Instagram’dan Satılabilecek Ürünler Listesi

Instagram'dan Satılabilecek Ürünler

E-Ticaret sektörünün her yıl önemli yüzdeler içinde bir gelişme kaydettiği biliniyor. Kullanıcıların önemli oranda instagram üzerinden alışveriş yapmayı tercih ettiği görülmektedir. Instagram’dan satılabilecek ürünler satış profillerine göre farklı olacaktır. Fakat kitlelerin satın almayı tamamladığı bazı ürünler instagram içinde çokça satılmaktadır. Instagram’dan neler satılır ? Her ürünün instagram içinde bir alıcısı olacaktır.

Çünkü Pazar oldukça büyük ve mutlak satış yapmanızı sağlayan bir ortam sunmaktadır. Hatta reklam üzerinden bile ilk günden başlamayla satışın yapılması mümkündür. Sayfanıza olan trafik sayısı ve müşteri kitlesi arttıkça gelir elde etmeniz kolay olacaktır. Instagram’dan satılabilecek ürünler listesi derlememizde öne çıkan bir çok ürünü listeledik…

 

1.Elbise

Klasik ama önemli oranda pazarda satışı bulunan bir üründür. Kadınların moda sayfalarını sıkça instagram üzerinden takip ettiği bilinmektedir. Hatta elbise satışı yapan instagram sayfaları çokça takipçi çekmektedir. Özellikle özel günler için elbiseler ve klasik gün içinde giyilen modern elbiseler tercih edilmektedir.

Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde elbise ve buna benzer kombinler sunulmalıdır. Kombin ürün olması ayrıca instagram bünyesinde satışlarınızı katlayacaktır.

 

2.Ayakkabı

Sonuçta temel bir ihtiyaç olan Ayakkabı, instagram içinde tercih edilen bir ürün. Mağazalarda ayakkabı fiyatlarının fahiş olması kullanıcıları instagram bünyesine yöneltiyor. Bu durumda alıcı kitlesinin bir hayli yoğun olduğu görülmektedir. Ayakkabı kolayca satabileceğiniz instagram ürünlerinin başında gelmektedir. Her cinse yönelik bir havuz instagram satış hesabı bir çok gün içinde ayakkabı satabilmektedir.

 

3.Takı Ve Aksesuar

Kıyafetlerin üzerinde hoş duran ve bir hava katan takı ve aksesuar çeşitleri instagram üzerinden çokça satılır. Çünkü ürün erkek ve kadın bütün bireylere hitap eden çeşitler barındırmaktadır. Sayfanın tek bir cinse yönelik olması havuzu değiştirecektir. Her iki cins içinde güzel modern takılar tasarlanıp satılabilir. Özellikle alıcılar takı ve aksesuar kısmında özel tasarım ürünleri seviyorlar.

Ürününüzün özelliklerine göre yüksek ve düşük fiyattan satış yapma olasılığınız bulunmaktadır. Fiyatı ucuz olan takı ve aksesuar çeşitleri daha hızlı ve seri satılmaktadır. Fakat yüksek fiyatlı ürünlerde alıcısını bir şekilde buluyor.

4.El Yapımı Ürünler

Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde el yapımı ürünler her zaman ilgi görmektedir. İnsanlar artık kullandıkları giysilerde ve takılarda pişti olmayı istemiyorlar. Özellikle tasarım konusunda bilgili olanlar kendi el yapımı ürünlerini satabilirler. Takı ve aksesuar ve her konuda el yapımı ürün satmanız kolay olacaktır.

Dünya’da hand made ürünlerine yönelik olan ilgi büyüktür. Instagram içinde Türk alıcı kitleleri içinde büyük bir portföy bulunmaktadır. Sizde el yapımı tasarladığınız tüm ürün çeşitlerini instagram içinde listeleyebilirsiniz. Sayfanız aşama kaydettiğinde hızlı ve gayet iyi gelirlere sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

 

5. Cep Telefonu Kılıfları

Akıllı telefonlar hemen her bireyin elinde olan klasik bir eşya oldu. Cep telefonu kapları Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde en kolay pazardır. Alıcı kitlesi az olmadığı için düzenli bir gelir elde edilmektedir. Güzel tasarlanan ve resimli olan bir çok telefon kılıfı ilgi çekmektedir. Takım telefon kabı ve sade renk kılıf seçenekleri çokça satılmaktadır. Hatta 3d bir yazıcı ile kendi evinizde ürettiğiniz kılıfları satma şansınız olacaktır. Hem maliyet bakımından size daha az bir maliyetle düzenli bir kazanç getirecektir.

