Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma 2022

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma son zamanlarda insanların merak duygusuyla birlikte izlediği bir yoldur. Tanıdığımız kişiler kiminle ne konuşuyor diye merak ediyoruz. Whatsapp mesaj okuma yöntemleri içerisinde oldukça sık kullanılan bazı metotlar bulunmaktadır. Hatta casus yazılımlar ve buna benzer çeşitli Keylogger tarzı uygulamaların cihazlara yüklendiği bilinmektedir.

Fakat bu uygulamalar ne kadar güvenilir ? Hangi uygulamalarla mesaj okuma yöntemleri yapılıyor bilmiyoruz. Tüm bu konular için başkasının whatsapp içeriklerini okunması hakkında rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

 

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Yöntem: Başkasının whatsapp mesajlarını okuma yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen casus web siteleri olmaktadır. Kullanıcılar bu siteler üzerinde bir telefon numarasına ait çeşitli mesaj içeriklerini okuyabiliyorlar. Fakat bunu bir ücret karşılığında yapıyorlar. Kolay bir yöntem olmadığı için aylık periyotlarda bir ödeme alınmaktadır. 100 TL civarında standart bir paketle birlikte birine ait çeşitli mesaj kanallarını takip etmeniz mümkündür. Fakat telefona ilk elden tek sefer ulaşılması gerekmektedir. Çünkü yazılımı telefona enjekte etmeniz sonrasında mesaj içeriklerini web sitesinden takip etmeniz sağlanacaktır.

 

Yöntem:  Google Drive yöntemi ile başkasının whatsapp mesajlarını okuma gayet pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için telefon whatsapp konuşmalarını belirli periyotlarla bir mail adresine gönderilmesi sağlanmaktadır. Mesajlar toplu verilerle birlikte mail adresine gönderilirken, kullanıcı buradan dilediği konuşmaları görüntüleyebilmektedir. Kolay ve basit bir yöntem olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat bu yöntemle de kısa bir süre telefonu elinize almanız gerekmektedir.

 

  • Whatsapp uygulamasına girildiğinde buradan ayarlar kısmından sohbet alanına gidilmelidir.
  • Burada whatsapp size yedeklerin hangi mail adresine gönderilmesini istediğiniz soracaktır.
  • E-posta yazılmasıyla birlikte google drive kayıt edilmesi sağlanmaktadır. Bütün mesajlaşma içerikleri geriye dönük belirtilen mail adresine gönderilmektedir.
  • Google drive bulutuna gönderilen whatsapp mesajları bilgisayar veya telefon üzerinden kolayca takip edilebiliyor. Bu nedenle sık kullanılan ve daha az risk içerin bir yöntem olduğu bilinmektedir.
  • Fakat tüm bu işlemlerden sonra telefonda bir iz kalmaması için o alandaki bilgilerin sonradan silinmesi önemli olacaktır.

 

Kare Kod İle Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okumak

Bu yöntemde bilgisayar üzerinden web.whatsapp.com açıldıktan sonra telefon üzerinden kare kod okutulmaktadır. Telefon kullanıcısı konuşmalarını yaparken, web üzerinden takip etmenizi sağlayacaktır. Çok fazla kullanılsa bile büyük risk içeren bir yöntemdir. Çünkü whatsapp belirli aralıklarla mesajların okunduğuna dair bilgiyi telefon kullanıcısına verecektir. Bu nedenle bu işlem uygulandıktan sonra kesinlikle bildirim alanı kapatılmalıdır.

  • Web.whatsapp.com sitesine girdikten sonra, telefondan ayarlar ve sonra web butonuna basılmalıdır.
  • Ekranda okutmanız gereken bir kare kod bulunacaktır. QR kod ismi verilen kodun telefona okutulması halinde whatsapp görüntüsü ayın zamanda web alanında görünecektir.

Fakat unutmayın ki telefon kullanıcısının sizin yakınınızda olduğu zamanlarda bu çekecektir. Aksi halde uzak bir mesafe olması durumunda mesajları okuyamazsınız. Bu nedenle bu işlemin laptop cihazlarla birlikte yapılması önemlidir. Cihaza her yakın olduğunuz mesafe içerisinde mesajları okuma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Yine unutulmaması gerekiyor ki riskli bir yöntem olacaktır. Karşı tarafın bunu öğrenme ihtimali telefon bilgisi ile doğru orantılıdır. Çünkü ayarlar alanında başka bir cihazdan login olunduğuna dair bir bilgi görünecektir. Bu alana gitmeden farklı bir cihazda whatsapp mesajlarının okunduğuna dair bilgiyi alamaz.

Casus yazılımlar bu yönteme göre daha güvenli olacaktır. Çünkü kişi telefonunun takip edildiğini veya mesaj içeriğinin okunduğunu bilemiyor. Casus yazılımlar telefonda saklanırken, kullanıcının bunu görmemesi için kendini göstermemektedir. Güvenli olması nedeniyle insanlar bir ücret karşılığında bunu yaptırıyorlar. Eğer başkasına ait mesajları okuma istediğiniz varsa kesinlikle güvenli bir casus yazılım satın almanız gerekecektir.

Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme

Scroll to Top