Whatsapp Silinen Mesajları Görme İphone Ve Android

Whatsapp Silinen Mesajları Görme İphone Ve Android3

Popüler yazışma uygulaması whatsapp gönderilen mesajları silmenize izin vermektedir. Whatsapp silinen mesajları görme son dönemlerde bir ‘’ bug ‘’ sebebiyle görünebilir hale geldi. Bazen insanlar karşı tarafın sildiği mesaj içerini merak ediyorlar. Buda silinen mesajların nasıl görüleceği hakkında insanların merakını artırmaktadır.

Whatsapp uygulamasına silinen bir mesaj geri getirme veya silinen mesajı görme ihtimaliniz bulunmaktadır. Oldukça kolay ve basit birkaç yöntemin denenmesiyle bu mümkün oluyor. İşte karşı tarafın sildiği mesajları görebilmeniz için size bir yöntem anlatacağız.

Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Whatsapp kullanımında gün içinde sayısız kişiyle mesajlaşma yapılmaktadır. Özellikle insanlar sık mesajlaştığı için farklı kişilere yanlış mesajlar gönderiyorlar. Hem kendi gönderdiğiniz mesajları silebildiğiniz gibi karşı tarafında gönderdiği mesajları da silebiliyorsunuz. Genel olarak uygulamada ‘’ bu mesaj silindi ‘’ yazısı görünürken aslında mesajın bir yerde depolandığı bilinmektedir.

Siz uygulama üzerinden mesaj içeriğini göremeseniz bile birkaç yöntem sonrasında bunu görmeniz mümkündür. Çeşitli uygulamalarda whatsapp silinen mesajları görme konusunda yardımcı olmaktadır.

Fakat o kadar çok uygulama var ki silinen mesajları yeniden görünebilmesi için 3. Uygulamalara erişim izni verilmelidir. Buda oldukça riskli ve güvenli olmayan bir yol gibi görünmektedir. Fakat mesajları bir uygulama kullanmadan görme ihtimalinizde bulunmaktadır.

Android Telefonlarda Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Whatsapp uygulamasının sohbet yedekleme alanını zaten hali hazırda kullanıyorsanız, gelen mesajlar yedeklenmektedir. Özellikle yedekleme alanını kullanmayan kullanıcılar 2 farklı yöntemi denemesiyle mesajları geri getirebilmektedir. Silinen ve görmeyi istediğiniz mesajları görebilmeniz için aşağıdaki maddeleri sırasıyla yapın.

 • Öncelikle telefonunuzda whatsapp uygulamasını tamamen kaldırın.
 • Play store uygulamasıyla yeniden whatsapp uygulamasını yükleyin.
 • Uygulamaya tekrar giriş yaparak telefon numaranızı doğrulatın.
 • Yeniden yükleme sonrasında, karşınıza google drive ‘’ geri yükle ‘’ seçeneği gelecektir. Bu seçeneği seçin ve ardından ileri tuşuyla devam edin.
 • Bu yöntemin uyguladıktan sonra silinen bütün mesajların telefonunuza tekrar geldiğini göreceksiniz.

Bunun yanında whatsapp uygulamasını kaldırmadan yapabileceğiniz bir yöntem daha bulunmaktadır. Özellikle sohbet yedekleme yöntemi olarak bilinen yöntemle de mesajları tekrar görme fırsatınız var. Bu yöntem içinde şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Whatsapp uygulamasından sağ üst alandaki seçenekler alanını açın.
 • Açılan alanda ilk önce ‘’ ayarlar ‘’ sonra ‘’ sohbetler  ‘’ seçeneğini seçin.
 • Burada ‘’ sohbet yedeği ‘’ alanı karşınıza çıkacaktır. Seçeneklerden özellikle ‘’ kapalı ‘’ seçeneği haricinde bir alanı seçin. ( günlük, haftalık, aylık )

Hangi süreyi seçerseniz seçin bir şey fark etmeyecektir. Özellikle burada amacın sohbetlerin yedeklenmesi olduğundan bir sorun  yaratmayacaktır. Mesajları çok önceden bile silinse tekrar geri gelecektir.

Whatsapp Silinen Mesajları Görme İphone Ve Android
Whatsapp Silinen Mesajları Görme İphone Ve Android

 

İos Telefonlarda Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Silinen Mesajları Görme İphone Ve Android 1
Whatsapp Silinen Mesajları Görme İphone Ve Android 1

 

Android telefonlarda önceden sildiğiniz mesajları yedekleme yapmasanız bile geri getirme ihtimaliniz vardır. Fakat İos cihazlar yedeklenmeyen hiçbir sohbeti geri getirme şansınız olmayacaktır. Bu nedenle sohbetlerin yedekleniyor olması önemlidir. İos akıllı cihazlarını kullanan kişiler ‘’ sohbet yedekleme ‘’ özelliğini aktif etmelidir.

 • Whatsapp uygulamasını açarak ayarlar alanına hızlıca gidin.
 • Burada seçenekler içerisinde ‘’ sohbet yedeği ‘’ görünecektir.
 • Uygulama üzerinde daha önce yedekleme işlemi yapmayanlar, şimdi yedekle seçeneğini kullanmalıdır.
 • Özellikle sohbet seçenekleriyle uğraşmayı istemiyorsanız, otomatik yedekle seçeneğinin kullanılması önerilmektedir.

Android cihazlarda olduğu gibi İos cihazlarda da günlük, haftalık veya aylık zaman periyotlarını içeren bir seçenek seçilmelidir. Hatta videoları da yedeklemeyi istiyorsanız, yine bu alanda seçmeniz gerekmektedir. Sonraki yazışmalarınızda yedekleme olacağından, silinen bir mesaj olduğunda yedekleme alındığı için kolaylıkla göreceksiniz.

Whatsapp silinen mesajlar aynı zamanda bazı uygulamalar vasıtasıyla görünmektedir. Fakat uygulamalara çeşitli erişim izinleri verildiği için pekte güvenli değiller. Bu nedenle farklı bir uygulama kullanmadan bu yöntemleri kullanmanız daha iyi olacaktır.

Whatsapp Messenger’da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

Scroll to Top