Telefonunuzu Virüslere Karşı Koruyacak En İyi Uygulamalar

Telefonunuzu Virüslere Karşı Koruyacak En İyi Uygulamalar

Telefonunuzu virüslere karşı koruyacak uygulamalar ile mobil cihazlarınızı virüs saldırılarına karşı koruyabilirsiniz. Virüs koruma şirketlerinin pek çoğu ücretsiz virüs koruma uygulamalarını sunmaktadır. Eğer android işletim sistemi ile çalışan bir telefon kullanıyorsanız, faydalanabileceğiniz çok sayıda ücretli ve ücretsiz uygulama bulunmaktadır. Bütün Android işletim sistemi ile çalışan telefon sahiplerinin bu anti virüs programlarından faydalanmasında fayda var. Seçeneklerin çok fazla olması sizi karar verme aşamasında zorlayabilir. Aşağıdaki farklı uygulamalar arasından, sizin için en uygun olan uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Hangi Anti Virüs Programları En Çok Tercih Ediliyor?

Telefonunuzu virüslere karşı koruyacak uygulamalar aşağıdaki gibidir:

  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan ve hırsızlıkları önleyen Kasper sky,
  • Mükemmel hırsızlık önleme özelliklerini sunan Mc Afee,
  • GPS konum özelliği, oltalama yazılımı koruması ve virüs taramaları ile ön plana çıkan ESET,
  • İsteğe bağlı kötü amaçlı yazılım uygulaması Avira,
  • 2020 yılında en çok indirilen ve ücretsiz virüs koruma yazılımı Bitdefender.

Anti Virüs Programlarının Ücretsiz Versiyonlarını Deneyin

Anti virüs programlarının deneme sürümü bulunmaktadır. Bu deneme sürümü sayesinde uygulamanın sizin için ne kadar uygun olduğunu anlayabilirsiniz. Norton gibi anti virüs programlarının denemek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Bazı anti virüs programlarında ise ücretsiz deneme versiyonunu denemeye başlamak için uygulamayı satın almak gerekir. Her programın ücretsiz deneme sürümü bulunmasa da, pek çok iyi anti virüs programında bu özellik bulunduğu için içiniz rahat edebilir.

Anti Virüs Programlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Anti virüs programlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Uygulamaların mutlaka ileri derece güvenli olduğunadn emin olun. Yalnızca saygın markaların uygulamalarını tercih etmeye çalışın. Doğrudan uygulamaya güvenmek yerine test yapın. Uygulamaları kullanmaya başlamadan önce etkili olduklarından emin olun. Basit, kullanımı kolay, cihazı yavaşlatmayacak ve sorunsuz çalışacak bir anti virüs programını tercih etmekte fayda var. Anti virüs programlarının özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Geniş özelliklere sahip olan uygulamalar listenizde her zaman üst sırada yer almalıdır.

Kullanımı Kolay Anti Virüs Programı İsteyenlere: Bitdefender Anti Virus Free

Bitdefender Anti Virus Free sunduğu zengin özellikler ile en çok tercih edilen anti virüs programları arasında yer alıyor. Kötü amaçlı yazılımlardan olan virüsler, casus yazılımlar ve fidye gibi içeriklerden korunmanız mümkün oluyor. Uygulamayı başlatın ve tara linkine basın. Bir kere basmanız ile birlikte Android telefonunuzda yer alan dosyaların tamamı hızlı bir şekilde taranacak. Uygulamanın ücretsiz olması da diğer bir artı yönüdür. Eğer çevrim içi hesap güvenliği, güvenli tarama ya da hırsızlık önleme gibi özellikleri kullanmayı düşünmüyorsanız, gözünüz kapalı Bitdefender Anti Virus Free uygulamasını telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz. Ücretsiz uygulamadan memnun kalırsanız, Bitdefender Premium uygulamasını da ücreti karşılığında indirebilirsiniz. Bu uygulama piyasadaki en ucuz Android Mobil Güvenliği aracıdır. Ücretsiz olan versiyonunda herhangi bir reklam ya da kesinti bulunmamaktadır. Ayrıca uygulama telefon pil ömrünü boşa harcamaz. Bu sırada koruma düzeyiniz en üst seviyede olur.

Gizlilik Koruması için Mükemmel bir Uygulama: Avira Anti Virüs

Avira Anti Virüs ile gizlilik korumanızı en üst seviyeye çıkarmak ister misiniz? Bu uygulama gerçek zamanlı olarak kötü yazılım koruması sağlar. Uygulama sayesinde uygulama kilidi, kimlik koruması ve izinler yöneticisi gibi çeşitli araçlardan faydalanabilirsiniz. Uygulama kilidi özelliği sayesinde en gizli uygulamalarınız için ek güvenlik özelliği tanımlarsınız. Kimlik koruması ile e posta adresinin veri ihlali yapılarak çalınmış olup olmadığını anlayabilirsiniz. İzinler yöneticisi ile farklı uygulamaların verilerinize nasıl ulaştığını takip edersiniz. Bütün bu özelliklerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Uygulamanın kaybolmaya ve hırsızlığa karşı da koruma sağladığı bilinmektedir. Ayrıca istenmeyen metinler ve çağrılar da kullanıcı tarafından kolay bir şekilde engellenebiliyor.

