Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da anlık video ya da fotoğraf paylaşılabilir, canlı yayın yapılabilir. Çeşitli kullanıcılarla beğeni, yorum gibi eylemlerle etkileşim içine girilebilir, DM özelliği aracılığıyla iletişime geçilebilir.

 

Giderek yeni özellikler eklenmesine paralel olarak popülerleşen Instagram bazı insanlarda günlük hayatlarını dahi paylaşma isteği uyandıracak kadar bağımlılık yapmış durumda. Bu durum dolayısıyla hesabını kapatmak kimilerine rahatsız olduğu türde paylaşımlara maruz kalmamak adına atılabilecek en doğru adım gibi gelse de Instagram çoğumuz için artık bir fotoğraf albümünden öte bir mecra. Bu açıdan hesabını dondurmuş olan çoğu kişinin tekrarda hesabını kullanmaya başlamak istemesi de son derece doğal.

 

İnstagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

facebook

Artık kullanmayı düşünmediğiniz bir hesabınızı dondurmak için Instagram’ın “Ayarlar” kısmından Instagram dondurma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Instagram hesabınızı dondurmak için:

 • İlk önce uygulamayı açın ve ayarlar kısmına gelin.
 • Ayarlar kısmına geldikten sonra “Profil düzenle” yazısına tıklayın.
 • En altta yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan yeni sayfada hesabınızı neden dondurmak istediğiniz sorulacaktır. Bu soruyu alt kısımda bulunan şıklardan birini işaretleyerek cevaplandırabilirsiniz.
 • Şifrenizi girdikten sonra hesabınız dondurulmuş olacaktır.

 

Bir süre sonra hesabınızı dondurduğunuz için pişmanlık duyduğunuz takdirde tekrardan aynı hesabı kullanabilmeniz mümkün. Instagram hesabınızı tekrar kullanıma açmak için aşağıdaki Instagram dondurulan hesabı açma adımlarını uygulayabilirsiniz. 

 

Dondurduğum Instagram Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Normal şartlarda Instagram hesabınızı dondurduktan sonra geri açmak istediğinizde yapmanız gereken:

 1. Instagram uygulamasını açarak kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte tekrardan giriş yapmanızdır.
 2. Fakat bu yöntemi hesabınızı dondurduktan sonra 24-48 saat içerisinde uygulayabilirsiniz.

 

Hesabınızı dondurduktan kısa bir süre sonra hesabınızı tekrar kullanmak isteyip giriş yapmaya çalıştığınızda “Kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Bu durumda:

 • Instagram dondurdum kullanıcı bulunamadı probleminiz karşısında 24 saat bekledikten sonra tekrar giriş yapmaya çalıştığınızda sorunun ortadan kalktığını fark edeceksiniz.
 • Silinen Instagram hesabını geri açma işlemini bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Dondurduğum İnstagram Hesabımın Şifresini Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabımı dondurdum geri açamıyorum şikayetinizin öncelikli nedeni tekrar giriş yapmak için belirli bir süre beklememeniz olabilir. Yeterli süre bekledim fakat Instagram dondurdum şifremi unuttum şeklinde bir şikayetiniz mevcutsa şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Dondurduğunuz Instagram hesabınızın şifresini hatırlayamıyorsanız yazının sonunda paylaşmış olduğumuz linke tıklayarak hesabınızın şifresini yenilemeniz mümkün. 

 

Dondurduğunuz Instagram hesabınızın şifresini hatırlayamıyorsanız:

 • Linke tıkladığınızda karşınıza “Şifreyi Yenile” yazısı ve boş bir kutucuk çıkar.

 • Boş bırakılan kutucuğa E-posta, telefon veya kullanıcı adı bilgilerinizden birini girmelisiniz.
 • Daha sonra resimde verilen kodu girerek şifreyi yenile butonuna tıkladığınızda şifre yenileme işleminizi tamamlamış olursunuz.

 

Şifre yenileme işlemleriniz güvenlik koşulları nedeniyle daha önceden sistemde kayıtlı olan mail adresiniz üzerinden ilerleyecektir.

 

Mail adresinize giriş yaparak:

 • Gelen maildeki “Reset Password” kısmına tıklayıp yeni parola alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Şifre yenileme işlemi sürecinde sizden Instagram’a yüklediğiniz bir fotoğrafın orijinal hali istenebilir.
 • Bu aşamada sisteme yükleyeceğiniz fotoğraf filtre uygulanmamış ve kırpılmamış olmalıdır.
 • Vermiş olduğunuz bilgiler ve hesabınız incelendikten sonra 1-2 gün içerisinde mail yoluyla tarafınıza bir kod gönderilir.
 • Kod ile birlikte tekrar bir fotoğraf istenebilir. Tüm bu işlemlerin asıl amacı hesabın gerçek sahibi olup olmadığınızı teyit etmektir.

Dondurduğunuz Instagram hesabınızın şifresini unuttuysanız TIKLAYINIZ!

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır ” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Instagram Profilime Kimlerin Baktığını Öğrenebilir miyim?

Scroll to Top