Whatsapp Konuşmalarının Çıktısını Almak

Whatsapp Konuşmalarının Çıktısını Almak 2

Dünya’da en çok kullanılan yazışma uygulamalarının başında whatsapp geliyor. Whatsapp konuşmalarının çıktısını almak kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan biridir. Özellikle konuşma çıktılarını almanın farklı yolları olsa da daha hızlı ve güvenli şekilde alabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Bilinen yöntemler arasında bulut sunucu üzerinden aktarılan yazışmanın bir çıktısını almak veya screenshot yöntemiyle yazışma çıktısı almaktadır. Merak edilen konu hakkında sizin için detaylı bir anlatım hazırladık.

Whatsapp Konuşmalarının Çıktısını Almak

Konuşmaların çıktısını alma işlemini yapabilmek için öncelikle tüm konuşmaların kopyalanması gerekmektedir. Ardından bulut sunucuya aktarma sonrasında rahatlıkla konuşmaların çıktısını almanız sağlanacaktır. İlerlenmesi gereken  aşamalar şunlar:

 • Öncelikle whatsapp uygulamanızın güncel olması gerekmektedir. Çünkü eski sürümlerde özellik genellikle aktif olmayabiliyor.
 • Uygulamanızın güncel olduğunu kontrol ettikten sonra, whatsapp uygulamasının seçenekler menüsüne ve ardından ayarlar alanında bulunan sohbet ayarlarına girilmelidir.
 • Sohbet ayarları ekranında yapmanız gereken sohbet yedeği alanına ulaşılmasıdır. Sohbet yedeği ekranında birden fazla seçenek karşınıza gelecektir.
 • Whatsapp gün sonunda zaten kendisi konuşmaların bir yedeklemesini almaktadır. Fakat hali hazırda bir yedeğiniz bulunmuyorsa, öncelikle yedeğinizi almanız önerilmektedir.
 • Uygulamanın yedek ayarları gerçekleştirilmediyse, yapılan yedekleme işlemi whatsapp üzerinde kalacaktır. Buna dikkat etmeniz  önerilmektedir.
 • Google bulut hizmeti olan google drive içerisinde farklı yedekleme türleri karşınıza çıkacaktır.
 • Yedekleme işlemi hesap seçimi yedeklemesi, google drive’a yedekleme gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır. Videoları dahil etmeyi istiyorsanız, yine bu alanda bir seçenek karşınızda olacaktır.
 • Özellikle yedekleme işlemini google bulut hizmeti olan google drive üzerinden yapacaksanız, buraya süreli bir yedekleme ayarı yapmanız gerekmektedir.
 • Süre ayarı ekranında yedeklemenin günlük, haftalık, aylık ve aynı zamanda manuel seçeneklerini içeren seçenekler bulunmaktadır.
 • Yapılan seçim sonrasında yedekleme yapılacak gmail hesabını seçmeniz beklenmektedir. O anda telefonunuzda açık olan güncel gmail hesapları karşınıza çıkacaktır.
 • Daha önce bir gmail hesabınız yoksa, yine bu alanda yeni bir gmail hesabını eklenilmesi gerekmektedir. Bunun için ‘’ hesap ekle ‘’ butonuna basılmalıdır.
Whatsapp Konuşmalarının Çıktısını Almak
Whatsapp Konuşmalarının Çıktısını Almak

 

Bu adımları gerçekleştirince google sizden bir kimlik doğrulması talep edecektir. Erişim izni alanındaki yetkinlik verildikten sonra kolayca ayarlarınızı yapmış oluyorsunuz. Sohbet yedeği alanında verilerin hangi yolla yedekleneceği bilgisini seçmelisiniz. Tercih edilen yöntem genellikle ‘’ wi-fi ‘’ olmaktadır. Hücresel verilerinizi boş yere harcamamanızı sağlayacaktır.

Wi-Fi ve Hücresel veri seçimi yapıldıktan sonra yedekleme işlemi başlatılmış olmaktadır. Konuşmalar dışında videoları da yedeklemeye almak için ‘’ videoları dahil et ‘’ butonuna basılması gerekmektedir. Seçim yapılan zaman aralığında otomatik şekilde yedeklemeyi kendisi yapacaktır.

İphone Cihazlar İçin Whatsapp Konuşma Çıktısı Almak

Android cihazlara göre Apple cihazlarında daha kolay şekilde yedekleme işlemi yapılmaktadır. Özellikle birkaç adım sonrasında Icloud hesabı desteği sayesinde işlem hızlıca hallediliyor. İos cihazlarınızda whatsapp konuşmalarının çıktısını almak için ilerlemeniz gereken aşamalar şunlar:

 • Whatsapp uygulamasına giriş yapılmalı ve ardından ‘’ ayarlar ‘’ sekmesine tıklanmalı.
 • Sonra uygulamanın ayarlar kısmında ‘’ sohbet yedeği ‘’ alanına geçiş yapılmalı.
 • Bu alanda size ‘’ otomatik yedekleme ‘’ seçeneği sunulacaktır. Ayarları dilediğiniz gibi değiştirme şansınız vardır.
 • Yedekleme işlemine videoların da dahil edilmesini istiyorsanız, yine burada videoları dahil et alanını kaydırmanız yeterlidir.
 • Son yapmanız gereken işlem ‘’ şimdi yedekle ‘’ butonuna basmanızdır. Ardından seçili ayarlara göre yedekleriniz otomatik şekilde devamlı yapılacaktır.

Whatsapp Konusmalarinin Ciktisini Almak 1 scaled

Bunun yanında bütün cihazlarda bulut yedeklemeyle uğraşmayı istemiyorsanız, screenshot yöntemiyle de kolayca konuşma ekran görüntüsü alınmaktadır. Hem daha pratik hem de galeri alanınızda saklayabileceğiniz türdendir. Sıklıkla bireyler önemli konuşmaların kayıtlarını alırken, screenshot yöntemini de kullanmaktadır.

WhatApp Arşivlenmiş Sohbetler Nerede?

Scroll to Top