En İyi Mobil Strateji Oyunları 2021

En İyi Mobil Strateji Oyunları 2021

2020 Mobil oyunları arasında en çok dikkat çeken kategorilerden biri olan mobil strateji oyunları, dünya üzerinde sahip olduğu kullanıcı sayısı ve oyunlar için yapılan geliştirmelerle birlikte sürekli olarak gündeme gelmektedir. Uzun oyun içi hikayeleri, göz alıcı efektleri ve karmaşık sorunların çözümü sonucu oyun içi ilerleme ve gelişme gibi özelliklere sahip olan bu oyunlar günümüzde yalnızca çocuklar tarafından değil her yaş grubuna üye insanlar tarafından oynanmakta ve merakla takip edilmektedir. App store ve play store gibi online mağazalardan edinilebilecek oyunlar hem erişimi kolay olması hem de sürükleyici olması sebebiyle milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır.

En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları

En sevilen oyun türleri arasındaki yerini uzun bir süre önce almış olan mobil strateji oyunları, oyuncu sayısı ve oyun güncellemeleri açısından gün geçtikçe büyümekte ve yaygınlaşmaktadır. Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından oynanan bu oyunlara ülkemizde de yoğun ilgi gösterilmektedir. Öyle ki bu oyunlar içerisinde kullanıcılar arasında takımlar oluşturulmakta ve turnuvalar bile düzenlenmektedir. Her açıdan bu mobil oyunlar, önümüzdeki sürede de en çok ses getiren ve en çok ilgi gören oyunlar arasındaki yerini korumaktadır.

XCOM Mobil Strateji Oyunu

XCOM isimli mobil strateji oyunu son zamanlarda en çok oynanan mobil strateji oyunlarından biri olmuştur. Kullanıcı sayısı günden güne artan oyunda, oyunun geliştiricileri tarafından yüklenen güncelleme paketleri ile oyun hikayesi genişletilmekte, kurgu düzenlenmekte ve efektler çok daha kaliteli hale getirilmektedir. Bu oyunda hikâye gereği kullanıcıdan, dünyayı yok etmek isteyen uzaylılara karşı mücadele eden bir ordunun başına geçmesi istenir. XCOM olarak adlandırılan bu orduyu yönetmek ve düşmanları yok etmek kullanıcıya verilen temel görevdir. Seviye ilerledikçe alınacak silahların özellikleri artacaktır. Oyun içerisinde verilen görevlerin tamamlanması ile birlikte seviye ilerleme işlemi de gerçekleşmektedir. Online ve ödüllü mobil strateji oyunları kapsamında değerlendirilen bu oyun bir taktik savaş sistemine sahiptir.

Ayrıca en iyi mobil futbol oyunları bilgilerine bakabilirsiniz.

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends oyunu aslında League of Legends tarzı bir oyundur. Bu tarz takım oluşturarak ve strateji geliştirerek mücadele etmeyi seven kullanıcılar için oluşturulmuştur ve League of Legends isimli, dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan online bilgisayar oyununun mobil versiyonu olarak değerlendirilmektedir. Mobile Legends oyunu da 2020 yılının en iyi mobil strateji oyunları arasında gösterilmektedir.

Polytopia Savaşı

Polytopia savaşı mobil oyununda temel amaç bir imparatorluk inşa etmek ve kötü kabilelerle savaşmak üzere savaşçı yetiştirmektir. Şaşırtıcı ve geniş bir hikâyeye sahip olan oyunda seviye atlamak için imparatorluğu geliştirmek gerekir. Basit bir oynanışa sahip oyun en iyi mobil strateji oyunları arasında gösterilmektedir.

Clash Royale ve Clash Of Clans

Clash Royale oyunu hem gerçek zamanlı hem de çok oyunculu bir çevrimiçi mobil oyun olma özelliğini taşır. Oyun içerisindeki amaç klan oluşturduktan sonra bu klanın güçlenmesini sağlayarak yeni birimler oluşturmak ve klanı büyütmektir. Clash Royale en iyi mobil strateji oyunları arasında gösterilmektedir. Benzer oyun yapısına sahip Clash of Clans oyunu da bu tarz oyunların ilk örneklerindendir. Ancak hâlâ en iyi mobil strateji oyunları arasında gösterilmektedir.

Lara Croft GO

Lara Croft GO oyunu orijinal Tomb Raider oyununun çok benzeri olan bir oyundur ve oynanış biçimi ve efektleri anlamında da Temple Run oyununu çağrıştırır. Lara Croft GO oyunu tüm bu oyunlardan farklı olarak gerilim anında karar verme ve uygulama, strateji üretme ve karar verme gibi özellikler üzerinden başarıyı ölçen bir oyundur ve mobil strateji oyunlarının en iyileri arasında gösterilmektedir.

En İyi Mobil Strateji Oyunları 2021” başlıklı yazımızda sizler için en iyi oyunları inceledik ve detaylı bir şekilde anlattık. Sizde sevdiğiniz oyunları yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

En İyi Mobil Futbol Oyunları 2021

Scroll to Top