Çocuklar için En İyi Mobil Eğitici Oyunlar 2021

Çocuklar için En İyi Mobil Eğitici Oyunlar 2021

Çocuklara en iyi mobil eğitici oyunlar çok önemlidir. Minikler hem öğretici hem de keyifli uygulamalar aracılığı ile yeni bilgiler öğrenebilirler. Gelişen teknoloji ile birlikte bilgi öğrenmenin en kestirme yolu onların sevecekleri mobil eğitici oyunları bulmaktan geçiyor. BU oyunlar çocuklarınızı hayat yarışında bir adım öne taşımaya yardım ediyor. Hem de çocuklar kaliteli vakit geçiriyorlar. BU oyunları oynamak için çocuklarınızın akıllı telefonu ya da tableti olması gerekiyor. Bulundukları hemen her yerden, internet bağlantısı olması şartı ile oyunlardan oynayabiliyorlar.

Çocuğunuzun İngilizcesini ABC Wow Uygulaması ile Geliştirin

ABC Wow Uygulaması hem Andoid işletimcili hem de IOS işlemcili telefonlar için bulunabilir. Uygulamada İngilizce kelimelere şirin grafikler eşlik etmektedir. Çocukların ilgisini canlı tutmak için özel olarak hazırlanan bu grafikler, yabancı dil eğitimi açısında birebirdir. Çocuğunuzun erken yaştan yabancı dil ile tanışması için bu oyunun oynanması şarttır. Uygulamayı indirmek için para ödenmesi gerekmez. Ücretsizdir. Temel İngilizce ile başlayarak ileri seviyelerde daha karmaşıklaşır.

Müzik Zevkini Geliştirmek İsteyen Miniklere Özel: Music Tales

Music Tales çocukların müzik zevklerinin geliştirilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Çocuğunuzda saklı kalmış müzikal bir yetenek mi var? Çocuğunuzun müzik zevkinin kuvvetli olasını mı istiyorsunuz? Müzik bilgisi sizin için önemli mi? O halde mobil eğitici oyunlar arasından Music Tales tam da size göre demektir. Müzik oyunu ile bütün aile şarkı söyleyebilirsiniz. Oyun aynı zamanda çocuğunuz ile olan sosyal ilişkinizin gelişmesine de yardımcı olur. İndirmek için Android ve IOS uygulama mağazalarına gidebilirsiniz. Tamamen ücretsizdir.

Çocuklarınızı Hayvanların Dünyası ile Tanıştırmak için: What’s the Sound?

What’s the Sound? Oyununda farklı bölüm ve seviyeler bulunmaktadır. Çocuklarınızın mevcut seviyesine göre onları hayvanlar ile tanıştırmak temel amaçtır. Hayvanların tanıtılması içi onların çıkardıkları sesler, ne yedikleri, ne yaşadıkları, görünüşleri ve diğer genel bilgileri öprenmiş olurlar. Oyun geliştirilirken çocuk gelişimine önem verilmiştir. Bu oyunu indirmek isteyen kişilerin Android uygulama mağazasına gitmeleri gerekmektedir. Eğlenceli de olan bu uygulama çocuklarınızın yeni bilgiler edinmesini sağlayacak.

Ayrıca android video sıkıştırma uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

Bırakın Çocuklar Paint Box ile Yazıp Çizsinler

Paint Box çocukların dijital ortamda kendilerini temel grafik ve çizim işlemlerini kullanarak resim yeteneklerini geliştirebilmeleri adına hazırlanmış olan bir uygulamadır. Bu uygulamada çocuklar fırça parlaklığını ayarlayabilirler ve yaptıkları sanat eserlerini kayıt edip istedikleri diğer insanlar ile paylaşabilirler. Uygulama sayesinde çocukların göz zevki gelişir. Renkleri ve farklı formları tanırlar. Sanata yatkınlıkları oluşur. Okuldan arta kalan vakitlerin keyifli ve faydalı geçirilmesi için Paint Box tercih edilebilir. Uygulamayı hem IOS hem de Android uygulama mağazalarından bedava bulabilirsiniz.

Çocuklarınız Subway Surfers ile Diledikleri Gibi Koşsunlar

Subway Surfers dünyanın bilinen en iyi koşu oyunlarından bir tanesidir. Tren yolunda koşarken altın toplamanız gereken bu oyun IOS ve Android işletimcisi ile çalışan mobiller için uygundur. Bu oyunu oynarken çocukların bekçi köpeğinden kaçmaları gerekmektedir. Çocuklarınızın hem keyifli hem de epitici zaman geçirmesini sağlar. Oyundaki anlık hareketler çocuğunuzun reflekslerini geliştirmektedir. Aksiyon türünde olan bu oyun aynı zamanda bir denge oyunudur da. Özellikle odaklanma konusunda problem yaşayan çocuklar için idealdir. Oyun farklı seviyelerdedir ve bir seviye geçildikten sonra diğer seviyeye giriş yapılır. Her bir seviye biraz daha zorlaşır ve oyuncuya meydan okur. İlerleyen seviyelerde oldukça zorlayıcı bir hal alabilen bu oyun çocuğunuzun gelişimine katkı sağlar.

Çocuğunuzu Gerçek Hayata Toca Life City ile Hazırlayın

Toca Life City neredeyse bütün çocukların ilgisini çeken, değişik aktivitelerin gerçekleştirilmesini mümkün kılan mükemmel bir oyundur. Çocuklar için mobil eğitici oyunlar arasında yer alır ve hem Ios hem de Android için uygundur. Oyuna girer girmez ilk olarak karakter seçimi yapılır. Her karakterin kendine özel saç rengi, kıyafet rengi, ten rengi gibi özellikleri bulunur. Karakter oyuncu tarafından isteğine bağlı olarak oluşturulduktan sonra, istediği farklı mekanlarda vakit geçirmeye başlayabilir. Yemek salonları, kuaför, market, alışveriş merkezi ve daire en çok vakit geçirilen mekanlar arasında yer alıyor. Bütün bu mekanlar arasında gezip, gerçek hayatı deneyimlerken asla sıkılmayacaksınız!

Çocuklar için En İyi Mobil Eğitici Oyunlar 2021” başlıklı yazımızda oyun severler için, en iyi oyunlar listesini sıraladık. Bu yazımızda daha çok çocuklar için uygun olan oyunlar ile karşılaşacaksınız. Listede olmayan ancak önerdiğiniz oyunları yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

En İyi Mobil Strateji Oyunları 2021

Scroll to Top