Whatsapp Messenger’da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

mesaj silme

Son zamanlarda en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından whatsapp ile hem görüntülü konuşabilir hem sesli konuşabilir hem de mesajlaşabilirsiniz. Bütün bunları yapabilmeniz için sadece internetinizin olması yeterlidir. Whatsapp uygulamasını kullanırken bazen istemediğimiz durumlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Yanlışlıkla birine mesaj yazmış olabilirsiniz. Bu hatanızı geri düzeltmek istiyorsunuzdur. Bu durumda gönderdiğiniz mesajın, fotoğrafın ya da videonun silinebilmesi bazı durumlarda mümkündür. Whatsappta gönderilen mesajı iptal etme işlemi için aslında biraz da şansa ihtiyacınız olacak. Bu yöntemleri öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Whatsapp Gönderilen Mesajı Silme

Whatsapp Uygulamasında Mesajlar Nasıl Silinir?

Whatsappta gönderilen mesajı iptal etme işlemi için yapmanız gereken işlemleri sıralayacağız. Öncelikle belirtelim ki whatsapp uygulamasında mesaj silme özelliği diye bir özellik yok. Gönderdiğiniz fotoğraf, mesaj ya da video olsun hiç fark etmiyor. Mesajı gönderdikten sonra internet hızınız eğer yavaş ise gönderdiğiniz ileti hemen gönderilmeyecektir. İletinin sağ alt köşesinde saat işaretini gördüyseniz önünüzde şimdilik bir engel yok demektir. Daha sonrasında mesajın üzerine basılı tutarak mesajı silmeniz gerekiyor ve son olarak ta bu işlemin hemen ardından telefonunuzu uçak moduna alarak gönderdiğiniz mesajın iletilmemesini sağlayabilirsiniz.

whatsapp

Gönderdiğim Mesajın Okunduğunu Nasıl Anlarım

Whatsapp ta gönderdiğiniz mesajın okunduğunu anlamanız çok kolay. Mesajı gönderdikten sonra sağ alt köşedeki iki adet tik işareti oluşacaktır. İki adet tik, mesajın iletildiğini, bu işaretin mavi renge dönüşmesi de mesajınızın okunduğunu gösterir.

Whatsapp Messenger’da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?” başlıklı yazımızda ihtiyacınız olan bilgileri sizler için anlattık. Whatsapp mesaj silme ile ilgili aklınıza takılan tüm konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnternetsiz Whatsapp Kullama

Scroll to Top