İnstagram Takip Engeli Ne Zaman Kalkar? [Yeni Çözüm]

İnstagram takip engeli ne zaman kalkar

İnstagram uygulaması topluluk kuralları sebebiyle, çok fazla takip eden kişileri bazı sürelerle engelliyor. İnstagram engeli kaldırma bazı aşamalarla mümkün olsa da gün içerisinde ve hafta içerisinde çok fazla takip eden kişileri uzun süre engellemektedir. Çünkü bot veya 3.parti yazılımla bu işi yapan çok fazla kullanıcı bulunuyor.

Özellikle uygulama manuel kullanıcıları daha az süreyle engellerken, 3.parti yazılım kullananları uzun süre engellemektedir. Çok fazla takip gönderen kişilerin yapması gerekenleri anlatıyoruz. Uygulamada hangi yolları izlerse bu problemi yaşamayacağı ve engeli kaldırma konusunda alması gereken aksiyonlardan bahsediyoruz.

İnstagram Takipçi Engeli Ne Zaman Kalkar ?

İnstagram uygulaması ceza limitini belirli kullanıcılar arasında değiştirmektedir. Özellikle bunu ilk kez yaşayanlar ve manuel yapanlar daha az ceza almaktadır. Özellikle sorun arka arkaya ve devamlı birilerine istek gönderen kullanıcıların engellemesiyle oluşmaktadır. Ceza süreleri farklı şartlarda diğerlerinden yüksek olabiliyor.

instagram hesabım engellendi
instagram hesabım engellendi
  • Engel durumunu yaşayan kullanıcı bunu 1 veya 2 kez yaşıyorsa, süre 24 saat ve 48 saat aralığında olacaktır. Hatta bunu devamlı yapmadığınız için instagram size bu sürenin ne kadar olacağını bildirmektedir.
  • İnstagram engeli kaldırdıktan sonra aynı duruma devam edilirse, süreyi 7 gün kadar bir sonraki engelde uzatacaktır. Bunun olmaması için takip ederken belirli periyotlarla arada boşluk bırakmanız önerilmektedir. Örneğin 5 kişiyi takip ettikten sonra 10 saniye beklemeniz sorunu yaşamanıza engel olabilir.
  • 3.Parti yazılım veya uygulamaya farklı uygulamalar üzerinden bot yolla takip isteği atanlara en yüksek ceza verilmektedir. Özellikle sürenin 30 gün olduğu ve bazen çok daha fazla süreyle atıldığı görülmektedir. İnstagram 3.parti hiçbir yazılıma sıcak bakmadığından ceza süresini en yüksek seviye tutuyor.

İnstagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılıyor ?

İnstagram yöneticileri instagram engeli kaldırma süresini beklemenizi talep edebilmektedir. Fakat bunun size yanlışlıkla veya hatalı verildiğini düşünüyorsanız, iletişime geçmeniz önerilmektedir. Eğer çok fazla istek attıktan sonra engeli aldıysanız, 24 saat ve 48 saat süre içerisinde beklemelisiniz. Takip engelini kaldırdığını vaat eden 3.parti yazılımları asla kullanmanız önerilmemektedir.

Hatta engeli aldıktan sonra ekrana bir süre ibare gelmediyse, büyük ihtimalle 7 ve 30 gün sınırında bir engel aldığınız varsayılmaktadır. Sürenin çok fazla olduğunu düşünüyor ve kısaltmak istiyorsanız instagram ekibiyle iletişime geçilmelidir.

İnstagram ile iletişime geçme adımları:

  • Öncelikle uygulamanın ‘’ ayarlar ‘’ kısmına girmeniz gerekmektedir.
instagram takip engeli ne zaman kalkar
instagram takip engeli ne zaman kalkar
  • Açılan menüde ‘’ Yardım ‘’ isminde yanında soru işareti olan bir öğe olacaktır.
instagram engel 2
instagram engel 2
  • Yardım öğesi içinde ‘’ sorunu bildir ‘’ öğesine tıklanmalı ve ardından konu hakkında detaylı bir açıklama yapmanız istenmektedir.
instagram engel 3
instagram engel 3

Sorunu göndereceğiniz ekranda sizden screenshot istenmektedir. Takip engeli aldığınız görüntünün bir kopyasını ‘’ + ‘’ işaretiyle sorunu bildir alanında eklemeniz sağlanmaktadır. İyi bir açıklama yaparsanız, belki anında kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

instagram engel 4
instagram engel 4

Çoğunlukla bu alanda iletişime geçen kullanıcılar instagram yöneticileri tarafından olumlu değerlendirilmektedir. Fakat 3.parti yazılım kullanan kişilere hiçte sıcak bakmıyorlar. Onlar ceza aldığı sürenin sonuna kadar beklemektedir. Eğer 3.parti bir yazılımla engeli aldıysanız, boş yere uğraşmayın.

İnstagram Engelinden Korunma Yöntemleri

  • Topluluk kurallarına aykırı ‘’ spam ‘’ yöntemlerinden uzak durulmalıdır.
  • Arka arkaya yapılan isteklerin limiti en fazla 15 adet olmalıdır.
  • Takip ettiğiniz günün totalinde zamana yayılmasıyla en fazla 100 kişi takip edilmesi önerilmektedir.
  • Sadece takip edenler hiçbir mesaj veya katılım yapmayanlar, bot kullanıcı olarak değerlendirilmektedir. Sadece takip işlemi yapmadan diğer alanlarda etkin bir şekilde kullanım gösterilmelidir.

İnstagram sizden çok fazla şey beklemiyor. Yalnızca diğer kullanıcıları koruma amaçlı normalden farklı görünen kullanıcılara ceza vermektedir. Özellikle bu tarz bir sorunla karşılaşmamanız için yukarıdaki önerilenleri kullanmanız yararınıza olacaktır.

 Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? [KESİN ÇÖZÜM]

Scroll to Top