 

6.T-shirt

Yazın en çok ne satılır ? Tabi ki t-shirt yazın her bireyin satın almayı sürdürdüğü bir üründür. Bayan t-shirt ve erkek t-shirt alıcıları instagram üzerinde oldukça fazladır. Özellikle en ilgi çekenler tasarım t-shirt çeşitleri olmaktadır. Çeşitli baskı etiketleriyle satmayı planladığınız t-shirtlere kolay alıcı bulabilirsiniz. Sade t-shirt çeşitleri de elbette alıcı bulmaktadır. Ama Z kuşağı özellikle baskı olan t-shirt seçeneklerine yoğunluk göstermektedir. Alıcı kitlesi burada ufak veya büyük yaşta kitleye göre baskı çeşitleri tercih edilmelidir.

 

7.Evcil Hayvan Ürünleri

İnsanların gün içinde çalışma saatleri artık bir pet shop firmasına uğramayı zorlaştırıyor. Teknoloji her noktada hayatımıza dokunurken, evcil hayvanlarda burada önemli. Evcil hayvana sahip olan bireyler çoğunlukla dostlarına oyuncak alırlar. Bunun yanında mama, kap, tasma vb. bir çok konuda ürün satışı kolay olacaktır. Daima kombin ürün satmanız sayfa içerisinde bir çok ürünü aynı anda satmanızı sağlayacaktır. Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde evcil hayvan ürünlerinin hiçte az bir alıcı kitlesi yoktur. Bu alanda ciddi bir boşluk olması nedeniyle, daha kolay takipçi ve ziyaretçi almanız beklenir.

 

8.Kişisel Bakım Ve Kozmetik

Artık erkeklerde kişisel bakımlarına özen gösteriyorlar. Bu tür ürünleri instagram sayfasında satışa sunan onlarca satıcı profili bulunmaktadır. Kişisel bakım ve kozmetik alanında en çok siparişi yapan kadınlar olacaktır. Çünkü onlar gün içinde makyaj malzemelerini çoğunlukla kullanıyorlar. Kozmetik ürünlerinin satılmasında ana profil her zaman kadınlar olmalıdır. Instagram içinde kozmetik satışı yapan sayfaların takipçi sayılarından rağbet detaylı olarak görülmektedir. Kolay satabileceğiniz ürünler içinde kişisel bakım ürünleri ön safta yer alıyor.

 

9.Organik Gıdalar

Çeşitli marketler üzerinden alınan besinlerden artık insanlar bir Tad alamıyorlar. Özellikle domates gibi klasik sebzelerin tatsız olduğu düşünüldüğünde bu alanda bir boşluk var. Organik gıdalar kolay satılan ve hızlı tüketilen besinlerdir. Instagram’dan satılabilecek ürünler yumurta, domates kısaca tarımla uğraşılan tüm organik besinler olabilir. Alıcı kitlesi sandığınız gibi az değildir. Özellikle tarımsal gıdalar instagram ’da fazlasıyla rağbet görmektedir. Çocuklarına organik besin yedirmeyi hedef haline getiren önemli oranda bir kitle bulunmaktadır. Hem yetişkin bireylerde artık yediği gıdalardan tat almayı isterler. Alternatif onlarca gıda tarım alanında instagram içinde satış yapmanızı sağlayacaktır.

 

10.Kitap Satışı

Öğrencilerin ilgi gösterdiği veya çok sık okunan romanların satışı instagram için uygundur. Kitap satışı konusunda yalnız instagram kullanan çok önemli sayfalar bulunmaktadır. Onlar ilerlemesini kolay bir seviyede gerçekleştirebiliyorlar. Çünkü ülkede artık kitap okuma seviyesinin yükseldiği görülmektedir. Eğitim malzemeleri kategorisinde her yaştan kitleye uygun alternatif seçenekler sunulabilir. Bunlar size kısa vadede iyi satış miktarları getiren bir girişimcilik sunacaktır. Piyasadaki arz ve talep noktasında kitap satışı güzel gelir sunacaktır.

