Silinen, Kapatılan, Dondurulan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Silinen, Kapatılan, Dondurulan Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Facebook milyarlarca kullanıcısıyla en çok kullanılan sosyal medya platformu. Ancak ABD’de patlak veren, Facebook kullanıcılarının bilgilerini onların haberi olmadan seçimleri manipüle etmek için kullanılmasıyla duyulan Cambridge Analytca skandalı sonrası pek çok kullanıcı hesabını silmeye karar verdi. Fakat, Facebook’un hayatında kapladığı yerin farkına varan bir grup insan sildiği hesapları kurtarma peşine düştü. Peki kapatılan Facebook hesabını geri almak mümkün mü?

 

Kapattığım Facebook Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

Eğer hesabınızı kapatmaktan kastettiğiniz şey hesabınızı askıya almak yani dondurmaksa, Facebook eski hesap açma işlemi son derece kolay bir işlemdir. Bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan Facebook hesabınıza giriş yaptığınız anda dondurulmuş hesabınız tekrar aktif hale gelir. Pasif konumdayken görüntülenemeyen hesabınız bu basit işlemin ardından tekrar aramalarda bulunabilir hale gelir. Ayrıca aynı şekilde yapmış olduğunuz yorumlar hesap dondurulmuş haldeyken görüntülenemezken yeniden açılmasıyla birlikte tekrar görünür hale gelirler. Eski Facebook hesabımı nasıl açarım sorusunun yanıtlarından biri de Facebook haricinde başka bir uygulamaya giriş yapmaktır.

 

Askıya alınmış hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için:

Facebook hesap bilgilerinizle üye olduğunuz bir uygulama ya da siteye giriş yapmanız da yeterlidir. Bu site ya da uygulamaya Facebook hesap bilgilerinizi kullanarak bağlanması için izin verdiğiniz anda Facebook hesabınızı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Ancak hesabınızı sildiyseniz bu işlemin ne yazık ki geri dönüşü yok. Facebook hesap silme işlemi, Facebook sunucularından tüm dijital varlığınızın silinmesi anlamına gelir ve hesabınız bir kez silindikten sonra kurtarmak mümkün değildir. Bu nedenle hesap silme işleminden önce Facebook size çeşitli ekranlarda tekrar tekrar emin olup olmadığınızı sorarak hesap silme işleminin ardından hesabın geri alınmasının mümkün olmadığını belirtir.

 

Hesabımı Silmeme Rağmen Facebook Messenger’ı Kullanabilir miyim?

Facebook Messenger uygulaması da, hesap bilgileriniz üzerinden çalışmaya devam eden bir anlık mesajlaşma uygulaması olduğu için WhatsApp’tan farklı olarak Facebook hesabınızı sildiğiniz anda Facebook Messenger uygulamasından da çıkış yapmış görünürsünüz. Bu çıkış işleminin ardından tekrar giriş yapmanız gerekir. Ancak hesabınız silindiği için giriş yapamaz ve dolayısıyla da uygulamayı kullanamazsınız.

Facebook hesap silme işleminin yalnızca fotoğraflarınız ve videolarınızı değil, mesajlaşma geçmişinizi de sildiğini aklınızdan çıkarmayın.

Ancak hesap silmenin aksine dondurulmuş Facebook hesabınızla, Facebook Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer hesabınızı silmek isteyip istemediğinize emin değilseniz, hesabınızı dondurmanız ve bu süre zarfında yalnızca Facebook Messenger’ı kullanmaya devam etmeniz, Facebook’a ihtiyacınızın olup olmadığını net biçimde görmenizi sağlar.

Silinen Facebook Hesabı Geri Alınır mı?

Eğer hesabınızı siz değil de hesabınızı ele geçiren kötü niyetli biri sildiyse bile, maalesef eski hesabınızı geri getirmenin bir yolu yok. Facebook hesap silme işlemi 14 gün süren kapsamlı bir işlemdir. Hatta hesabınızdaki veri yoğunluğu fazlaysa bu süre 90 güne kadar çıkabilir. Ancak işlem tamamlandıktan sonra, Facebook sunucularında hesabınıza dair hiçbir veri kalmadığı için Facebook geri getirme işlemi yapamaz. Daha önceden Facebook hesap verilerinizi yedeklediyseniz buradaki malzemeleri kullanarak yeni hesabınızı eski hesabınıza benzetebilirsiniz.

Facebook Hesabımı Sildiğim Zaman Yönettiğim Sayfalar Kalır mı?

Eğer yönettiğiniz sayfanın tek yöneticisi sizseniz, hesabınızı silme işleminin ardından sayfanın bir yöneticisi kalmayacağı için sayfa da hesabınızla birlikte silinir. Ancak yönettiğiniz sayfaya bir vekil atayarak hesap silme işleminden sonra da açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Silinen, Kapatılan, Dondurulan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?” başlıklı yazımızda hesabınızı tekrar açabilmek için yapmanız gereken işlem detaylarını sıraladık. Daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilir veya geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme, Kapatma ve Dondurma İşlemi

Scroll to Top