Para Kazandıran Uygulamalar Listesi 2022

Para kazandıran uygulamalar

İnternetten para kazandıran uygulamalar boş vaktinizi değerlendirme fırsatı sunmaktadır. 2021 yılında uygulama bazlı en çok parayı kazandıran uygulamalar olarak biliniyorlar. Elbette burada sanal bir paradan değil, gerçek paradan bahsediyoruz. Uygulamalar Türkçe kullanımıyla kullanıcıya zorluk yaşatmadan para kazanmalarına fırsat vermektedir. Onlarca popüler uygulamayı tüm para kazanma yönleriyle derledik. Listede bir çok uygulamada para kazanma şansı bulacaksınız…

 

Para Kazandıran Uygulamalar

Para kazandıran uygulamalar
Para kazandıran uygulamalar

İnternetten para kazanma konusunda topluluğa yardımcı olan uygulamalardır. Özellikle bu tarz uygulamalar görev yaptırma, reklam izleme, anket doldurma vb. işlemler yaptırmaktadır. Bu işlemlerin karşılığında kullanıcılara gelirlerini paylaşıyorlar. Para kazandıran uygulamalar içinde kulağınıza aşina olan onlarca uygulama olacaktır.

  1. El eşya satılan, oyun oynan gibi yöntemlerle para kazandıran uygulamalarda mevcuttur. Her kullanıcıya hitap eden bu uygulamaların 2021 yılında çokça kullanıldığı bilinmektedir. Uygulamaların çalışma mantığı bir çok uygulamayla benzerlik göstermektedir. Birinde elde edeceğiniz para kazanma deneyimi diğeri için geçerli olacaktır.

Ayırdığınız vakitle birlikte doğru orantılı bir para kazanma şansı verecektir. Boş vaktinizi en iyi şekilde değerlendirme fırsatı tanımaktadır. Popülasyonu yüksek olan uygulamaları listenin başına alırken, kullanma sıklığı daha az olanları buna göre listeliyoruz.

 

1.Money App

Android ve İOS versiyonlara sahip olan uygulama para kazandıran uygulamalar içinde en çok tercih edilenlerden biridir. Money App çok yönlü para kazanma fırsatı sunan uygulamalar arasında bulunmaktadır. Özellikle uygulamanın anket, video izleme, oyun oynama, test etme gibi bir çok konuda para verdiği bilinmektedir.

Money App her gün güncel tutmayı başardığı görev listeleri sayesinde tercih edilmektedir. Gün içinde boşta kalmadan bir çok konuda size görev sunacaktır. Android kullanıcıları Google Play içinde uygulamayı bulabilirler. İOS kullanıcıları yine uygulamaya App Store içerisinde erişebilirler. Uygulamanın güzel yanı ise emsallerine göre daha hızlı para ödemesidir. Bu konuda sorun yaşatmayan uygulama biriktirdiğiniz miktarı güvenle ödemektedir.

 

2.Bounty

Popüler bir diğer uygulama olan Bounty 2021 yılında para kazanma konusunda en çok tercih edilenlerden biridir. Özellikle uygulama size internete eriştiğiniz her noktadan para kazanma fırsatı sunacaktır. Çayınızı kahvenizi alın ve Bounty içerisinde yer alan görevleri tamamlayın. Keyifli vakit geçirirken, bir miktar para kazanın.

Görev bazlı ödemelerine bakıldığında rekabet ettiği diğer uygulamalara göre yüksek ücret ödemektedir. Bu nedenle uygulamanın market içerisinde indirme sayısı oldukça yüksektir. Her konuda görev çeşitleri bulunan uygulama asla boş kalmanıza izin vermiyor. Günün her saatinde size özel görev çeşitleri olacaktır.

 

3.Hadi

İlk ortaya çıktığında Hadi bilgi yarışmaları içerisinde online para kazandıran uygulamaların başında gösterildi. Çünkü Türkiye’de bu modelde online ortamda bilgi yarışmasıyla para kazandıran bir uygulama yoktu. Sektöre de farklı bir fikir veren ve bir çok emsal uygulamanın sektöre girmesini sağladı.