 

11.Çanta

Çantalarda instagram üzerinden çokça rağbet gören ürünlerin arasındadır. Fakat burada okul çantalarından bahsetmiyoruz. Bayanlara yönelik güzel ve modern çanta çeşitleri hızlı satışı yapılan ürünlerden olacaktır. Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde onlarca çanta satışı yapan hesap bulunmaktadır. Kazanım oranlarına bakıldığında iyi kar bırakan bir yöntemdir. Hatta çanta üretimi yapan bir ortaklık ayarlamanız durumunda bu daha iyi kar bırakacaktır. Ürünlerin elinizde kalma gibi bir durumu söz konusu değildir. Elbette pazarda hangi fiyattan satış yapacağınız önemli oluyor. Tercihen daha uygun fiyatlara yönelik çantalar tasarlatılmalıdır.

 

12.Yöresel Ürünler

Televizyonda izlenen yemek programları ve çeşitli yöresel lezzet videoları burada bir Pazar oluşturdu. İnsanlar özellikle izledikleri yöresel ürünler için internetten çok fazla arama yapıyorlar. Eğer böyle bir bağlantı üzerinden ürün elde etme şansınız varsa kesinlikle denemelisiniz. Bu ürünleri kolayca instagram üzerinden satma şansınız olacaktır. Hesabınız büyüdükçe ve sattığınız ürünler sevildikçe düzenli sipariş almanız kaçınılmazdır.

 

13.Ev Eşyaları

İnsanlar evlerine geldiklerinde onları huzurlu ve sakin hissettiren eşyalara değer verirler. Özellikle bu bağlamda süs eşyaları ve konforlu oturma alanları dikkat çekmektedir. Ev eşyaları satışı popüler firmalardan sağlansa da, bu eşyalara instagram üzerinden rağbet gösteriliyor. Hem fiyat uygunluğu bakımından hem de tasarımsal ürünlerin öne çıktığı görülmektedir. Ev eşyaları kategorisinde yer alan bir çok üründe satış yapma fırsatınız olur. Ürün yelpazesi fazla olduğu için alıcı kitlesi buna oranla yine fazla olacaktır. Hem çok fazla maliyet yapmadan tekil ürünler bile ürettirebilirsiniz. Komisyon bazlı bu ürünleri satma fırsatınız bile var.

 

14. Hediyelik Eşyalar

Çiçek sepeti vb. yerlerde kişiler özel hediyelik eşyalara rağbet gösteriyorlar. Hediyelik eşya instagram sayfaları üzerinden fazla satışı olan bir alandır. Hem maliyeti ucuz ürünler üretme konusunda iyi kar bırakan bir yöntemdir. Çeşitli üreticiler ile anlaşma sağlanıp burada iyi kar oranı bırakan bir yol izleyebilirsiniz. Kişiye özel tasarımlarda hediyelik eşyalar çokça satılırlar. Kalem, günlük, süs eşyaları hediyelik eşyalarda favoridir. Bunlar özellikle önemli bir alıcı kitlesine hitap ederler. Özel  günlerde daha çok satışı yapılan farklı ürünlerde tavsiye edilmektedir.

 

15.Kanvas Tablo

Maliyeti çok olmadığı gibi satış rakamları iyi kar bırakan bir modeldir. Kanvas tablo ev dekorasyonu için son yıllarda tercih edilen tablo çeşitleri arasındadır. Kolayca çeşitli baskılarla üretildikten sonra iyi fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Özellikle bireylerin istedikleri görsellere göre çeşitli baskılar uygulanmaktadır. Buna yardımcı olan bir site açmanız ve instagram üzerinden satış yapmanız tavsiye edilmektedir. Ürünlerinizin baskısı ne kadar kaliteli olursa burada kanvas tabloları yine yapıldığı gibi satılır.

