İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma (Resimli Anlatım)

instagram mesaj isteklerini kapatma 2021

İnstagram mesaj isteklerini kapatma sizi takip etmeyen ve tanımadığınız kişilerden gelen mesaj  gruplarını oluşturmaktadır. Sıklıkla instagram bu tarz mesaj gruplarını ‘’ istek ‘’ adı altında farklı bir alana koyuyor. İnstagram kullanıcıları bazen buraya gelen mesaj isteklerini takip ediyorlar. İzin verilmesi halinde karşı taraf size mesaj atmaya devam edebilmektedir.

Bazen çok fazla tanınmayan kişiden gelen mesaj istekleri kullanıcıları zorlamaktadır. Olumsuz ve art niyetli gelen mesaj istekleri şikayet edilebilmektedir. Fakat bu mesaj istekleriyle hiç uğraşmayı istemiyorsanız, kolayca alanı kapatma ihtimaliniz var. Hadi istemediğimiz mesaj isteklerini nasıl kapatacağımıza bakalım.

İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma

İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma
İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma

İnstagram geri çevirmeyi düşündüğünüz mesaj gruplarını birden fazla kapatma yöntemi bulunmaktadır. Sıklıkla kullanıcılar ‘’ bildirimleri sessize alma ‘’ adımında bunu yapıyorlar. Fakat uygulamaya gelen çeşitli güncellemeler bu özelliği bazen pasif duruma getirmektedir. Sonradan yeniden uğraşılmasıyla mesaj istekleri kapatılmaktadır. Bunun yanında yapabileceğiniz daha kalıcı çözümlerde bulunuyor.

  1. Yöntem

Mesaj isteklerinin kapatılması için mobil uygulama vasıtasıyla profilinize giriş yapın. Ana sayfa ekrana geldikten sonra ‘’ Direkt Mesaj ‘’ alanına gidin ve oradaki ayarlardan kapatın. Bu kalıcı çözümler içinde mesaj isteklerini geri çevirmenizi sağlayacaktır.

  1. Yöntem

Kullanıcı bazında sohbetleri sessize almayı içeren yöntemdir. Direk mesaj alanında sohbeti bulunan kişinin bildirimlerini sessize almak için kullanılmaktadır. Sohbet alanına girilir ve  ardından sağ üstte yer alan ‘’ i ‘’ butonuna basılmalıdır. Bu yöntemle artık kişi size mesaj gönderdiğinde her hangi bir bildirim almamanız sağlanmaktadır.

İnstagram Rahatsız Eden Mesajlar

İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma 2
İnstagram Mesaj İsteklerini Kapatma 2

İnstagram mesaj isteklerini kapatma çoğunlukla kullanıcının problemini çözmektedir. Fakat bazı kişiler devamlı farklı hesaplarla kişileri rahatsız etmektedir. Bu durumda engelleme yoluna gitmeniz kaçınılmaz olacaktır. Aksi taktirde kişi devamlı istemediğiniz mesajları göndermeye devam edecektir.

Aynı zamanda engelleme adımıyla birlikte kişi profilden şikayet edilmelidir. Bu durumda instagram kişinin gönderdiği mesajları incelemeye alacaktır. Uygunsuz bir mesaj  görmesi halinde hesabını topluluk kuralları gereği kapatacaktır. Hatta instagram bu kişilerin fake hesaplardan yaptığını bile görebilmektedir.

Hatta uygun görmesi halinde asıl hesapları aynı ip adresi üzerinde yer alıyorsa, süreli bir ceza verebilmektedir. Buna devam etmesi halinde instagram orijinal hesabı da kapatma yoluna gidebilmektedir. Tahrik, şantaj ve rahatsız edici söylemlerle instagram kullanıcılarının mağdur edilmesini önlemektedir.

İnstagram Mesajları Geri Çevirme

Takip listenizde bulunmayan instagram kullanıcıları size mesaj atabilmektedir. Fakat gönderdiği mesajlar sizin ‘’ istek ‘’ kutunuzda kalacaktır. Bu alanın kontrol edilmesi sonrasında cevap vermeyi istemiyorsanız, kişinin mesajlarını geri çevirebilirsiniz. Mesajların geri çevrilmesi karşı tarafın bildirim almadığı bir durumdur.

Mesajları geri çevirdiğiniz kişi mesajlarının geri çevrildiğini anlayamaz. Fakat mesaj geri çevirme kalıcı bir çözüm değildir. Kullanıcı mesajı çevrildikten sonra yine size mesaj atabilmektedir. Bununla devamlı uğraşmamak için sessize alınmalıdır. Yada çok fazla rahatsız eden mesaj gönderiyorsa, son çare engelleme yapılması gerekmektedir.

Bazen bot hesaplarla kullanıcılara çok sayıda spam mesajlar gönderilmektedir. Bu mesaj kutunuzun şişmesine ve daha fazla mesaj alamamanıza sebep olmaktadır. Bu tarz hesapların kesin bir dille engellenmesi gerekiyor. Aynı zamanda instagram yöneticisine konu hakkında bilgi verilmelidir. Bilgi sonrasında kişiye ait bütün bot hesaplar kapatılacaktır.

İnstagram kullanıcıları mağdur eden ve tahrik eden kişilere oldukça acımasız davranmaktadır. İp adresi üzerinde bulunan bütün instagram hesaplarını kapatıyorlar. Buda sizi tekrar rahatsız etmemesinde önemli bir rol oynuyor. Mesaj geri çevirme seçeneği kişinin sonraki mesajlarında bildirim almamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle etkili bir çözüm olması sebebiyle, bir çok instagram kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır.

Okuyunuz: İnstagram Takip Engeli Ne Zaman Kalkar? [Yeni Çözüm]

Scroll to Top