Hadi tasarladığı günlük sorularla canlı yayın yapmaktadır. Canlı yayın içinde bütün kullanıcılar bir araya gelirler. Burada eleme usulüyle sorularda kullanıcılar elenmektedir. Her yarışmada 1000 TL ve 10.000 TL’ye kadar çeşitli programlar sunmaktadır. Özellikle sponsor olan günlerde bu para ödülü daha yüksek miktarlara ulaşmaktadır. Bilginizi artırabileceğiniz ve bilginizle para kazanacağınız bir uygulamadır.

 

4.Oyna Kazan

Para kazandıran uygulamalar içinde yine bir bilgi yarışması uygulamasıyla karşılaşıyoruz. Türkiye’de son yıllarda bilgi yarışmalarında online ortamda en çok parayı kazandıran uygulamadır. Ödüllü yarışmaları içinde para kazandıran yönleri biraz farklıdır. Büyük ödül bütün soruları bilen ve en sona kalan kullanıcıya verilmektedir.

Fakat son aşamalara kalan diğer kullanıcılarda bildikleri soru sayılarına göre belirli bir ücret kazanmaktadır. Klasik bazı Televizyon yarışmalarından esinlenen joker, çift cevap gibi seçenekleri bulunmaktadır. Kredilendirme sistemi içinde bunların oyuncuya ayrıca satıldığı görülmektedir. Hem Android hem de İOS market içinde bulabilirsiniz.

 

5.Google Ödüllü Anketler

Şirketlerin Google Surveys tarafına verdiği işler kapsamında kullanıcı bazlı sorular göndermektedir. Sorular her çeşit konuda olabilir. Kredilendirme sistemi içinde maksimum 1.80 TL’ye yakın bir ücreti ödediği görülmektedir. Gün içinde devamlı olmasa da, hafta içinde her kullanıcıya bazı anketleri göndermektedir.

Burada elde edeceğiniz bakiyeyle size google play üzerinden alışveriş yapma fırsatı sunuyor. Nakit para çekme fırsatınız olmasa da, oyun harcamaları yapabilirsiniz. Özellikle genç yaşta kitleler bu uygulamayla ücretsiz oyun satın alıyorlar. Kişisel soru gruplarının da bazı aralarda kullanıcılarda sorulduğu görülmektedir.

‘’ Evde kaç kişi yaşıyor ? ‘’ veya ‘’ Aylık kazancınız ne kadar ? ‘’ gibi sorularında google ödüllü anketler içinde sorulduğu görülmektedir. Anketi talep eden genelde bu konuda araştırma yapan bir şirket olmaktadır. Burada verdiğiniz bilgiler sizin adınız ve bilginiz yansıtılmadan 2. Kurumlar tarafından paylaşılmaktadır.

 

6. ArtıWay

Yurtdışında emsalleri olan uygulama alışveriş mantığına dayanan bir sisteme sahiptir. Özellikle internetten bazı alışverişlerde size artı kredi bakiyesi sunmaktadır. Anlaşmalı olduğu e-ticaret sistemlerinde aradığınız ürünlere yönelik bilgi vermektedir. Buralarda yapılan harcamalar her sipariş sonunda size bir miktar bakiye bırakmaktadır.

Onlar reklam ve satış geliri üzerinden para kazanırken, burada elde ettikleri kazancı kullanıcıyla paylaşıyorlar. Türkiye’de kullanıma sunulan bu uygulama ilk alışverişle para kazandıran uygulamalar arasındadır. Bir çok e-ticaret sistemiyle doğrudan anlaşması bulunması nedeniyle, kullandığınız sitelerde seçimler görebilirsiniz.

 

7.Foap

Stok görsel siteleri içinde Foap önemli bir yere sahiptir. Özellikle çektiğiniz fotoğrafları belirli bir telif karşılığında satmaktadır. Satılan fotoğraflar size aylık net kazançlar bırakmaktadır. İçerik işleriyle uğraşan popüler sistemler telif içermeyen fotoğraflara ihtiyaç duyuyorlar. Gün içinde telefonla çektiğiniz özel görselleri bile satma şansınız olacaktır.

Popüler resim sitesi olan Getty Images ile anlaşması olması ayrıca fotoğraf satmayı kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında para çekme işlemlerinin çoğu paypal üzerinden gerçekleşiyor. Türkiye’de paypal kapalı olsa da, alternatif bir çok yöntemle para çekme fırsatı tanımaktadır. Satılan fotoğraf başına sistem içinde %50 miktarda kazanç alınmaktadır.