 

16. Kokulu Sabun Ve Mumlar

İnsanların hoş kokuları sevdiği ve yaşam alanlarında bu kokulara yer verdiği bilinmektedir. Kokulu sabun ve mumlar bu konuda en iyi satışı sunan malzemelerdir. Hem maliyet bakımından satıcıyı yormayan bir ürün olacaktır. Hoş kokuları seven her cinste kitleye uygun çeşitli ürünlerin satışı nispeten kolaydır. Kar oranı diğer ürün ölçeklerine göre hiç az değildir. Gayet kazançlı bir iş modeli olacaktır. Bu işi başaran nadir instagram sayfaları bu tarzda ürünleri satmayı başarıyorlar. Hem rekabet edeceğiniz az düzeyde sayfa bulunuyor.

 

17.Pasta Ve Tatlı

Doğum günleri, kutlamalar ve çeşitli tüm özel günlerde pasta ve tatlı ihtiyacı bulunur. Klasik olarak pastaneye uğramayan bir çok kitle var. Özellikle tasarım pastalar ve kaliteli tatlı çeşitleri instagram üzerinden satılmaktadır. Yetenekli ev hanımlarının özellikle bu işte güzel kazançlar elde ettiği bilinmektedir. Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde size en az maliyeti olacak iştir. Fakat emeğinizin karşılığını alacağınız bir iş modelidir. Burada insanlar sizin lezzetinize ve kullandığınız pasta tasarımına para verirler. Aynı şekilde sunduğunuz tatlı içinde bu rol alınacaktır. Kazançlı bir iş olmadığını kimse söyleyemez…

 

18.  Gözlük

Marka gözlüklerin pahalı olduğu bu dönemde insanlar markalara benzer gözlüklere rağbet gösterirler. Hiçbir markası olmayan gözlük çeşitleri bile bir gözlüğe benzediği için tercih edilir. Gözlükleri Ali baba gibi çeşitli sitelerden ucuza sağlayabilirsiniz. Üstelik kazançlı ve gayet karlı bir iş modeli olacaktır. Gayet yüksek fiyatlarda satmanız konusunda hiçbir engel yoktur. Dior, ray-ban vb. popüler gözlük çeşitlerinden markasız olanları sunabilirsiniz. Marka olmaması bu konuda telif hakkı içermediğini gösterecektir. Yada marka olan gözlüklerde anlaşma sağlayarak komisyon üzerinden kazanç yürütebilirsiniz.

 

19.  Saat

Saat kadın ve erkeğin takmayı ve kullanmayı sevdiği bir aksesuar çeşididir. Özellikle saat markaları pahalı olduklarından imitasyon saatler ilgi görür. Üstelik Ali baba, Alİ express gibi sitelerden bu markalara özel imitasyon saatler üretilmektedir. 3-5 dolara aldığınız saatleri instagram üzerinden 30 ve 50 dolara kadar satabilirsiniz. Çoğu instagram sayfası saat satışında bu rolde aktif bir rol oynamaktadır. Gerçekten kazançlı ve alıcısının gayet yoğun olduğu bir iş modelidir.

 

20.  Sağlık Ürünleri

Aslında sağlık ürünleri kategori bakımından en üst alanda yer almalıydı. Fakat sağlık ürünlerinin satışını yapan çok fazla instagram hesabı mevcut. Bu durumda rekabet ortamı çok fazla olunca kar oranları da düşmektedir. Elbette instagram gibi bir piyasada onlarca hizmeti veren satıcı hesapları var. Fakat Türkiye’de sağlık ürünleri çok fazla satışı olduğu için hesap sayısı fazla. Yine de kaliteli sağlık ürünlerinin çok fazla satıldığı bilinmektedir. Kurumlarla anlaşma yapıp onların ürünlerini kendi instagram hesabınızdan satabilirsiniz. Bu komisyon üzerinden size güzel bir net kazanç bırakacaktır.

