Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Instagram, fotoğraf ve video gibi görsel iletişim araçlarıyla kişiliğimizin renklerini dünyaya duyurmanın en eğlenceli yollarından biri. Üstelik Instagram filtreleri sayesinde sıradan fotoğraflarımız üzerinde yaptığımız düzenlemelerle bu paylaşımlar görsel bir şölene dönüşüyor ve Instagram paylaşımlarınızı öne çıkarabiliyorsunuz .

 

Instagram da diğer pek çok uygulama gibi şifrenizi aklında tutuyor ve her girişte yeniden sormak yerine hesabınıza direkt ulaşmanızı sağlıyor. Son derece pratik olan bu yöntem, belli bir sebepten ötürü cihazınızın arızalanması ya da uygulamanın kaldırılıp tekrar kurulmasını gerektiren anlarda şifrenizi hatırlayamamanıza ve dolayısıyla ufak çaplı bir kriz yaşamanıza neden oluyor. Siz de şifresini unutanlar kervanına katıldıysanız korkmayın; Instagram şifrenizi bulmak ya da değiştirmek çok kolay.

 

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Instagram giriş ekranına geldiniz, mail adresinizi ya da kullanıcı adınızı girdiniz ancak şifrede sürekli hata alıyorsunuz. Sakin olun, hesabınızı kaybetmediniz. Hemen sağ alt kısımda yer alan “Şifremi Unuttum” bağlantısına dokunduğunuzda karşınıza şifrenizi kurtarmak için bir ekran gelecek.

 

Bu ekranda seçebileceğiniz iki yöntem bulunuyor:

  • “Kullanıcı Adı” ve “Telefon” seçeneklerinden birini tercih ederek Instagram’ın size giriş bağlantısı göndermesini isteyebilirsiniz.

instagram şifre 1

“Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum ne yapabilirim?” diye soranlar, sonraki adımları dikkatle okumalı.

 

Eğer kullanıcı adınızla devam etmek isterseniz:

  • İlgili bölüme kullanıcı adı veya üyelik mail adresinizi girdiğinizde size giriş yapabilmeniz için bir mail gönderilecek. Mail adresinizi hatırlamıyorsanız kullanıcı adınızı girmeniz yeterli. Instagram, ilgili hesaba ait mail adresini veritabanından bulup o mail adresine gerekli giriş bilgilerini gönderiyor.

instagram şifre 2

  • Bu mail’de yer alan “XXX olarak giriş yapın” bağlantısına tıklayarak şifrenizi değiştirmeye gerek kalmadan hesabınıza direkt olarak giriş yapabilirsiniz. Eğer hesabınızı daha güvenli hale getirmek isterseniz alttaki bağlantıdan Instagram şifrenizi değiştirebilmeniz de mümkün.

instagram

  • Instagram şifre bulma yöntemlerinden biri de SMS ile gelen giriş kodudur. Üyelik bilgilerinizi girerken telefon numaranızı da verdiyseniz, SMS aracılığıyla hesabınıza giriş yapmanız mümkün. Kayıtlı olan cep telefonunuza gönderilen giriş bağlantısı kodunu kullanarak da hesabınıza yeniden giriş sağlayabilirsiniz.

 

Instagram Şifremi Unuttum Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Hesabınızı kapatmak ya da dondurmak için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Şifresini unuttuğunuz bir hesabı giriş yapmadan kapatmanız ya da askıya almanız mümkün değil. Bu nedenle tarif ettiğimiz yöntemleri uygulayarak önce hesabınıza giriş yapmalı, ardından “Profil Düzenle” sekmesinden hesabınızı silmelisiniz.

 

Hesabınızı silmek istiyorsanız, yalnızca mail adresinize ya da cep telefonunuza gönderilen kod ile giriş sağlamanız yeterli değildir. Hesap silme işlemi sırasında işlemi onaylamak için sizden tekrar şifre isteneceği için şifrenizi yenilemeniz gerekiyor.

instagram şifre 4

 

Instagram Şifremi Değiştiremiyorum Hata Veriyor, Ne Yapmam Gerek?

Eğer tarif ettiğimiz adımları hatasız biçimde uyguladıysanız sorunsuz biçimde şifrenizi geri almanız gerekli. Ancak bazen cihazınıza bulaşan zararlı yazılımlar şifre değişikliği yapmanıza olanak vermez. Böyle bir durumda da hata ekranıyla karşılaşırsınız. Cihazınızdaki zararlı yazılımlardan kurtulmak için ücretsiz antivirüs programlarından birini kullanabilirsiniz.

 

Eğer antivirüs programına rağmen şifrenizi değiştirme işleminde hata almaya devam ediyorsanız, Yardım Merkezi ekranından “Sorun Bildir” diyerek Instagram yetkililerine konuyu iletebilirsiniz.

Instagram Yardım Merkezi’ne Gitmek İçin TIKLAYINIZ!

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da Anket Nasıl Yapılır 2021

Scroll to Top