 

8. Sweetcoin

Kripto paraya aşina olanlar zaten sweetcoin hakkında bir şeyler biliyorlar. Uygulama spor uygulamaları içinde atılan adım başına para kazandıran bir uygulamadır. Bunun için telefonda konum hizmetinin açılması gerekir. Tek yapmanız gereken gün içerisinde yürüdüğünüz anlarda uygulamayı kullanmak olacaktır.

Sweetcoin içinde elde edilen yürüme gelirleri çeşitli dijital ortakları arasında kullanılmaktadır. Fakat uygulamayı kullanan bir çok birey bunu ‘’ bağış ‘’ yoluyla harcıyor. Bağış yapma şansınız ve kendiniz kullanma fırsatınız olacaktır. Özel bir çaba gerektirmeyen uygulama adım başına, kilometre bazında bir ödeme yapar.

 

9.BookScouter

Eski kitaplarınızı satma fırsatı sunan bir kitap satışı uygulamasıdır. Bookscouter Dünya’da çokça kullanılan 2.el kitap satılan bir alandır. Türkiye’de öğrenciler eski kitaplarını bu uygulamayla satabiliyorlar. Kullanmadığınız her konuda kitap hakkında bir ücret kazanma şansı vermektedir. Hatta diğer kitap siteleri üzerinden kitabınızın değeri hakkında bir bilgi veriyor.

Kitapların ISBN kodu arandıktan sonra size kitabın değeri hakkında bilgi verecektir. Burada yer alan bilgiye göre kitabı listeleme şansınız olacaktır. Kullanışlı bir uygulama olması onu bu alanda popüler kılmaktadır. Türkiye’de az kullanan olsa da, öğrencilerin bir çoğu uygulamayı tercih ediyor. Sizde eski kitaplarınızı satma konusunda bir düşünceniz varsa, tavsiye edilmektedir.

 

10.Big Time Cash

İnternetten oyun oynama yoluyla para kazanma fırsatı tanıyan bir uygulamadır. Big Time Cash popüler oyunla para kazandıran uygulamalar arasında gösterilmektedir. Kullanıcılar oyunlarda bilet toplama yoluyla para kazanırlar. Oyun içinde ayrıca çeşitli çekilişler sayesinde para kazanma şansı üst seviyeye çıkmaktadır.

Toplanan biletler size farklı miktarlarda para kazanma fırsatı tanımaktadır. Oyuncular oyun içinde ne kadar bilet toplarsa, şansını bir o kadar artırır. Çekiliş süreleri bitince ‘’ search ‘’ ekranı üzerinden sonuçlar incelenmektedir. Big time uygulaması içinde kazanılan paraların ‘’ paypal ‘’ sistemi ile ödendiği bilinmektedir.

 

11. Lucky Day Win Real Money

Uygulama yurtdışında çoğunlukla yetişkin bireyler tarafından kullanılmaktadır. Lucky Day uygulaması şans oyunları içerisinde loto, kazı kazan ve çekiliş yöntemleriyle para kazandırmaktadır. Hayali bir rakam gibi dursa da, 100.000 $ civarında bir kazanç vaat etmektedir. Çekilişlerde bütün kullanıcılar eşit payda şans sahibi olabilirler.

Kullanıcıdan bir para yatırma talebi istemiyor. Market içerisinde puan yüzdesi oldukça iyi olan bir uygulamadır. Türkiye’de bir kullanıcı kitlesi olsa da, büyük bir bölümünü Avrupa ülkeleri oluşturmaktadır. Burada elbette şans faktörü üzerinden bir kazanç vaat edilmektedir. Şansını denemeyi isteyenler için önerilen bir uygulamadır.

 

12.Letgo

Letgo ikinci el eşyalarınızı değerinde satma konusunda yardımcı olan bir uygulamadır. Türkiye’de milyonlara varan kullanıcı sayısıyla kolay biçimde satış yapmanızı sağlar. Kullanmadığınız eşyalar listelendiği andan itibaren bir alıcı bulmaktadır. Kullanımı kolay olduğu için bir reklam ücreti ödemeden eşya satma fırsatı sunar.