 

21. Parfüm

Herkes güzel kokmayı sever. Hoş kokular erkek içinde kadın içinde önemlidir. Parfümlere olan ihtiyaçta sanıldığı kadar az olmayacaktır. Marka parfümler ve özel üretilen parfüm çeşitleri instagram arasında yaygınca satılmaktadır. Özellikle uygun fiyatlı olmaları sayesinde parfüm kolayca satışı yapılan bir üründür. Hatta bazı instagram sayfaları ünlü parfümlerin çakma kokularını yapmaktadır. Bu imitasyon kokulara bile ciddi oranda alıcı kitlesi sipariş vermektedir. Yasal prosedürünü bilmesek bile kazançlı bir iş modeli olduğunu biliyoruz…

 

22. Dekorasyon

İnsanlar evlerinde kendi iç mekanları içinde huzurlu dekorasyon malzemeleri seviyorlar. Hem görüntü bakımından hoş olan hem de kaliteli görsel sağlayan ürünler satılmaktadır. Instagram satıcı sayfalarında popüler bir iş modeli olan dekorasyon, iyi kar bırakan işlerden biridir. Hatta çeşitli mobilya ve dekor üreten firmalarla anlaşma sağlayabilirsiniz. Potansiyel olarak onların ürettiği malları bile satmanız kolay olacaktır. Eğer üretim imkanınız varsa bu size daha kazanç içeren bir kar oranı bırakacaktır.

 

23.  Fitness Ürünleri

Sağlıklı yaşamın benimsendiği 2021 yılında fitness ürünlerine olan ihtiyaç oldukça fazladır. Minderler, toplar, ağırlık ekipmanları ve bir çok ürün çeşidi bulunur. Fitness ürünleri gerçekten piyasada iyi kar oranı bırakan işlerden biridir. Üstelik instagram pazarında bu işi benimseyen çok fazla sayfa yoktur. Rekabet ortamı diğerlerine göre az olduğundan fitness ekipmanları satışı kolay olmaktadır. Ortaklık veya anlaşma yoluyla bu ürünleri temin edebileceğiniz onlarca üretici bulunmaktadır. Çok az bir sermayeyle bu işe kolayca koyulabilirsiniz.

 

24.  El Sanatları

Hobiler zamanla paraya dönüşen el yapımı ürünler oluştururlar. El sanatları konusunda bir çok ürün yüksek fiyattan alıcı bulmaktadır. Instagram’dan satılabilecek ürünler içinde el sanatları rağbet gören ürünlerden biridir. Piyasada tablo ve resim alan kişilerin çoğunlukla emsali olmayan resimleri satın aldığı görülür. Hayal dünyanızın genişliğine göre kendi ürettiğiniz resimleri satmanız kolay olacaktır. Elbette el sanatlarına farklı bir çok ürün kategorisi giriyor. Sizin yetenekli olduğunuz bir alanda üretmeniz tavsiye edilmektedir.

 

25.  Eski Para Koleksiyonları

Eskiden bu işi yapan koleksiyoncular vardı. Belki hala belirli konumlar üzerinde bu hizmetlerini devam ettiriyorlar. Fakat işler teknolojiye kaydıkça eski para koleksiyonları da artık Instagram’dan yapılmaya başlandı. Bazı koleksiyon yapanlar eski para alımlarını instagram üzerinden yapıyorlar. Hatta hatalı basılan paraların bile önemli oranda alıcısı bulunmaktadır. Diğerlerine göre az rağbet gören bir alan olduğu halde iyi kazanç bırakmaktadır. Çeşitli koleksiyoncuların ürünlerini instagram alanında satışa sunmanızda bir sakınca yoktur.

 

26.  Bebek Ürünleri

Alıcısının çok fazla olduğu bir diğer ürün bebek ürünleri olarak karşımıza çıkar. Fakat bebek ürünlerini alan kitleler bunların kanserojen yapıya sahip olmamalarını isterler. Yani ucuz malzemeler ile üretilen bebek ürünleri çok fazla rağbet görmez. Bu alanda iş yapmayı planlayanlar kaliteli bebek ürünleri üretmelidir. Alıcı kitlesi emin olun diğer ucuz ürünlere göre fazla olacaktır. İnsanlar çocuklarına problem yaşatması muhtemel şeyleri satın almıyorlar. Bebek ürünleri konusunda satıcı hesabı olan instagram sayfaları binlerce lira kar etmektedir.

Okuyunuz: İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır ?

Scroll to Top