İnstagram Takip Kısıtlaması Kaldırma

İnstagram Takip Kısıtlaması Kaldırma 3

İnstagram takip kısıtlaması kaldırma kullanıcıların gün içerisinde çok fazla kişiye talep göndermesi sonrasındaki ihtiyaçtan doğmaktadır. Özellikle instagram gün boyunca farklı kişilere devamlı istek gönderen kişileri kısıtlamaktadır. Bu sorunun üstesinden gelebileceğiniz farklı yöntemler içerisinde en başarılı yöntemleri sizin için araştırdık.

Kısıtlama hangi akıllı cihazı kullandığınız fark etmeksizin Android ve İos cihazlarında yapılmaktadır. Cihazın sürümü veya instagram sürümü ne olursa olsun şüpheli her durumda bu kısıtlama yapılıyor. Hadi kısıtlamayı nasıl çözeceğimize bakalım.

İnstagram Takip Kısıtlaması Nedir ?

Her kullanıcı gün içinde takip etme sayısı nedeniyle kısıtlama yaşamaktadır. Belirli bir saat aralığında diğer kullanıcılara çok fazla miktarda atılan arkadaşlık isteği sebebiyle oluşmaktadır. Dakikalar içerisinde birden fazla kullanıcıya devamlı istek gönderdiğiniz durumlarda instagram kısıtlaması almanız kaçınılmazdır.

Sistem otomatik robotları takipçi isteğini normalden çok fazla kullanan kişilere bu uygulamayı otomatik yapmaktadır. Özellikle uygulamanın bunu yapmasındaki asıl nedenin fake hesaplardan kaynaklandığı bilinmektedir.

İnstagram Takip Kısıtlaması Kaldırma

İnstagram günlük takip edebileceğiniz sayıyı kendisi belirlemektedir. Siz gün içerisinde olması gerekenden çok fazla arkadaşlık isteği gönderdiyseniz, size birkaç yöntem önereceğiz. İnstagramda takipçi kısıtlamasıyla karşı karşıya kalmamak için bilinen en güvenli yöntemin aralıklarla istek gönderme olduğudur.

Sıklıkla kısıtlamaya denk gelmemek için kişiler takip ettiği her 5-6 hesaptan sonra, 5-10 saniye gibi bir süre beklemektedir. Buda kısıtlamaya denk gelme ihtimallerini bir hayli düşürmektedir. Eğer gün içerisinde bu sorunla çok fazla karşılaşıyorsanız, şunları deneyebilirsiniz.

  • Kısıtlama sonrasında uygulama size ‘’ Bizimle Paylaş ‘’ diye bir alan açmaktadır.
  • Fake hesap olmadığınızı ve sorununuzu yalın bir dille anlatmanız gerekmektedir.
  • İnstagram yetkilileri kısa sürede mesajınızı görüntüleyip, size hak vermesi halinde hemen kısıtlamayı açmaktadır.
  • Eğer durumla defalarca karşılaşmadıysanız, ilk kez oluyorsa 24 saat süreyle beklemeniz gerekmektedir.
  • Özellikle takip kısıtlaması oluştuğu an cihazda bir hata oluştuğuna dair bir yazı yazmaktadır.
  • Burada yer alan ‘’ sorunu bildir ‘’ seçeneğiyle instagram yöneticileriyle iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir. Bir çok kullanıcı bu yöntemle kolayca kısıtlamayı kaldırmayı başarıyor.
İnstagram Takip Kısıtlaması Kaldırma
İnstagram Takip Kısıtlaması Kaldırma

Her gün sık arkadaşlık isteği atanların hesaplarını bir süre dinlendirmesi önerilmektedir. Her gün abartılı sayıda istek gönderenler devamlı bu sorunu yaşıyorlar. Fakat aralarda boşluk bıraktığınız günler sonrasında daha fazla istek gönderme şansınız olacaktır.

İnstagram Takipçi Kısıtlaması Ne Kadar Sürüyor ?

İnstagram takip kısıtlaması kaldırma süresini kullanıcı bazlı uygulayabildiği gibi genellikle 24 saat içerisinde kaldırmaktadır. Fakat bu sürenin bazı sebeplerle 48 saat civarına kadar çıkabildiği görüldü. Süre sona ermeden yeni bir takipçi isteği göndermeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle hesabınızda uyarı varken devamlı istek göndermeyi çalışmayın.

Bu süreci daha fazla uzatan bir yöntem olacaktır. Süre sona ermeden sizi bot bir hesap gibi görüp sitenin artırılması sağlanabilir. Acil bu sorunu aşmayı istiyorsanız, instagram yöneticileriyle iletişim kurmanız doğru olacaktır. Genellikle iletişim sorunu bildir veya bizimle paylaş alanlarında kurulmaktadır.

Kullanıcılar bu alanlarda instagram yetkililerine doğru bilgilerle sorununu anlatmalıdır. Ayrıca gereksiz ve yalan olan bilgilerle yapılan başvuruda sorun devam edecektir. Gün içerisinde instagram yöneticileri bu tarzda çok fazla geri bildirim alıyorlar. Onlarda artık kuralları esneten ve topluluğa zarar veren hesapları bu şekilde engelliyorlar.

Şunu bilmenizi isteriz ki eğer üçüncü parti bir yazılımla uygulama üzerinden takipçi kasıyorsanız, sürenin bir ay kadar sürmesi muhtemeldir. Çünkü instagram bu gibi kullanıcıları 30 gün süreyle cezalandırmaktadır. Özellikle manuel istek gönderenlerle bot bir programla istek gönderenlerin kısıtlaması aynı değildir. İnstagram üzerinden üçüncü parti bir yazılımla asla işlem yapmanız önerilmemektedir.

Instagram’;da Anket Nasıl Yapılır 2021

Scroll to Top