En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Mobil cihazlar için fotoğraf düzenleme uygulaması sayesinde yüksek kalitede, profesyonel bir fotoğrafçının elinden çıkmış gibi harika fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Hem Google Play hem de App Store işletimcisi ile çalışan akıllı telefonlarınız için çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamalarını bulabilirsiniz. Bu uygulamaların bazısı ücretsiz iken, bazıları ücretlidir. Mobil sektöründe ne çok tercih edilen uygulamalar arasında fotoğraf düzenleme uygulamaları yer alıyor. Bu uygulamalar kullanıcılara özgün filtreler, çerçeveler, yazı ekleme özellikleri ve çok daha fazlasını sunuyor. Fotoğraf düzenleme uygulamalarının bu özelliklerini kullanarak, sosyal medyanızda dikkat çekici güzellikte fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En çok tercih edilen mobil cihazlar için özel fotoğraf düzenleme uygulamaları aşağıdaki gibidir:

  • Prisma,
  • VSCO,
  • Flicker,
  • Adobe Photosop Express,
  • Snapseed,
  • Focos,
  • Adobe Photoshop Lightroom CC,
  • Pics Art,
  • After Light 2,
  • Hypo Cam.

Eserlerinizi VSCO ile Sergileyin

VSCO gelişmiş fotoğraf düzenleme araçlarına sahiptir. Bu uygulama sayesinde yeni numara ve teknikleri deneyebilirsiniz. VSCO ile fotoğrafçılığınız bir üst düzeye çıkacak. Bu mobil cihazlar için fotoğraf düzenleme uygulamasını hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılabilen tam 10 ön ayar ve temel ayarlar bulunuyor. En popüler fotoğraf düzenleme aracı olarak bilinen uygulama sayesinde Instagram akışınızda mükemmel fotoğraflar paylaşabilirsiniz. VSCO kullanıcılarına özel, kişiselleştirilmiş filtreler sunar. Bu sayede fotoğrafınız için kullandığınız efektler diğerlerinden sıyrılmış olur.

VSCO ile yalnızca filtrelerden değil aynı zamanda ışık ayarı ve pozlama gibi diğer pek çok ayardan da faydalanabilirsiniz. Bütün bu ayarları fotoğraf çekim esnasında yapabilirsiniz. VSCO full sürümünü 7 gün için ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. 7 gün sonunda uygulamayı dilerseniz aylık, dilerseniz de yıllık olarak satın alabilirisiniz.

Adobe Photoshop Express ile Fotoğraf Yeteneğinizi Konuşturun

Adobe Photoshop Express ile çarpık görüntüleri düzenlemek için perspektif düzenleme aracından faydalanabilirsiniz. Karanlık ve kumlu fotoğraflarınız mı var? Sorun değil. Gürültüyü gider aracı sayesinde fotoğrafınızın görünümünü bir iki dakika içinde iyileştirebilirsiniz. Gelişmiş atrmosferik pus ve sis ile fotoğrafınızda yer alan en küçük ayrıntıların bile görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamada odağı belirli bölgelere kaydırabilir, bulanıklık efekti verebilirsiniz. Kırmızı göz düzeltme özelliği ile flash kullanarak çektiğiniz fotoğrafların küçük kusurlarını giderebilirsiniz.

Adobe profesyonel fotoğrafçıların bile vazgeçemeyeceği bir uygulama olan Adobe Photoshop Express ile, fotoğraflarınızı bir profesyonel gibi düzenleyebileceksiniz. Uygulamanın bütün özelliklerinden ücretsiz faydalanmak mümkün değildir. Ücretsiz sürümde kısıtlı özelliklerden faydalanılıyor. Bütün özellikten faydalanmak isteyen kişilerin uygulamayı ücretli olarak satın almaları gerekecektir. Ayrıca uygulamaya üyelik gerekmektedir.

Snap Seed ile Her Zaman Mükemmel Fotoğraflar

Snap Seed fotoğraflarınıza mükemmel efektler eklemenizi sağlayan bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzelttikten sonra fotoğraflarınızı kayıt edebilir, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı doğrudan Snap Seed üzerinden sosyal medya uygulamalarından paylaşabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı pratik ve hızlıdır. Fotoğraf düzenleme uygulamasında en çok kullanılan araçlar arasında seçmeli filtre fırçası, ücretsiz filte özelliği, RAW dosyasını açma özelliği yer alıyor.

Snap Seed, Google tarafından geliştirilmiş bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Snap Seed ile çok sayıda ücretsiz filtrenin keyfini çıkarabilirsiniz. Snap Seed, uygulama mağazaları üzerinden en çok olumlu dönüşe sahip olan fotoğraf düzenleme araçlarından bir tanesidir. Diğer fotoğraf düzenleme filtrelerinden farklı olarak uygulama üzerinden kendi fotoğraf filtrenizi de oluşturabilirsiniz.

Snapseed hem Android işletimcisi ile çalışan hem de IOS işletimcisi ile çalışan akıllı telefonlar için uyumludur. Diğer bütün fotoğraf düzenleme uygulamalarından yapabileceğiniz şeylerin hepsini tek bir yerde yapmak için siz de Snap Seed kullanabilirsiniz.

