Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Başkasının instagram hesabını kapatma ihtiyacı platformda kötü niyetli açılan ve topluluğu rahatsız edilen hesapları kapsamaktadır. Özellikle bu tür durumlarda kullanıcılar oldukça konudan rahatsızlık duyduklarından hesapların nasıl kapanacağını merak ediyorlar. Başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır ? Sorusu için size izlemeniz gereken yolu detaylı adımlarla anlatacağız.

Ayrıca hesap kapatma, hesap şikayet etme vb. girişimle ile instagram yönetimi tarafından çeşitli incelemeler yapılmaktadır. Zaten bu tarz hesaplar varsa instagram kendi bünyesinde bu hesapları otomatik olarak kapatıyor. Yine de gözden kaçan kötü niyetli hesaplar için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Başkasının instagram hesabını kapatma uygulamasının yerine getirilmesi için geçerli nedenlere ihtiyacınız olacaktır. Keyfi bir durumla farklı bir kişiye ait instagram hesabını kapatma ihtimaliniz yoktur. Çünkü burada yer olan bütün talepler yine instagram yetkilileri tarafından detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.

Kısaca instagram topluluk kuralları ciddi anlamda ihlal eden çeşitli hesaplar için bu yöntem önerilmektedir. Casus bir yazılımla veya birinin hesabını ele geçirme yöntemi ile kapatılması siber suça gireceğinden ciddi bir cezai yaptırımı bulunmaktadır. Bu nedenle kesinlikle yasal yollar haricinde bir uygulamayı yapmanızı asla önermiyoruz.

Telif hakkı ihlali, pornografik içerikler, şiddet vb. bir çok sebeple instagram şikayet yolu ile hesap kapatmanız mümkündür. Özellikle instagram bu tarz bildirim yapan kullanıcılarına detaylı bir teşekkür iletisi göndermektedir.

İnstagram hesabını Şikayet Etme
İnstagram hesabını Şikayet Etme
  • Birden fazla kullanıcı üzerinden hesap şikayet edilmelidir.
  • Algoritma şikayet fazlalığı sebebiyle, hesabı otomatik askıya almaktadır.
  • Ayrıca şikayetlerin incelenmesi sonunda haklı sebepler barınıyorsa, hesap yetkililer tarafından otomatik kapatılmaktadır.

Fakat şikayetlerin geçerli bir sebebi bulunmaması gibi durumlarda instagram şikayetleri ciddiye almayacaktır. Detaylı inceleme sonrasında özellikle belirtilen şikayetin hesapta bulunması önemlidir. Çok fazla asılsız şikayet ileten kullanıcı kendi hesabına zarar verebilir. Bu nedenle şikayetler tek elden değil bir çok hesaptan yapılmalıdır. Yine de çok fazla şikayet ola bile bazı hesapların kapatılması gecikebilmektedir.

 

Başkasının İnstagram Hesabını Dondurma

Dondurma işlemleri içinde kullanıcıların geçerli bir sebebi bulunması gerekiyor. Burada yine keyfi bir amaçla bir kişiye ait hesabı dondurmanız mümkün olmayacaktır. Yorum alanında hakaret eden ve rahatsızlık veren kişilerin hesabı dondurulabilir. Çünkü bu topluluk kuralları içerisinde yine cezai bir durum yarattığından mümkündür.

Başkasının instagram hesabını dondurma işlemi için hakaret içeren bir yorum varsa üç nokta aracılığı ile yorum şikayet edilmelidir. İnstagram yetkilileri şikayet edilen yorumları belirli bir zaman aralığında kontrol ediyorlar. Mesajın sonradan silinmesi bir şey ifade etmeyecektir. Sizin önceden şikayeti instagram tarafına iletmeniz gerekiyor.

Çok fazla sayıda hesap aracılığıyla yapılan yorum şikayetleri kısa sürede neticelenmektedir. Şikayet sayısı önceliklenme durumunu önemli oranda değiştiriyor. Bu nedenle çeşitli sosyal platformlar aracılığıyla size destek verecek kişiler bulundurulmalıdır.

 

Başkasının İnstagram Hesabını Silme

Başkasının instagram hesabını kapatma yöntemi zaten şikayet sonrasında hesabın silinmesini sağlayacaktır. Kötü niyetli hesaplar ve kural ihlali yapan hesaplar hiçbir şekilde açılmamaktadır. Hesabın 30 gün süre sonunda komple instagram platformundan kaldırıldığı bilinmektedir. Fakat geçerli bir sebebin bulunması bu konudaki yaptırım için önemlidir.

Başkasının instagram hesabını silme işlemi yalnız instagram yetkilisi uygun gördüğü durumda yapabiliyor. Fakat iletilen şikayetler asla kesin bir sonuç alınacağı anlamına gelmiyor. Çünkü algoritma milyonlarca şikayeti çeşitli nedenlerle inceliyor. Bu bir robot yazılım sayesinde sağlandığından arada kaçan şikayetli hesaplar olabilmektedir. Bu durumu instagram yetkililerine yazacağınız bir mesaj içeriği birlikte anlatmalısınız. Aksi halde kesin bir sonuç alınamayacağı gibi hesap silme işlemi ve kapatma işlemi bir sonuca varmayacaktır.

İnstagram Kapalıyken Hikayeye Bakmak Ve Görünmemek

Scroll to Top