Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 7

Whatsapp artık küçükten yetişkine her bireyin iletişim kurmasında önemli bir rol oynuyor. Whatsapp silinen mesajları görme ihtiyaçtan doğan bazı durumlarda istenmektedir. Telefon değişikliği olduğunda yada yanlışlıkla önemli bir konuşmayı sildiğiniz de endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü aslında silinen konuşma içeriği tamamen silinmiş olmuyor.

Özellikle whatsapp bu tarz durumlarda kullanıcılarının mağduriyet yaşamaması için otomatik yedekleme yapmaktadır. Whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemi için bazı adımları yaptıktan sonra görmenizi sağlayacaktır. Hadi mesajınızı geri getirmeye başlayalım.

Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Uygulamada bir değişiklik yapmadıysanız, genellikle saat 2 civarında (Gece) otomatik yedekleme yapmaktadır. Yedeklemeyi sıklıkla telefona yapsa da bazı kullanıcılar google drive seçeneğini seçiyorlar. Hatta drive seçeneği size daha kullanışlı ve güvenli bir metot sunmaktadır. Android cihazlarda yedekleme yapmayanlar, uygulamayı tamamen kaldırmalıdır.

Whatsapp silinen mesajları görme yedekleme yapılmayan telefonlarda yalnızca uygulamanın kaldırılmasıyla mümkün olacaktır. Özellikle yedeklemesi olan cihazlar İos veya Android fark etmeksizin kolayca yedekleme sonrasında mesajları getiriyorlar.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021

Hiçbir işlem yapmadan önce telefonunuz whatsapp konuşmalarını yedekliyor mu diye bakmanız gerekmektedir. Eğer google drive veya telefon içerisinde bir yere yedekleme yapıyorsa bu iyi olacaktır. Çünkü İos cihazlarda eğer yedekleme yoksa Android cihazlarda olduğu gibi uygulamayı kaldırma işlemi işe yaramayacaktır.

Telefonda whatsapp uygulamasını açın. Sonra ayarlar- sohbetler ve ardından sohbet yedeği alanına girin. Karşınıza bu ekranda son yedekleme saatini gösteren bir veri gelecektir. Eğer konuşma içeriği ekranda yer alan saat aralığındaysa, yedeklemeyi yüklemeniz önerilmektedir. Fakat yedekleme hiçbir şekilde mevcut değilse, şu yöntemle denememiz gerekmektedir.

Cihazın uygulamalar alanında whatsapp uygulamasını bulun ve tamamen kaldırın. Ardından play store alanına giderek yeniden yüklemeyi gerçekleştirelim. Fakat uygulamayı telefona yeniden yüklerken size önerdiğimiz biçimde yapmanız gerekmektedir.

  • Whatsapp yüklendikten ve açıldıktan sonra ‘’ Kabul et ve devam et ‘’ seçeneği karşınıza gelecektir.
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme
  • Seçim yapıldıktan hemen sonra telefon numarası ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu alanda güncel telefon numaranızı yazın ve telefona gelen onay kodunu girin.
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 2
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 2
  • Üçüncü aşamada whatsapp uygulaması size google drive üzerinden yedeğinize erişip erişmeyeceğinizi sormaktadır. Google drive bulut uygulamasında bir yedekleme varsa bunu rahatlıkla yüklemenizi sağlayacaktır. Eğer yoksa ‘’ Şimdi değil ‘’ seçeneğini seçin ve ilerleyin.
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 4
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 4
  • Dördüncü aşamada uygulama daha önce kendisinin aldığı bir yedek olduğunu söyleyecektir. Tamda gelmeyi umduğumuz alan buydu. Burada ‘’ geri yükle ‘’ seçeneğini seçerek geçmiş fotoğraf ve mesajlaşmalarınız telefonunuza geri gelecektir.

 

Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 5
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 5

Whatsapp silinen mesajları görme için yapılan geri yükleme adımından sonra, size artık google drive seçeneğini kullanmanızı önerecektir. Özellikle en kullanışlı yöntemin google drive olması ve güvenli olması nedeniyle bu seçeneği göz ardı etmeyin. Çünkü google drive sayesinde hiçbir şeyle uğraşmadan kolayca fotoğraf ve mesajlarınız yedeklenmektedir.

Whatsapp Google Drive Yedeklemesi Nasıl Yapılır ?

Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 6
Whatsapp Son Silinen Mesajları Geri Getirme 6

Whatsapp kullanıcıları ayarlar- sohbet- sohbet yedeği alanına girdikten sonra günlük, haftalık veya aylık seçimlerle google drive yedeklemesi yapmaktadır. Seçilen zaman aralığı bir sonraki yedeklemenin yapılacağı zamanı içermektedir. Bulut alanı kullanışlı ve en güvenli yöntem olması sebebiyle kullanmanız önerilmektedir.

Sonraki tüm whatsapp işlemlerinizde konuşmalar, fotoğraflar otomatik biçimde seçtiğiniz gmail hesabının google drive alanına yüklenecektir. Yanlışlıkla fotoğrafları veya mesajlaşmayı sildiğiniz tüm durumlarda bunu kullanmanız kolay olacaktır. Sonraki aşamalarda geri getirme yöntemi için uğramanıza gerek kalmayacaktır. Android ve İos cihazlar fark etmeksizin google drive seçeneği kesinlikle kullanılmalıdır. Özellikle İos cihazlarında Icloud alanı whatsapp için daha iyi bir yedekleme yöntemi olacaktır.

Başkasının Whatsapp Konuşmaları Nasıl Okunur?

Scroll to Top