Apk Yüklemesinde Yükle Butonu Çalışmıyor [ Çözüldü]

Lg APK

Genel olarak akıllı telefonlara uygulamaları Google Play üzerinden indirmekteyiz. Ancak birçok farklı durumda internet üzerinden çeşitli kaynaklardan uygulamalar için APK indirerek kurulum yapmamızda mümkün olabilmektedir. Bu şekilde indirilen uygulamaların kurulması istendiğinde bazı durumlarda APK açılmakta ancak yükle butonu çalışmamaktadır. Bu durumdan kurtulmak için yazıdaki işlemlerin sırası ile doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Bu sayede farklı kaynaklardan indirilen uygulamaların yüklenmesi sağlanacaktır.

Apk Yüklemesinde Yükle Butonu Çalışmıyor

Genel olarak akıllı telefonda Android 6 sürümü ile APK yükleme konusunda sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu sürüm ile gelen bazı özellikle bu sonuca yol açmaktadır. Özellikle ekran yer paylaşımının açık olmaması durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu dudumda yükle butonu aktif olmamaktadır. Ancak aşağıdaki işlemlerin yapılması ile bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Yükle Butonu Çalışmıyor Çözümleri

Çözüm 1

  • Sırası ile “Ayarlar” – “Genel” – “Erişilebilirlik” – “Motor Kognisyon” menülerine gelinir.
  • Seçilen son menüden TouchAssistant ve Dokunmatik Kontrol Alanları seçeneklerinin kapalı olması sağlanır. Bu şekilde sorunsuzca APK yüklenebilir.

Çözüm 2

  • Sırasıyla “Ayarlar” – “Genel” – “Uygulamalar” menülerine gelinir.
  • Açılacak olan uygulamalar menüsünden üst sağ köşedeki 3 nokta olan simge tıklanır.
  • Buradan “Uygulamaları Yapılandırın” seçeneği tercih edilir.
  • Bundan sonra “Gelişmiş” bölümünden “Diğer Uygulamaların Üzerini Çiz” menüsüne girilmelidir.
  • Girilen bu seçenekten sonra açılacak olan ekranda sistem uygulamalarını hariç tutarak yüklenilen uygulamalara evet seçeneği verilmelidir. Bu şekilde APK yüklenmesi konusunda bir sorun yaşanması mümkün olmayacaktır.apk yukleme buton

Apk Yüklemesinde Yükle Butonu Çalışmıyor [ Çözüldü]” başlıklı yazımızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri detayları ile birlikte anlattık. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İphone Pil Ömrü Uzatma Tüyoları

Scroll to Top