Fotoğraf Meraklıları için Temel bir Uygulama: Focos

Focos fotoğraf ile uğraşan kişilerin mutlaka sahip olmaları gereken uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamanın aynalı ön kamera seçeneği ve önceden çekilen görsellere bokeh ekefti verebilme özelliği öne çıkmaktadır. Bu uygulama tamamen ücretsizdir. Yani uygulamanın bütün özelliklerini ücret ödemenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasından oldukça sevilen FOCOS yalnızca IOS işletimcisi ile çalışan akıllı telefonlar için uyumludur. Apple Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamanın geliştiricisi Xiaodong Wang’dır Bu uygulamayı kullanarak portre modu olmayan, bokeh modu verilmeyen ya da tek kamerası bulunan cihazlar ile bile mükemmel kalitede fotoğraflar hazırlamanız mümkündür. Uygulamanın kullanılması son derece kolay olduğundan zorlanmayacaksınız.

Tamamen Ücretsiz Fotoğraf Düzenlemenin Keyfini Flicker Çıkarın

Flicker sayesinde fotoğraflarınızı ücretsiz düzenleyebileceksiniz. Hayatınızın her anını Flicker ile estetik bir şekilde yakalamaya ne dersiniz? Flicker ile hem düzenleyin, hem de paylaşın! Yeteneklerinizi gösterin. Mükemmel fotoğrafların sahibi olun. Uygulamanın öne çıkan ayarları arasında otomatik iyileştirme özelliği ile filtreler açıkken fotoğraf çekebilme olanağı yer alıyor. Bu şekilde tam da fotoğrafı çektiğiniz sırada farklı filtrelerin poza ne kadar uyumlu olduğunu görebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde tam bin fotoğrafa kadar ücretsiz arşiv yapabiliyorsunuz. Yabancı dilde uygulama kullanmak istemeyen kişiler de bu uygulamayı tercih edebilir. Çünkü Flicker’da Türkçe dil desteği özelliği  bulunuyor.

Prisma ile Yakala, Oluştur, Seç!

Prisma ile yeteneklerinizi konuşturmaya ne dersiniz? Çok sayıda zengin düzenleme araçları, pratik kullanım ekranı ve modern sanat filtreleri ile şaheserler yaratmaya hazır olun. Düzenlediğiniz fotoğrafları hızlı bir şekilde, anında paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın ücretsiz versiyonunda çok sayıda ücretsiz filtre seçeneği bulunmaktadır. Diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarına göre çok sayıda filtre seçeneğinin olması büyük bir tercih sebebi olarak ön plana çıkıyor. VSCO ücretli bir uygulama olmakla beraber uygulamayı ücretsiz kullandığınız zaman bile harika fotoğrafların altına imzanızı atabiliyorsunuz.

Adobe Photoshop Lightroom CC ile Kolay Mobil Cihazlar İçin Fotoğraf Düzenleme Sanatı

Adobe Photoshop Lightroom CC ile fotoğraf düzenleme konusunda çok fazla bilginiz olmasa bile, harika fotoğraflar düzenleyebileceksiniz. Uygulamanın kolay ve hazır ayarları size yolu gösterecek. Basit tasarımı ve düzenleme araçları ile hızlı bir şekilde fotoğrafınızı düzenleyebileceksiniz. Fotoğrafınızı çektikten sonra renk iyileştirmeleri bölümünden renk değişikliğini kolay bir şekilde yaparsınız. Profesyonel kamera eklentisi, hazır ayarlar ile kolayca efekt verme özellikleri ön plana çıkan ayarlar arasında yer alıyor. Ayrıca uygulamayı kullanmayı bilmeyen kişiler için etkileşimli ve tamamen ücretsiz eğitimler bulunuyor.

Adobe Photoshop Lightroom CC uygulamasının belli özelliklerine ücretsiz olarak erişmeniz mümkün. Ancak uygulamanın tam sürümünü kullanmak için ödeme yapmanız gerekiyor. Adobe fotoğraf düzenleme uygulamalarında farklı isimler ile karşımıza çıkıyor. Her bir uygulamanın hitap ettiği kitle, kullanım alanı ve buna benzer özellikleri değişiklik gösteriyor. Adobe’un en çok tercih edilen uygulamalarından bir tanesi olan Lightroom ile kıyaslandığında, bu uygulama daha pratik bir şekilde düzenleme yapılmasına olanak tanıyor.

Her iki uygulama arasında araç takımları, ara yüzleri ve paylaşım özellikleri gibi farklar bulunuyor. Express uygulamasında otomatik filtrelere erişmek için alt kısma gelmek gerekirken, Lightroom’da araç takımı üzerinden filtrelere erişilebiliyor. Dilerseniz uygulamanın masa üstü versiyonunu da kullanabilirsiniz.

Afterlight ile Yüzlerce Filtre Arasından Seçim Yapabilirsiniz

Afterlight zengin filtre arayanlar için idealdir. Bu mobil cihazlar için fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanarak rötüş da yapabilirsiniz.

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları” başlıklı yazımızda fotoğraf çekilmeyi ve düzenlemeyi sevenler için, en yeni uygulamaları paylaştık. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Vodafone League of Legends Mobil Ödeme Kampanyası

Scroll to Top