Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma

Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma

İnstagram uygulamasında bazen çok fazla vakit geçiren kullanıcılar hesaplarını donduruyorlar. Dondurulan instagram hesabını yeniden açma karar değiştirilmesiyle mümkün olsa da silinen hesaplar tekrar geri getirilememektedir. Özellikle kullanıcılar platforma tekrar dönmeyi planlıyorsa, hesaplarını dondurmalıdır. Fakat hesabın tamamen silinmesi geri döndürülmesi imkansız bir yola sürükleyecektir.

Yazımızda dondurulan hesabı tekrar aktif etme ve hesabınızı bıraktığınız gibi geri alma yollarını anlatacağız. Dondurulan hesapların 24 saat içerisinde tekrar aktif etme şansınız olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Çok fazla hesap donduran ve tekrar kullanıma açan kişiler bazen süre problemi yaşayabilmektedir.

İnstagram Dondurulan Hesabı Yeniden Açma

Hesabınızı dondurup sonradan tekrar aktif etme şansınız bulunmaktadır. Yalnız hesap dondurma adımında ‘’ hesap silme ‘’ alanı kullanılmamalıdır. Tekrar platforma dönmeyi düşünen instagram kullanıcıları yanlışlıkla hesaplarını siliyorlar. Hatta bu sebeple bütün fotoğraflarını ve arkadaş gruplarını kaybediyorlar.

Hesap dondurma işlemini doğru alandan yaptığınızdan emin olmanız önemlidir. Son zamanlarda dondurma işlemi yapalım derken insanların hesaplarını sildikleri görünmektedir. Silinen hesaplar instagram tarafından bile geri getirilememektedir. Çünkü instagram serverine hesaba ‘’ delete ‘’ komutu verilmiş oluyor. Buda hesabın sonradan tekrar getirilmemesini sağlayan önemli bir neden olarak görülüyor.

  • Dondurulan hesap için instagram kullanıcısı 24 saat süreyle beklemesi gerekecektir.
  • Süre dolmadan giriş yapılması kullanıcının ‘’ hatalı kullanıcı adı ve şifre ‘’ uyarısını almasına sebep olacaktır. Bu durumda panik yaşamanızı gerektiren bir durum yoktur. Fakat süre dolmadan  devamlı giriş yapılmaya çalışması süreyi uzatabilmektedir.
  • Kullanıcılar 24 saat ve 48 saat süreyi içeren zaman diliminin geçmesi sonrasında hesaplarına tekrar giriş yapmalıdır. Tekrar login olma aşamasında instagram size hesabınızın aktif olduğuna dair bir açıklama yapacaktır.

Dondurduğum İnstagram Hesabımın Şifresini Unuttum

İnstagram kullanıcıları dondurulan instagram hesabını yeniden açma girişiminde yanlış şifre uyarısı alabilmektedir. Bunun nedeni çok uzun süre boyunca hesaba girilmediği için genellikle şifrenin unutulmasından kaynaklanmaktadır. Fakat kısa süre sonra dondurmayı iptal edip hesaba giren kişilerde bazen bu hatayı alıyorlar.

Özellikle 24-48 saat süresi geçmeden yeni bir şifre talep etme hakkınız olmayacaktır. Sürenin sona ermesinden kısa bir süre sonra ‘’ şifremi unuttum ‘’ alanı kullanılması gerekmektedir. Dondurma sonrası aktif etme süresi dolunca şifremi unuttum alanının  kullanılması gerekecektir. Sonrasında kolayca instagram hesabınızı kurtarmış olacaksınız.

Silinen İnstagram Hesabını Geri Alma

İnstagram hesabını sildiyseniz, geri alma işlemi için bir form doldurulması zorunludur. Silinen instagram hesabını geri almak için form açıklayıcı bir anlatımla instagrama iletilmelidir. Özellikle 30 gün süre sınırının burada çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Çünkü bu süreyi aşan bir çok kullanıcı bazen hesaplarını geri alamadılar.

  • Resimde görünen bölümün alt tarafında yeren bağlantıya tıklanmalıdır.
Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma
Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma
  • Özellikle iletişim formunun açıldığı ekran üzerinde ‘’ Hayır ‘’ seçeneği işaretlenmelidir.
  • Kimlik bilgisini içeren kart alanına adınız ve soyadınız yazılmalıdır.
  • İnstagram kullanıcı adı ve aynı zamanda e-mail adresi doğru girilmesi gerekmektedir.
  • Ardından yaşadığınız ülke seçimi sonrasında formun iletilmesi gerekir.
Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma 2
Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma 2

Formu doğru bir şekilde ilettiğiniz an itibariyle, instagram formu değerlendirmeye alacaktır. Talebinize ilişkin ön değerlendirme yapıldıktan sonra, mail adresinize dönüş yapılacaktır. Gönderilen mailde sizden adınızı ve soyadınızı yazıp selfie şeklinde göndermeniz istenecektir. Bunun amacı kişinin net olarak teyit edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma 3
Dondurulan İnstagram Hesabını Yeniden Açma 3

Bazen  sahte hesaplarla bu tarz taleplerle kullanıcıların hesapları çalınmaya çalışılıyor. İnstagramda hesabını kaybeden kişilerden el yazısıyla bir fotoğraf göndermesini talep etmektedir. Bu rutin bir uygulama olduğundan göndermeniz önemlidir. Bir çok kullanıcı bu sayede kaybettikleri hesaplarını tekrar almayı başardığı görülmektedir.

İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma (Resimli Anlatım)

Scroll to Top