WhatsApp’ta Telefon Numarası Gönderme Nasıl Yapılır?

hatsApp'ta Telefon Numarası Gönderme Nasıl Yapılır

WhatsApp’ta telefon numarası paylaşma işlemeleri kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma ve ses, video, fotoğraf, dosya paylaşma platformu olan WhatsApp, sağladığı pek çok alternatif hizmet ile kullanıcılar arasında iletişimin daima güçlü kalmasını sağlıyor. Konum paylaşma, kartvizit gönderme, video/resim ve sesli mesaj gönderme gibi daha pek çok farklı özellikle WhatsApp’ı akıllı telefonların vazgeçilmezi haline getirmiştir.

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından çok sık başvurulan bir yöntem olan numara gönderme işlemleri için IOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için farklı adımlar izlenebilir. WhatsApp’ta telefon numarası gönderme işlemleri için rehberinizdeki numarayı paylaşacağınız kişinin sohbet penceresini açarak işleme başlayabilirsiniz.

Telefon Rehberindeki Numara WhatsApp’tan Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’tan numara gönderme işlemleri için:

  • WhatsApp’ta numara paylaşacak kişinin sohbet penceresi açılır,
  • Mesaj yazma kısmının sağ alt bölümünde yer alan ataç simgesine dokunulur,
  • Açılan pencerede; belge, ses, konum, galeri, kamera ve kişi seçenekleri arasından kişi seçilir,
  • Açılan telefon rehberi üzerinden numarasını paylaşacağınız kişi seçilir,
  • İşaretleme işleminin ardından sağ alt köşedeki gönderme butonuna tıklanır.

Tüm bu adımları takip ederek kısa süre içinde rehberinizde kayıtlı bir numarayı WhatsApp üzerinden başka bir kişiye göndermeniz mümkündür. Android ve IOS cihazlarda hemen hemen aynı işlemler yapılır. Ancak IOS işletim sistemine sahip Apple İphone telefonlarda ilk aşamadaki ataç simgesi yerine, ekranın sol alt bölümünde yer alan ‘’+’’ simgesine tıklanarak aynı işlemler yapılır.

WhatsApp’tan Gelen Telefon Numarası Nasıl Kaydedilir?

WhatsApp numara paylaşım işlemleri için uygulamaya giriş yaparak işlemi başlatabilirsiniz. Öte yandan WhatsApp’tan gelen bir numarayı kendi rehberinize eklemek için, numaranın hemen altında iki seçenek sunulur. ‘’mesaj’’ ve ‘’kişi ekle’’ seçeneklerinden ‘’kişi ekle’’ seçeneğini işaretleyerek numarayı kaydedebilirsiniz. Öte yandan kartvizit olarak gelmeyen numaraların üzerine tıklayarak kişilere kaydet seçeneği ile yeni kişi ekleyebilirsiniz. WhatsApp’ta telefon numarası gönderme ve kaydetme işlemleri son derece basittir.

Ayrıca WhatsApp az bilinen 6 özelliği bilgilerine de bakabilirsiniz.

WhatsApp’ta Numara Kaydetmeden Mesaj Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’ta mesaj gönderme işlemleri için mutlaka o kişinin numarasının telefon rehberinde kayıtlı olması gerektiği bilinir. Ancak WhatsApp tarafından numara kaydetmeden mesaj gönderme işlemlerinin yapılması içinde farklı bir yöntem sunulmuştur. Numara kaydetmeden WhatsApp üzerinden bir kişiye mesaj göndermek için:

  • Telefonun tarayıcı uygulamasının URL kısmına wa.me/(telefon numarası) yazılır,
  • Altta çıkan butona tıklayarak girdiğiniz numaranın sohbet penceresi açılır.

Bu yöntemin dışında daha birçok farklı yöntem sunulmaktadır. Farklı mobil uygulamalar aracılığıyla da numara kaydetmeden WhatsApp üzerinden bir kişi ile sohbet başlatmak mümkündür.

WhatsApp’tan Kartvizit Paylaşma

WhatsApp’tan kartvizit gönderme işlemleri doğrudan numarayı mesaj kısmına yazarak göndermekten çok daha kolay ve karşı taraf için kaydetmesi çok daha rahat bir yöntemdir. Android işletim sistemine sahip cihazlarda doğrudan rehber üzerinden numarasını paylaşmak istediğiniz kişinin üzerine tıklayarak paylaşma seçeneklerini ile WhatsApp’ı seçerek numarayı gönderebilirsiniz. Öte yandan sohbet ekranında sağ ve sol alt bölümde yer alan ‘’ataç’’ veya İphone cihazlarda ‘’+’’ seçeneği ile kartvizit gönderme işlemi tamamlanabilir.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, farklı tür kolaylıklar sağlayarak iletişim teknolojisi alanında yeni bir çağın başlamasına neden oldu. WhatsApp’ta telefon numarası gönderme işlemlerinin yanı sıra; belge, konum, video, fotoğraf, gif, dosya, ses vb. daha birçok farklı araç kullanılabilir. Rehberdeki numarayı başkası ile WhatsApp üzerinden paylaşarak çok daha kısa sürede karşı tarafa gerekli olan numarayı iletebilir ve telefonuna kaydetmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta Telefon Numarası Gönderme Nasıl Yapılır? ” başlıklı yazımızda operatör kullanıcıları için gerekli kampanya ve tarife koşullarını tüm detayları ile birlikte aktardık. Daha detaylı bilgi almak için operatör resmi web sayfasına gidebilir ya da yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

İnternetsiz Whatsapp kullanma 2021

Scroll to Top