Xiaomi Telefon Sorunları Nelerdir?

Xiaomi Telefon Sorunları

Her cihaz üreticisinin dezavantajlı olduğu bazı konular bulunmaktadır. Xiaomi telefon sorunları içinde cihaz üreticisinin kullanıcılar tarafından sık sorulan sorunları bulunuyor. Dünya’da çok fazla kullanılan Android üreticiler içinde olsa da, bazı sorunları yok değil. Xiaomi telefon problemleri adı altında xiaomi cihaz kullanıcılarının en fazla problem yaşadığı konuları araştırdık. İşte Xiaomi kullanıcılarının en fazla yakındığı konular…

 

Xiaomi Telefon Sorunları Nelerdir ?

 

 1. Xiaomi Güncelleme Almayan Telefonlar

Xiaomi telefonlarda orta segment fiyatı uygun telefonlara bir çok insan yöneliyor. Xiaomi Android telefon sektöründe akıllı cihazlarda gerçekten iyi telefonlar üretmektedir. Fakat bazı telefonlar MIUI ara yüzünde güncelleme almadığı görülüyor. Özellikle yeni güncellemenin gelmemesi marketteki bazı uygulamalara erişmeyi zorlaştırmaktadır.

Bunun yanında telefonda meydana gelen kronik sorunlarda çözümlenemiyor. Telefonların segmentine göre diğer Android markalarında da aynı problem mevcut. Telefon alırken telefonun hangi sürüme kadar güncelleme alınacağına bakılmalıdır.

 

 1. Xiaomi MIUI Arayüz Problemleri

Android telefon üreticileri bazen ortak çalışma olan Android one serisi üzerinden bir ara yüz kullansa da, bazıları kendi ara yüzünü kullanıyor. Xiaomi telefon sorunları içerisinde MIUI ara yüzünden kaynaklı bir çok hata olduğu görülmektedir. Bildiğiniz üzere xiaomi üreticisi kendi ara yüzünü kullandığından sorunları da kendisi çözmektedir. Fakat ilk maddede belirtilen ‘’ güncelleme ‘’ sorunu telefonda varsa sorun aynen kalır.

Çünkü arayüz güncellemesi yine telefona gönderilen ‘’ yazılım güncellemesi ‘’ sayesinde mümkündür. Arayüz kaynaklı arama sorunları, mesaj sorunları, görüntülü konuşma sorunları vb. bir çok sıkıntıyı yaşıyor olabilirsiniz. Hatta son yıllarda note 9 kullananların telefonda konuşurken ses almama gibi bazı sıkıntılar yaşadığı bilinmektedir.

 

 1. Xiaomi Dokunmatik Ekran Sorunları

MIUI 12.5 güncellemesi sonrasında bazı telefonlar dokunmatik ekranlarında problem yaşadılar. Özellikle aynı telefon kullanıcıları MIUI 12 kullanırken sorun yaşamıyorlardı. Güncelleme alan telefonların bu sorunla uzun süre karşılaştığı görülmektedir. Dokunmatik tuşun basmaması, geç yanıt vermesi gibi sorunlar görülmektedir.

 • Xiaomi Mi 11
 • Xiaomi Mi 10T Pro
 • Redmi Note 9s
 • Xiaomi Mi 11 LİTE
 • Xiaomi Mi 10 Ultra

Sorunu yaşayan cihaz çeşitleri olurken bütün problemin 12.5 MIUI güncellemesi nedeniyle olduğu bilinmektedir. Eğer sürümünüz burada kaldıysa bunu bir üst sürüme veya bir alt sürüme geçirmeniz gerekecektir. Mevcut sürümün bir üst sürümü gelmediyse, telefonun güncellemeyi alıp almayacağı kontrol edilmelidir. Aksi halde root uygulamaları ile bir başka düşük sürüme geçirmeniz mantıklı olacaktır. Dokunmatik ekran sorunları Xiaomi ailesinde en can sıkan konulardan biri.

 

Xiaomi Kamera Sorunları

 

Telefonun kendi yazılımıyla gelen kamera üst seviye telefonlarda iyidir. Fakat orta ve alt segment telefonlar için bu kamera bazen sorunlar yaratır. Xiaomi kamera sorunları sıklıkla odaklanmama ve sensor problemlerinden kaynaklanıyor. Eğer Xiaomi telefonunuzda bu tarz bir sorun yaşıyorsanız, kesinlikle kamera uygulamasını değiştirin. Çünkü problemi kendi birincil yazılımıyla çözmeniz oldukça zor olacaktır. Hatta bazı modellerde sorunun çözümü bile olmuyor. Telefon güncellemeyi almadığı için…

Xiaomi Telefon Sorunları1
Xiaomi Telefon Sorunları1

Xiaomi için en iyi kamera uygulamaları

 • Candy Kamera
 • Cymera
 • A Better Camera
 • Footej Camera
 • Camera MX
 • Open Camera
Xiaomi Telefon Sorunları 2
Xiaomi Telefon Sorunları 2

Xiaomi telefon sorunları içinde kamera sorunu yaşayanlar için önerilen uygulamalardır. Özellikle daha kaliteli fotoğraf çekmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf kalitelerini artırabilir ve aynı zamanda odaklanma sorunlarını çözebilirsiniz. Arayüz içerisinde basit birkaç adımla kendinize göre optimize etme ihtimalinizde bulunmaktadır.

Netlik, görsel kalitesi, filtreler vb. bir çok ayrıntıyı belirtiğimiz uygulamalar sunuyorlar. Kaliteli ara yüzleriyle tamamen Xiaomi kamerasıyla iyi çalışmaktadır. Diğer alternatif uygulamalar bazı cihazlarda iyi çalışsa da, aynı performansı vermeyebilir. B12 vb. kamera uygulamaları Xiaomi için çok fazla tercih edilmiyor.

Xiaomi Pil Sağlığını Öğrenme Ve Kontrol Etme

Scroll to Top