İnstagram Mesajlarını Toplu Silme 2022

İnstagram Mesajlarını Toplu Silme

İnstagram mesajlarını toplu silme google play veya App store mağazalarından indireceğiniz 3. Parti yazılımlarla mümkün olmaktadır. Kalıcı ve pratik toplu mesaj silen bir çok uygulama olduğu gibi en çok kullanılan ‘’ All Delete Message ‘’ uygulamasıdır.

İnstagram üzerinden DM bölümüne gelen mesajları kolayca silebilme işlemi için uygulamayı indirmeniz önerilmektedir. İnstagram web üzerinden toplu mesaj silinemediği için akıllı cihazınızla işlemi yapmanız gerekmektedir.

İnstagram Mesajlarını Toplu Silme IOS

Öncelikle akıllı cihazımız üzerinden ‘’ All Delete Message ‘’ uygulamasını indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Özellikle en pratik mesaj silme yöntemi olduğu için uygulama size kolayca DM üzerinden gelen mesajları silmeniz izin vermektedir. Üstelik toplu mesaj silme sırasında sizden bir ücret talepte etmemektedir.

  • App store uygulamasına girin ‘’ All delete message ‘’ uygulamasını cihazınıza indirin.
  • Özellikle indirdikten sonra İnstagram isminiz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sisteme girdikten sonra uygulama size İnstagram mesajlarını toplu silme hakkı verecektir. Dilediğiniz mesajları toptan silebilirsiniz. Yada bazı özel mesajları silmeyi istiyorsanız, bunların içerisinde seçimde yapabilirsiniz.

İnstagram Mesajlarını Toplu Silme Android

Özellikle Android markette çok fazla toplu mesaj silen uygulama bulunmaktadır. Fakat İos ortamında kullanılan ‘’ All delete message ‘’ google play içerisinde de bulunmaktadır. Yukarıda adımlarını aynısını içeren yöntemle cihazınıza uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

  • Google play uygulamasından ‘’ İnstagram All Delete Message ‘’ bulun ve ardından cihazınıza indirin.
  • Android cihazlarda 3. Parti yazılımlara izin verilmesi gerekmektedir. Ayarlar bölümünden uygulamaya kolayca izin verilmektedir.
  • Uygulanan cihaza inmesiyle İnstagram şifreniz ve kullanıcı adınızla giriş yapmalısınız.
  • Sonra toplu silme işlemini başlatabilme için DM alanından aktif şekilde mesaj silmeniz sağlanacaktır. Mesajları toplu veya seçili şekilde silmenize izin verecektir.

Bunun yanında birden  fazla kaliteli bu adımlarla toplu mesaj silebileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Android ortamında İos ortamına göre daha fazla zararlı içerik bulunmaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz uygulamalara yetki vereceğinizden dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunu All Delete Message özelinde söylemiyoruz.

Bir çok uygulama size instagram üzerinden yapılmayan özellikleri sunuyor. Fakat onlara erişim izniyle tamamen hesabınıza bir etkileşim hakkı veriyorsunuz. Bu nedenle yapmayı istediğiniz işlem sizin için ne kadar önemli olsa da güvenmediğiniz uygulamalara yetki vermeyin. Sonrasında sizi daha çok uğraştıran kötü ve olumsuz sonuçlar karşınıza çıkabilmektedir.

İnstagram 3. Parti Yazılımlar Güvenli Mi ?

İnstagram kendi içerisinde bazı şeyleri yapmaya kullanıcıya izin vermemektedir. Çünkü uygulama içerisinde toplu mesaj silme, takipten çıkanları görme vb. durumlarda yalnızca 3. Parti yazılımlar bunu mümkün kılmaktadır. İnstagram kullanıcılarının büyük bir bölümü bu tarz konular sebebiyle, cihazlarına diğer uygulamaları indiriyorlar.

İnstagram ile bağlantı kuran diğer uygulamalara erişim izni tanınmaktadır. Özellikle bunun çokta güvenli olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü bu uygulamalar içerisinde hesabınıza kötü etki edecek yazılımlar olabilmektedir. Bu nedenle indirilen uygulamaların market üzerindeki kullanıcı yorumlarının iyi okunması gerekmektedir.

İnstagram kendisi de kullanıcılarına 3. Parti uygulamalarla işlem yapmasını önermemektedir. Hesap çalınma, haberiniz olmadan takip etme vb. diğer bir çok sıkıntı yaratabilmektedir. Çünkü bu uygulamalarda işlem yapılırken, onlara ciddi bir erişim izni verilmektedir. Hesabınıza ve tüm hareketlerine ulaşabildiği için kötü niyetli bir uygulamaysa bunu kullanacaktır.

Fakat bazı konular çok popüler olan uygulamalar kullanıcılarını mağdur etmiyorlar. All Delete Message uygulaması da özellikle bunlardan biridir. Şuana kadar kötü ve olumsuz sayılan bir yorumla karşılaştığı görülmedi. Bu nedenle güvenli uygulama statüsünde 3. Parti yazılımlar arasında gösterilmektedir.

İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma (Resimli Anlatım)

Scroll to Top