Bildiğiniz üzere çeşitli uygulamalarda listeleme başına para alınırken, Letgo içinde böyle bir durum yoktur. Kullanıcı ücretsiz listelediği 2.el eşyalarını satma şansı bulmaktadır. Listeleme sonrasında havuza düşen eşya onlarca kullanıcıdan mesaj almanızı sağlar.

 

13.  Money Cube

Oyunla para kazandıran uygulamalar içinde Money Cube sıklıkla tercih edilmektedir. Oyunun mantığı buz küplerinin kırılmasına dayanmaktadır. Para kazandıran uygulamalar içinde belki de en kolay oyundur. Ödüle ulaşmanızı sağlayan hızlıca buz küpü kırma yöntemleri olacaktır. Basit oynanma şekliyle tercih edildiği bilinmektedir.

Elbette büyük miktarda paralardan söz etmiyoruz, burada harçlık niteliğinde bir kazanç sunulmaktadır. Zaten bu tür oyunların bir çoğunda verilen miktarlar aynı ücretler olacaktır. Kolay olduğu için oyun oynarken para kazanma şansı veriyor. Ayrıca davet kodu her oyuncu için tanımlanmıştır. Diğer arkadaşlarını davet eden kullanıcılar bunun üstünde ek bir gelir daha sağlıyorlar. Uygulama kendisi reklamlar üzerinden para kazanmaktadır. Size de burada elde ettiği bir miktar geliri paylaşmaktadır.

 

14. EBATES

Türkiye’de örnekleri olan uluslararası bir uygulamadır. Ebates kullanıcıların alışveriş yapması üzerinden onlara bir kredi vermektedir. Yine bu krediyi farklı e-ticaret sistemlerinde kullanma fırsatı tanımaktadır. Verilen bonuslar her alışveriş sonucunda kullanıcının hesabına tanımlanıyor. Tanımlanan puanla yeniden alışveriş yapma fırsatı alınıyor.

Ebates ile para kazanılması için öncelikle para harcanması gerekmektedir. Yani para harcamadan bir kazanç yakalama şansınız olmayacaktır. Bu nedenle yalnız alışveriş bazlı bir bonus verdiğini söyleyelim. Fakat emsallerine göre iyi oranda bir para vaat etmektedir. 300 TL alışveriş yapan bir kullanıcı bu alışveriş üzerinden 65 TL’ye kadar bonus alabilmektedir.

 

15. SwagBucks

Anket, görev, test çözme ve hatta video izleme yöntemleriyle para kazandıran uygulamadır. Swagbucks kullanımı Dünya’nın her ülkesinde tercih edilmektedir. Görevler üstünden kullanıcılar günlük iyi oranda kazanç alabiliyorlar. Burada elde edilen kazançları biriktirmeniz size ay sonunda bir ek ücret tanıyacaktır.

Kazanılan ücretlerin ödemesi konusunda kullanılan sistemler paypal ve amazon sistemleri olacaktır. Türkiye’de bu sistemlere üyelik gerçekleştirme işlemi biraz zordur. Fakat Proxy yöntemiyle bir hesap alma şansınız var. Uygulama Dünya çapında 20 milyondan fazla bir kullanıcıya sahiptir. Swagbucks uygulamasını bu konuda popüler yapan ödeme gücüdür. Uygulamanın bugüne kadar tahmini olarak 450 milyon dolara yakın ödeme yaptığı düşünülmektedir.

 

16. IBOTTA

Bir diğer alışveriş yapma mantığıyla para kazandıran uygulamadır. IBOTTA uygulaması size mağazalarda yaptığınız alışveriş sonucunda bir bonus vermektedir. Fakat uygulama içinde tek para kazanma şansı bu değildir. Emsal uygulamalara göre bazı görev listeleriyle bile para kazandırmaktadır. Burada güzel olan kazancı dolar üstünden vermesidir.

IBOTTA üzerinden elde edilen kazanç ‘’ paypal ‘’ ile ödenmektedir. Paypal hesabı olan kullanıcıların tercih etmesi önerilmektedir. IBOTTA görevleri içinde bazı özel mağazalardan fotoğraf vb. resimler istenmektedir. Kullanıcı bu görevi yerine getirdiğinde 9 $ bir para kazanmaktadır. Gün içinde bir kaç tane böyle seçenek sunacaktır.

