Tinder Ne İş Yarar ve Tinder Nasıl Kullanılır 2022

Tinder Nasıl Kullanılır 2

Dünya’nın en popüler arkadaşlık uygulamaları içerisinde Tinder oldukça fazla bir kitleye sahiptir. Tinder kullanımı sosyal hayatında işten arkadaşlığa vakit bulamayan kişileri eşleştirmesiyle bilinmektedir. Sosyalleşmeye çok fazla vakti olmayan insanlar Tinder ile kendilerine arkadaş bulabiliyorlar.

Tinder nasıl kullanılır ? Sorusu ve Tinder ne işe yarar ? Soruları için sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Unutmayın ki bu bir normal arkadaş edinme uygulaması değildir. Kendinize bir partner bulma yolunda size yardımcı olan bir uygulamadır. Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz beğendiğiniz insanlarla bağlantı kurmanızı sağlamaktadır.

 

Tinder Nasıl Kullanılır ?

Tinder Nasıl Kullanılır
Tinder Nasıl Kullanılır

Tinder kullanımı sosyalleşme adına kullanılan bir arkadaşlık uygulaması olarak bilinmektedir. Tinder nasıl kullanılır ? Uygulamanın mantığı oldukça kolay, burada insanlar beğendiği insanları sağa ve sola kaydırma yöntemiyle ayırmaktadır. Fakat iki tarafta birbirini beğenmesi durumunda tinder bir eşleştirme sağlayacaktır.

Bir kişinin beğenip diğerinin beğenmemesi durumunda eşleştirme olmayacaktır. İki tarafında birbirine beğeni yapması gerekecektir. Tinder’ın özellikle en güzel yanı bulunduğunuz lokasyon eşliğinde çalışmasıdır. Size yakın olan etrafınızdaki kişileri konum hizmeti sayesinde ayırmaktadır. Buda beğendiğiniz kişilerin sizin bölgenize olmasını ve kolay iletişim kurulmasını sağlar.

Beğeniler nasıl yapılıyor ?  Hesap açarken kullanıcılar en beğendiği fotoğraflarını yüklüyorlar. Özellikle burada hangi cinse karşı ilgi duyduğunu da belirtiyorlar. Beğeni alanında fotoğraflardan hoşunuza gideni beğeniyorsunuz. Karşı tarafta sizi beğenirse bir mesaj alanı açılacaktır. Burada sohbet edebildiğiniz gibi ayrıca randevulaşmanız mümkün hale gelecektir.

Tinder kullanımı avantajları

  • Çok fazla sayıda bölgenizdeki insanlarla tanışma fırsatı
  • Hafta içerisinde bir çok eşleşme yakalama imkanı
  • Facebook ve İnstagram ile eşleştirme imkanı
  • Tinder’ın uygun ücretler ile hizmet vermesi

Fotoğraflarınızı Facebook veya İnstagram kanalıyla istediğiniz gibi çekme fırsatınız bulunmaktadır. Tinder kullanımı profiliniz daha kolay oluşturmanıza ve düzenlemenize izin verir. Kullanışlı olması ve trend bir arkadaşlık uygulaması olması onu tercih edilir kılıyor. Uygulama ücretsiz kullanılabildiği gibi ücretli sürümü de bulunmaktadır. Ücretli kullanım yapanların daha fazla eşleştirme ve sohbet etme hakları bulunmaktadır.

 

Tinder Ne İşe Yarar ?

Elbette tinder kullanan kitleler bunu bilse de Tinder’a yeni üye olanlar henüz anlayamıyorlar. Tinder ne işe yarar ? Tinder ilgi duyduğunuz karşı cinsle sizi eşleştiren ve ilişki yakalamanızı kolaylaştıran bir uygulamadır. Genç kitleler bazen bunu arkadaş edinme ve kaliteli vakit geçirme için kullansa da temanın aslında cinsellik olduğu bir gerçektir.

Dünya’da Tinder kullanımı sebeplerine bakıldığında en büyük sebebin partner arayışı olduğu bilinmektedir. Burada kolaylıkla beğendiğiniz kişilerle birlikte vakit geçirmenizi sağlama amaçlanmaktadır. Ayrıca Tinder eşleşme sonrası kullanıcıların ne yaptığını da incelemektedir. Mesela eşleşmeyi kapatan ve karşı tarafa ilgi göstermeyenlerin puanları düşmektedir.

Özellikle buda bir sonraki eşleştirme durumlarında size eksi puan olarak dönecektir. Kötü yorumlar ve kötü konuşmalar yapan kullanıcıların uzun süreler eşleştirme yakalamasına izin verilmez. Kesinlikle karşı tarafa doğru mesajlar ile birlikte cevaplar verilmelidir. Cevap verme süreleri ve konuşma süreleri Tinder tarafından puanlanmaktadır.

Tinder’a benzer bir sürü uygulama olsa da en fazla kullanıcı bulunan uygulama tartışmasız tinder uygulamasıdır. Özellikle daha fazla kişiye ulaşma ihtimaliniz olduğu gibi eşleştirme oranları daha yüksektir.

Türkiye’de Tinder’ın dezavantajları

  • Çok fazla fake hesap bulunmaktadır. ( Tinder tespit ettiklerini engellemektedir.)
  • Kötü konuşmalar yapan ve haddini aşan kullanıcı kitlesi
  • Bazı kullanıcıların hiç eşleştirme yakalayamaması

Gibi durumlar nadiren olsa da Tinder içerisinde ülkemizde oldukça görülüyor. Uygulamayı sadece bir cinsel obje arayışı ile kullanan kişiler bulunmaktadır. Bu nedenle çok sağlıklı bir ortam olup olmadığı ayrıca soru işaretidir. Fakat genel durum bu olsa da saygın ve özel kişilerin varlığı da yok değil. İyi bir eşleştirme ihtimali tinder içerisinde her zaman mümkündür.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Scroll to Top