En Çok Kullanılan Görüntülü Sohbet Uygulamaları 2021

En Çok Kullanılan Görüntülü Sohbet Uygulamaları 2021

Görüntülü konuşma uygulamalarının en çok tercih edilenleri, genellikle hızlı ve kaliteli görüntü sunan uygulamalar olmaktadır. En çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamaları dendiğinde akla ilk gelen tercihler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Facebook Messenger
  • FaceTime
  • Skype
  • Zoom
  • Google Duo
  • Hangouts
  • WeChat
  • Line
  • Viber
  • Tango

Bu uygulamaların kullanım özelliklerinden hareketle tercih edildikleri bilinmektedir. Her uygulama çıkışı itibariyle farklı özellikler içerdiği için tercih durumları da bu özellikler üzerinden olmaktadır.

En Çok Kullanılan Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Facebook Messenger ile Görüntülü Sohbet

Facebook Messenger uygulaması, çok geniş kitlelere ulaşan bir sosyal ağ olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamanın genel olarak telefon rehberi dışındaki arkadaşlara da ulaşım sağladığı bilinmektedir.

Facebook platformunun bir ek uygulaması olarak bilinen Facebook Messenger, görüntü ve ses kalitesi anlamında istenen performansı göstermemesine rağmen kullanım kolaylığı nedeniyle en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaya devam etmektedir.

Ayrıca Facebook’ta engellendiğimi nasıl anlarım? Yazımızı da okuyabilirsiniz.

FaceTime Uygulaması

FaceTime uygulamasının IOS kullanıcılarına özel bir uygulama olduğu bilinmektedir. Bu uygulama üzerinden IOS cihazı bulunan tüm kişiler ile görüntülü konuşma yapma olanağı bulunmaktadır.

FaceTime uygulaması, IOS kullanıcıları açısından kolay erişilebilir bir uygulama olması nedeniyle tercih edilmektedir. Buna ek olarak uygulamanın görüntü ve ses kalitesinin de pek çok uygulamadan daha iyi olduğu bilinmektedir.

Hangouts Uygulaması

Hangouts, hitap ettiği kitle bakımından genellikle iş dünyasının görüntülü konuşma uygulaması olarak bilinmektedir. Bu uygulama içerisinde çoklu görüntülü konuşmalar yapılabildiği için toplantılar özelinde sıkça tercih edilmektedir.

Hangouts uygulamasının diğer çoklu görüntülü konuşma uygulamalarından farkı, kişi sayısının oldukça yukarda olmasıdır. Maksimum 150 kişilik görüşmelerin bu uygulama üzerinden yapılması mümkün olduğu için bazı e-seminerler de aynı sistem üzerinden verilebilmektedir.

Google Duo Uygulaması

Google Duo, diğer bazı uygulamalarda olduğu gibi kısıtlı bir kesime hitap etmektedir. Android  kullanıcıları için yükleme olanağı bulunduran uygulamanın iyi bir görüntü kalitesi ve ses iletim kalitesi sunduğu bilinmektedir.

En çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamaları arasında yer alan Google Duo, aynı zamanda görüntülü videoların gönderilmesini sağlayan bir alt yapıyı da müşterilerine sunmaktadır. Uygulamanın sunmuş olduğu hızlı ara yüz sayesinde çok farklı internet alt yapılarıyla da kesintisiz görüşmeler yapılabilmektedir.

Duo uygulamasının görüntü çözünürlüğü anlamında oldukça iyi bir kalitesi olması nedeniyle pek çok kullanıcı tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Özellikle Android cihazı bulunan kişilerin kendi aralarındaki görüntülü konuşmalar için bu uygulamayı yükledikleri bilinmektedir.

Whatsapp’ta yedeklenmiş sohbet nasıl silinir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Azar Uygulaması ile Dil Geliştirme

Azar uygulaması, genel olarak farklı ülkelerde farklı insanlarla tanışmayı sağlayan bir uygulama olarak bilinmektedir. Bu uygulama üzerinden yeni arkadaşlar ile farklı diller üzerine pratik yapmak mümkün olmaktadır.

Uygulamanın avantajlı özelliklerinden birisi de sohbetin rastgele yapılan eşleşmeler ile sağlanması olarak bilinmektedir. Bu uygulamayı kullanan kişilerin ülkelere göre ayrımı üzerinden kişi seçimi yapmadan eşleştirilmekte ve konuşmalar yapılmaktadır.

Line Uygulaması

Line, dünyanın farklı ülkeleri tarafından kullanılmakta olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama üzerinden görüntülü konuşma yapılırken, diğer kişilerle mesajlaşmayı sürdürmek mümkün olduğu için interaktif bir platform olarak bilinmektedir.

En çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamaları içerisinde yer alan bu uygulamanın görüntülü bir mesajlaşma uygulaması olduğu bilinmektedir. Hem sesli hem de görüntülü olarak isteğe bağlı bir biçimde görüşme yapmanın mümkün olduğu bu platform üzerine kişilerin kullanıcı adları ile kayıt yapılabilmektedir.

Görüntülü konuşma uygulaması olmasının yanı sıra iyi bir mesajlaşma uygulaması olarak da bilinen line uygulaması yalnızca Türkiye’de değil dünyanın pek çok farklı ülkesinde de kullanılmaktadır.

En Çok Kullanılan Görüntülü Sohbet Uygulamaları 2021” başlıklı yazımızda en çok kullanılan güncel uygulamaları sizler için sıraladık. Daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz

WhatApp Arşivlenmiş Sohbetler Nerede?

Scroll to Top