 

17. EASYSHIFT

Uygulama görev uygulamaları arasında gösterilen ve para kazandıran bir uygulamadır. Easyshift kendi içinde reklamalar barındırır. Kullanıcılar uygulama içinde elde ettikleri gelirleri burada yer alan reklamlar vasıtasıyla kazanırlar. Uygulama sizden fotoğraf çekme veya çeşitli yorum yapma görevleriyle para kazandırmaktadır.

Easyshift kullanıcıları toplam kazançlarını 20 $ seviyesine getirmelidir. Uygulamanın kullanıcılara özellikle bu miktara ulaştığında para verdiği görülmektedir. Zorluk seviyesi elbette tartışılır. Fakat dolar bazında ödeme yapması Türk kullanıcılar için iyi olacaktır. Bir miktar vakit geçirdikten sonra bu parayı kazanmanız çokta zor değildir.

 

18.  GIGWALK

Görev uygulamalarının bir diğeri olan GIGWALK iyi para kazandıran uygulamalar arasında gösterilmektedir. Para kazandıran uygulamalar arasında görev başına ücret veren uygulamalardan biridir. Tek yapılması gereken uygulamanın kullanıcıya atadığı görevlerin yerine getirilmesidir. Her görevi sunduğu ücret farklı olacaktır.

Zorluk derecesine göre GIGWALK uygulaması içinde ücretler değişmektedir. Yine bakıldığında dolar üzerinden bir kazanç vaat etmektedir. Diğer emsallerine göre biraz para kazanma ortamı zorluk içermektedir. Pes etmeyi planlıyorsanız, hiç uygulamayı indirmeyin. Çünkü gerçekten kazanç miktarı diğerlerine göre biraz düşük.

Okuyunuz: Bedava İnternet Kampanyaları

19. PACT

Pact uygulaması tamamen bir kazan ve kazan durumu. Çünkü PACT fitness uygulamaları içinde para kazandıran bir uygulamadır. PACT anlaşmalı olduğu fitness kurumlarına giden üyelere uygulama içinde bonus vermektedir. Uygulamanın temel amacı kilo verme ve sağlık beslenme olsa da, aslında satış ortaklığı içermektedir.

Fakat zaten PACT içinde yer alan fitness kurumlarından birine gidenler bu uygulamayı kullanabilirler. Hali hazırda zaten fitness programlarına üyeyseniz, size para kazandıracaktır. PACT içinde bir diğer para kazanma şansı ise önerilen yemeklere fotoğrafı çekilmesidir. Uygulama size sağlıklı bir öğün yemek önermektedir. Bu öğünün fotoğrafı çekilip uygulamaya gönderildiğinde para vermektedir.

 

20. AppKarma Rewards

Zorluk derecesine göre listelerken size AppKarma Rewards uygulamasından bahsetmek istedik. Görevle para kazandıran bir uygulama fakat puan dereceleri oldukça yüksektir. Zor olsa da, diğerlerine göre fazla bir miktar para kazanma şansı veriyor. Ayrıca görevler ise diğer uygulamalarda olduğu kadar zorlayıcı değildir.

Karma tarafından önerilen uygulamalar cihaza indirilir. İndirilen tüm uygulamalar belirli bir süre oynanmaktadır. Bu durumda AppKarma Rewards içinde para kazanılmaktadır. Genel çalışma mantığı uygulamanın bu olsa da, anket soruları üzerinden de kazanç vermektedir. Arkadaş daveti sırasında yine kullanıcıya bir miktar paylaşım yapar.

  • Oyunla para kazanma
  • Oyun indirmeyle para kazanma
  • Sorulan sorulara doğru cevap verme
  • Davet edilen arkadaş sayısına göre ekstra para

Bunun yanında uygulama kendi içinde başarı rozetleri ismini verdiği bir alanı bulunur. Burada rozet durumunuz sizin bir sonraki seviyede kazanacağınız parayı değiştirmektedir. İlk seviyelerde biraz daha az olsa da, sonraki seviyelerde kazanç miktarı artar. Bu konuda biraz level sistemine benzer bir yöntem uygulanmaktadır.

Scroll to Top