Android Video Sıkıştırma Uygulamaları 2021

Android Video Sıkıştırma Uygulamaları 2021

2020 yılında Android video sıkıştırma uygulamaları; sık sık video çeken ve bu videoları silmek istemeyen, aynı zamanda da depolama alanı sıkıntısı çeken kişilerin tercih ettikleri uygulamalardır. Android video sıkıştırma uygulamaları sayesinde, çekilen videoların kalitelerinde herhangi bir azalma olmadan daha az yer kaplayarak depolanabilmesi mümkün olmaktadır. Akıllı Android cihazda depolama alanının dolmak üzere olması ve hafıza kartı yuvasının da bulunmaması durumunda iki seçenek bulunmaktadır. Fazla yer kaplayan videoların silinmesi veya bu videoların sıkıştırma uygulamaları ile boyutları küçültülerek saklanmaya devam edilmesidir. Video sıkıştırma uygulamalarından bazıları daha kapsamlıdır. Geniş video düzenleme özellikleri bulunmaktadır.

Android Video Sıkıştırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Android cihazda video sıkıştırmak için öncelikle video boyutunun küçültülebileceği bir uygulamanın cihaza indirilmesi gerekmektedir. Bunun için Google Play Store’a giriş yaparak bu uygulamalardan herhangi birinin adı yazılmalıdır ve uygulama indirilmelidir. Ardından uygulamaya giriş yapıldığında Input File kısmı görülmektedir. Buraya tıklandığında sıkıştırılmak istenen videonun seçimi yapılmalıdır. Videonun sıkıştırma işleminden sonra nereye kaydedileceği seçilmelidir. Sonrasında ise; video sıkıştırma işlemi başlatılmalıdır. Video istenen boyuta kadar sıkıştırılmaktadır ve sıkıştırılan video da istenen klasöre kaydedilmektedir. Her ne kadar çok sayıda video sıkıştırma uygulaması olsa da; işleyişleri genel olarak böyledir.

Ayrıca mobil mesajlaşma uygulamaları bilgilerine bakabilirsiniz.

VidCompact İle Android Video Sıkıştırma Uygulaması

VidCompact ile video sıkıştırmak isteyenler; öncelikle Android cihazlarına uygulamayı yüklemelilerdir. Ardından uygulamayı çalıştırmalılardır. Uygulamaya giriş yapıldığında, nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili ipuçları ekranda görülebilmektedir. Batch compression özelliği bulunmaktadır ve bu sayede çok sayıda video kısa süre içerisinde hızla sıkıştırılabilmektedir. Videoların çözünürlüğünün 240P, 320P, 360P, 480P ve 640P’ye düşürülebileceği bir uygulamadır. İstek dahilinde bu uygulama ile video da kırpılabilmektedir.

Video Compressor İle Video Sıkıştırma

Video Compressor uygulamasını hem Android hem de IOS cihazlara indirebilmek mümkündür. Hem tek video hem de çok sayıda video sıkıştırılabilmektedir. Sıkıştırma gücünün ayarlanması da kişinin elindedir. Ayrıca video boyutunun da sıkıştırma işlemi sonrasında görebilmesi mümkündür. 1920×1280 çözünürlüğü olan ve 114 MB’a denk gelen bir videonun, Android video sıkıştırma uygulamalarından en popüler olan Video Compressor ile 640×360 piksel çözünürlüğe ve 10 MB’a kadar küçültülebilmesi mümkün olmaktadır. Oldukça sık kullanılan bir uygulamadır.

Video Compressor ile video sıkıştırmak için uygulamayı açtıktan sonra uygulamanın üst kısmındaki Browser butonuna tıklanması gerekmektedir. Ardından sıkıştırılacak olan videoya bir isim vermek için Output Name bölümü doldurulmalıdır. Compressed File Size bölümüne videonun sıkıştırılacağı MB girilmelidir. EN son Convert butonuna tıklanmalıdır ve video sıkıştırılmaya başlanmaktadır. Bildirim çubuğunda da videonun sıkıştırılma işleminin ne aşamada olduğu görülebilmektedir. Sıkıştırılan videoya herhangi bir logo eklemesi olmamaktadır. Video orijinal hali gibi kalmaktadır.

WhatsApp’ın en az bilinen 6 özelliği hakkında ayrıntılar yazımızdadır.

Android Video Sıkıştırma Uygulaması: Video Dieter 2

Video Dieter 2 ile video sıkıştırmak isteyenler için bu uygulama HD’den 4K’ya kadar her çözünürlükte video içeriklerini destekleyen bir uygulamadır. Videoyu döndürme, slow motion efekti ekleme ve video sıkıştırma gibi birçok özelliği olan bir uygulamadır.

Video Compress İle Hızlı Video Sıkıştırma

Video Compress kullanarak video sıkıştırmak isteyenler için bu uygulama, direkt olarak klasörden içerik alınabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca sıkıştırılacak olan videoların tarih, boyut veya isimlerine göre farklı kategorilere ayrılması da mümkündür. Videoların görüntü kaliteleri düşük, yüksek veya özel görüntü kalitesi olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Android video sıkıştırma uygulamaları içerisinden biri olan Video Compress, 11 farklı boyut seçeneği sunmaktadır. Video kırpıldıktan sonra bu boyut seçeneklerinden herhangi bir tanesi seçilebilmektedir.

Android Video Sıkıştırma Uygulamaları 2021” başlıklı yazımızda ihtiyacınız olacak olan uygulamalarla ilgili detaylı bir inceleme paylaştık. Sizde tavsiye ettiğiniz uygulama ve programları yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

En İyi Mobil Futbol Oyunları 2021

Scroll to Top