WhatsApp Web Nasıl Kullanılır | WhatsApp’ı Masaüstü Kullanmak

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır | WhatsApp'ı Masaüstü Kullanmak

WhatsApp, tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp uygulamasını kullanarak arkadaşlarınızla, iş çevrenizle ve ailenizle yazılı, sesli ve görüntülü iletişim kurabilir, fotoğraf, belge ve konum paylaşabilirsiniz. Üstelik WhatsApp bunun için hattınızdaki liraları ya da dakikaları değil, internet bağlantısını kullanır. Cep telefonlarının SMS uygulamasına bir alternatif olarak geliştirilen WhatsApp, bugün dünyanın 180 ülkesinde 1 milyardan fazla kullanıcısıyla en popüler mobil uygulama konumunda. Bu kadar yaygın bir uygulama olmasının en önemli sebebi, çok kolay bir kullanıma sahip olması. WhatsApp kullanmak için sadece bir akıllı telefonunuz ve hattınızın olması yeterli. Abonelik ya da giriş için kullanıcı adı ve şifre gerekmez. Tıpkı kısa mesaj (SMS) uygulamasında olduğu gibi, telefonunuzdaki WhatsApp ikonunu tıklayarak uygulamayı açar, telefon rehberinizde bulunup WhatsApp kullanıcısı olan herhangi biriyle anında mesajlaşmaya başlarsınız.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

WhatsApp ilk kez piyasaya çıktığı günden itibaren sürekli olarak kendini yenileyerek, hatalarını düzelterek ve yeni özellikler ekleyerek bugüne geldi. Başlangıçta iPhone telefonlar için geliştirilen uygulama bugün artık tüm akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Önceleri sadece 2 kişi arasında ve yazılı mesajlaşma yapılabiliyordu, oysa bugün kullanıcılar tek seferde 256 kişilik bir grup oluşturabiliyor ve eş zamanlı anlık iletişim kurabiliyor. Bu yönüyle WhatsApp’ı sadece insanların havadan sudan konuştuğu bir eğlence aracı olarak görmek haksızlık olur. WhatsApp profesyoneller için de, gerek müşterileriyle gerekse meslektaşlarıyla en hızlı ve etkili şekilde etkileşime geçebilecekleri, en ekonomik platform.

WhatsApp bir bilgisayar programı olarak sadece akıllı cep telefonlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir uygulama; bilgisayar ya da tabletlerde program olarak yüklenebilen bir versiyonu yok. Fakat bilgisayar tarayıcıları üzerinden kullanılabilen WhatsApp web sürümü sayesinde, herhangi bir web sitesini ziyaret ediyormuş gibi telefonunuzdaki WhatsApp’ınızı kullanabilirsiniz. Kısaca söylemek gerekirse WhatsApp Web, telefonunuzdaki WhatsApp’ın bir uzantısıdır.

Whatsapp Masaüstü Nasıl Kullanılır?

whatsapp web

WhatsApp web sürümüne https://web.whatsapp.com/ adresinden girilir. Açılan sayfada ne yapmanız gerektiği açıklanmıştır. Cep telefonunuzdaki WhatsApp oturumunda bulunan mesajlarınızı bilgisayarda görebilmeniz için, bilgisayarınızın telefonunuza bağlanması gerekir. Bunun için bilgisayar ekranında karşınıza çıkan QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp’a göstermeniz yeterlidir. Bundan sonra telefonunuzdaki WhatsApp oturumunuz web tarayıcınızda görüntülenir.

Whatsapp Web Özellikleri

  • WhatsApp web kullanabilmek için telefonunuzda aktif WhatsApp hesabınız olmalı.
  • iOS, Android, Windows Phone, Symbian S serisi gibi tüm işletim sistemleriyle çalışan telefonlar web sürümüne bağlanabilir.
  • Gününün büyük bölümünü bilgisayar başında geçirenlerin WhatsApp mesajlarını takip etmelerini kolaylaştırır. İşinizi yaparken sürekli olarak telefonunuzu kontrol etmeniz gerekmez.
  • Bilgisayar klavyesini telefon klavyesinden daha etkin kullanabilenler için mesaj yazma güçlüğünü ortadan kaldırır.
  • WhatsApp’ı bilgisayarda kullanarak mesajlarınızı görsel ve işitsel olarak zenginleştirecek daha fazla materyale ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki çalışmalarınızı, çizelgeleri, grafikleri, müzik arşivinizi, fotoğraflarınızı, internet sitelerini, bunlara ait ekran görüntülerini WhatssApp mesajlarınıza ekleyebilirsiniz.
  • Masaüstü bildirimlerini aktif hale getirerek, siz başka bir web sayfasında gezinirken gelen mesajlardan anında haberdar olabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır | WhatsApp’ı Masaüstü Kullanmak ” başlıklı yazımızda whatsapp ile masaüstü pc üzerinden yapılabilecek olan işlemleri tüm detayları ile birlikte sizlerle paylaştık. Daha detaylı bilgi edinmek için geliştirici sayfasınız ziyaret edebilir ya da yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Whatsapp Numara Değiştirme Hakkında Tüm Bilgiler 2021

Scroll to Top