WhatsApp’ta Son Görülme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp'ta Son Görülme Nasıl Kapatılır

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yapılan yeni güncellemelerle birlikte her geçen gün bünyesine yeni bir özellik dahil etmeye devam ediyor. WhatsApp’ın kullanıcılarına tanıdığı imkanlardan biri son görülme bilgisini gizleme özelliğidir. Kullanıcıların, WhatsApp son görülmelerini kapattıkları takdirde sadece çevrimiçi oldukları zamanlarda başkaları tarafından çevrimiçi olduklarının görünmesi mümkündür, bunun haricinde son görülmesi kapalı olan birinin hangi saatte çevrimiçi olduğu bilgisine ulaşılamaz. 

 

Sohbet ekranını açtığınız bir kişi için WhatsApp’ta son görülme görünmüyor ise o kişi çok yüksek ihtimalle son görülmesini kapatmıştır. Bu, WhatsApp son görülme takip etme gibi alışkanlıkları olan kişiler için kötü bir haber olsa da birçok kullanıcı tarafından kullanılan bir özelliktir.

 

Son Görülme Nasıl Kapatılır?

 Whatsapp’ta son görülmenizi kapatmak için:

  • Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açmalısınız.
  • Uygulamada “Ayarlar” kısmına girin.
  •  Buradan da “Hesap” kısmına giriş yapın.

whatsapp ayarlar

  • Hesap kısmına girdikten sonra “Gizlilik” ayarına tıklayın. Bu aşamada gizlilik ile ilgili yapabileceğimiz işlemlerin olduğu ekran karşınıza çıkacaktır. Aynı zamanda engellemek istediğiniz kişileri de gizlilik bölümünden engelleyebilirsiniz.
  • Bu ekrandan hesabınız ile ilgili diğer gizlilik işlemlerinizi de yapmanız mümkün. Son görülmeniz gibi profil fotoğrafı ve durum bilgilerinizi de istediğiniz kişilerle paylaşma imkanınız bulunuyor.
  • Son görülme ile ilgili işlem yapabilmek için bu noktadan sonra yapmanız gereken en üstte bölümde yer alan “Son Görülme” adlı bölüme tıklamak olmalıdır

whatsapp gizlilik

  • Karşınıza çıkan seçenekler arasında “hiç kimse”yi seçtiğiniz takdirde son görülmeniz gizlenir. Eğer son görülmenizi sadece kendi rehberinizde kayıtlı olan kişilerin görmesini istiyorsanız “Kişilerim” seçeneğini seçmeniz gerekir. “Herkes” seçeneğini seçtiğinizde rehberinizde kayıtlı olan ve olmayan herkes son görülmenize erişebilir.

 

Son görülmenizi kapattığınızda nasıl kimse sizin en son ne zaman WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzu göremeyecekse siz de kimsenin son görülmesini göremeyeceksiniz. Eğer sizin son görülmenizi kimsenin görmesini istemiyor ama siz başkalarının son görülmelerini görmek istiyorsanız henüz böyle bir özellik yok. Son görülmenizi kapatma işlemini çok basit bir şekilde yapabildiğiniz gibi son görülmenizi tekrar açmak istediğinizde yine aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.

 

WhatsApp son görülme saatini değiştirme gibi bir özellik henüz mevcut değildir. WhatsApp uygulamasında kullanıcılar son görülme saati üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar. Aynı zamanda WhatsApp’a girdiğiniz saatin sabit kalmasını ve o saatten sonra yaptığınız girişlerin saatlerinin kayıtlı kalmasını istemiyorsanız WhatsApp son görülme saatini dondurma gibi bir özellik de bulunmuyor.

WhatsApp’ta Son Görülme Nasıl Kapatılır?” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp Numara Değiştirme Hakkında Tüm Bilgiler 2021

Başkasının Whatsapp Konuşmaları Nasıl Okunur?

Scroll to Top