Bu uygulamayı indiren kişilerin 100 MB’a kadar, veri sağlayan VPN hizmeti bulunuyor. Uygulamanın ücretli versiyonunu indiren kişiler ise, yukarıda sayılan özelliklere ek olarak internette güvenli gezinme ve kamera koruması gibi ek özelliklerden faydalanabiliyorlar. Bu uygulama özellikle bilgilerinin gizli kalmasını isteyen ve kimlik bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesinden endişe eden kişiler için uygundur.

Mobil Cihazlar İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları bilgilerine de bakabilirsiniz.

ESET Mobile Security & Anti Virüs ile İnternette Güvenli Şekilde Dolaşın

ESET Mobile Security & Anti Virüs sayesinde internette güvenle dolaşabilir, cihazlarınızı virüslere karşı kısa sürede tarayabilir, GPS yardımı ile cihazların yerini tespit edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Uygulama kullanıcıları en çok ESET’in oltalama yazılımı koruması özelliğini kullanmaktadır. Sahte oltalama yazılımı ile her gün ne yazık ki pek çok insanın kişisel bilgileri çalınmaktadır. Kredi kartı bilgileri ve kimlik bilgileri bu yöntem ile çalınmaktadır. Bu uygulama sayesinde ESET’in oltalama yazılımı önleme özelliği mobil tarayıcıya entegre edilir. Bu şekilde oltalama yazılımı olan sitelere giriş otomatik olarak engellenmiş olur. Özellikle internet üzerinden alışveriş yapan kişiler için bu özellik mükemmeldir.

Güvenlik denetimi, ağ güvenliği ve gelişmiş hırsızlık önleme özelliklerinden de faydalanmak isteyen kişiler uygulamanın ücretli versiyonunu da indirebilirler. Uygulamayı indirmek için Google Play uygulama mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda reklam bulunmaz.

Hırsızlık Koruması için Anti Virüs Programı Arayanlara Özel: Mc A Fee Mobile Security

Mc A Fee Mobile Security kullanıcılarına gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım koruması sunmaktadır. Bütün harika özellikler uygulamada tamamen ücretsizdir. Özellikle kayıp ve hırsızlığın önlenmesi için çok sayıda araç bulunmaktadır. Bir kişinin telefonunuza girmeye çalışması halinde Thief Cam özelliği devreye girer. Bu şekilde telefonu çalan kişinin resmi ön kamera ile çekilir. Kayıp ve çalınma durumunda telefon içinde yer alan veriler silinir. Ayrıca telefon GPS özelliği ile telefonunuzun konumunu bulabilirsiniz. Reklam engelleme yazılımı ve sanal özel ağ bağlantısı uygulamanın Premium versiyonunda bulunuyor. Eğer bu özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız uygulamayı ücretli olarak indirebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonunu kullanıyor olsanız bile, tek başına VPN ve reklam engelleyici uygulamaları bulabilirsiniz. Rakipleri ile kıyasla uygulama fiyatı çok daha ekonomik.

Anti virüs programı ayrıca, etkin bir anti virüs motoru özelliğini taşıyor ve çalınmanın ve kaybolmanın önlenmesi için geliştirdiği araçlar ile kötü durumların meydana gelmesini büyük ölçüde engelliyor. Özellikle telefonu içinde önemli bilgiler saklayan kişiler bu uygulamayı indirebilir.

Kötü Amaçlı Yazılımlardan Telefonunuzu Kaspersky Internet Security for Android ile Koruyun

Kaspersky Internet Security for Android uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir. Bu anti virüs programında gerekli olan temel bütün özellikleri bulabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılım taraması özelliği ile, cihazınız virüslere karşı korunur. Kötü amaçlı olan dosyalar silinir ve tehditlere karşı tam veri taraması yapılır. Kötü amaçlı yazılımların yüzde 100’ü tespit edilebilir. Hırsızlığa karşı koruma özelliği içinde uygulama kilitleme ve fotoğraf çekme özellikleri bulunuyor. Bu sayede telefonunuza kimin baktığını uzaktan bile bulabiliyorsunuz. Uzaktan kontrol sağlayan alarm fonksiyon özeliği de bulunuyor. Konum algılama özelliği ile telefonunuzun nerede olduğunu an be an kontrol edebiliyorsunuz.

Telefonda Virüs Var Uyarısı | Virüs Nasıl Temizlenir?

Scroll to Top