Pttcell Tarifeleri 2021

Pttcell Tarifeleri 2021

PTTcell tarifeleri hem faturalı hem de faturasız hat sahiplerine uygundur. Aynı zamanda PTTcell tarifeleri yurt dışında da kullanılabilecek paketler ortaya sunmaktadır.

Pttcell Tarifeleri

PTTcell Faturalı Gurur Tarifesi Nasıl Kullanılır?

PTTcell Faturalı Gurur Tarifesi’nin içerisinde her yöne 1250 dakika konuşma, PTTcell’lilerle 3500 dakika konuşma, her yöne 1250 SMS ve 2 GB internet yer alır. Bu paketi satın almak isteyenler 44 TL ücret ödemek zorundadır. Paketin içerisinde yer alan haklar bir başkasına hiçbir koşulda aktarılamaz. Kullanım miktarlarını öğrenmek isteyenler cep telefonlarının mesaj bölümüne “GUNCEL” yazarak 6000’a kısa mesaj göndermelidir. Ayrıca 9333 numaralı hat aranarak da kullanım miktarları kolay bir şekilde öğrenilebilir.

Fatura kesim tarihine kadar hakların tamamının kullanılmaması durumunda bir sonraki aya aktarılma gibi durum söz konusu değildir. Tamamen kullanılmayan haklar silinmiş olur.

PTTcell Yeni Dünya Tarifesi Çeşitleri Nelerdir?

PTTcell Yeni Dünya Tarifesi türleri hakkında detaylar aşağıda sırasıyla verilmektedir:

 • Yeni Dünya 6 GB Tarifesi: Tarifenin içerisinde 900 dakika her yöne konuşma, 900 her yöne SMS, 6 GB internet, 1000 dakika PTTcell’lilerle konuşma hakkı vardır. Bu tarife için ödenmesi gereken güncel tutar 52 TL’dir. Kullanım miktarlarını öğrenmek isteyenler cep telefonlarının arama bölümünden *124# numarasını tuşlamalıdır.
 • Yeni Dünya 3 GB Tarifesi: Tarife, her yöne 600 dakika konuşma, her yöne 600 SMS, 3 GB internet ve 1000 dakika PTTcell’lilerle konuşma hakkı tanır. Bu paketi almak isteyenler 37 TL ödemelidir. 1 ay içerisinde tanınan haklar fatura kesim tarihine kadar kullanılmadığı zaman hat üzerinden otomatik olarak silinecektir. Tarife içerisinde yer alan konuşma hakları bittiği zaman yurt içi konuşmaları için dakika başına 45 kuruş ücretlendirme yapılacaktır. Paket için ödenmesi gereken miktarın içerisinde KDV ve ÖİV de vardır.
 • Yeni Dünya 1 GB Tarifesi: Tarifenin içerisinde 400 dakika her yöne konuşma, 400 her yöne SMS, 1 GB internet ve 1000 dakika PTTcell’liler ile konuşma yer alır. Bu paketi almak isteyenler aylık olarak 32 TL ödemelidir. Bu paketi satın alanlar 4.5G hizmetinden de yararlanabilme şansına sahiptir. Bu sayede hattınızı 4.5G uyumlu olması için ekstradan işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Uyumluluğu kontrol etmek için cep telefonunuzdan “4.5G HAZIR” yazarak 5555’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ettirmek için ise “IPTAL 4.5G” yazıp 5555’e SMS göndermeniz yeterlidir. Kullanım haklarının öğrenilmesi için “GUNCEL” yazılıp 6000’e mesaj atılmalıdır.
 • Yeni Dünya Mini Tarifesi: Bu tarifeyi 31 TL’ye satın alanlar bir ay boyunca 300 dakika her yöne konuşma, 300 her yöne SMS, sınırsız internet ve PTTcell’lilerle 1500 dakika konuşma hakkını elde edecektir. Limit aşımı yapıldığı zaman 40,75 kuruş ücretlendirme yapılacaktır. Kullanım hakları hiçbir koşulda 3. kişilere aktarılamaz.

 

PTTcell Uygun Tarifeler Hangisidir?

PTTcell Uygun Tarifeler çeşitleri ile ilgili ayrıntılar sırasıyla verilmektedir:

 • PTTcell Uygun 2 GB Tarifesi: Paketin içerisinde her yöne 500 dakika konuşma, her yöne 500 SMS, 2 GB internet ve PTTcell’liler ile sınırsız konuşma hakkı tanınır. Tarife için ödenmesi gereken ücret 37 TL’dir.
 • PTTcell Uygun 4 GB Tarifesi: Paketi satın almak isteyenler bir ay boyunca 1000 dakika her yöne konuşma, 1000 her yöne SMS, 4 GB internet ve PTTcell’liler ile sınırsız konuşma hakkına sahip olur. Paketi satın almak için 42 TL ücret ödenmesi gerekir.
 • PTTcell Uygun 8 GB Tarifesi: 1000 dakika her yöne konuşma, her yöne 1000 SMS, 10 GB internet ve PTTcell’liler ile sınırsız konuşma hakkı vardır. Paketin satın alınması için belirlenen ücret 54 TL’dir. PTTcell müşterisi olmak ve bu paketi satın almak isteyenler en yakın PTT şubelerine gitmelidir.
 • PTTcell Uygun 15 GB Tarifesi: Tarifenin içerisinde her yöne 1000 dakika konuşma, her yöne 1000 SMS, 17 GB internet ve PTTcell müşterileri ile sınırsız konuşma hakkı yer alır. Bu paketi satın alacaklar 69 TL ödeme yapmalıdır. Tarife içerisinde yer alan dakikaların hepsinin bitmesi durumunda yurt içi konuşmalarda dakika başına 56,70 kuruş ücretlendirme yapılacaktır. Her yöne SMS hakkı bitenler ise kullandıkları her SMS için 40,75 kuruş ödemek zorundadır.

PTTcell Turkuaz Tarifesi Nasıl Alınır?

PTTcell Turkuaz Tarifesinin 4 tane çeşitleri bulunur. Bunlar şu şekildedir:

 • PTTcell Turkuaz Mini Tarifesi
 • PTTcell Turkuaz Eko Tarifesi
 • PTTcell Turkuaz Süper Tarifesi
 • PTTcell Turkuaz Yıldız Tarifesi

Verilen paketlerden birine PTTcell faturalı hat sahiplerinin geçiş yapabilmesi için hattınızın PTTcell Turkuaz Mini, PTTcell Turkuaz Süper, PTTcell Turkuaz Yıldız Tarifeleri’nden biri olması zorunludur. PTTcell müşterisi olmak isteyenler ise paketlerden yararlanmak için en yakın PTT şubelerine giderek hatlarını ilk önce PTTcell’e taşıtmalıdır.

PTTcell İnternet Paketleri Nelerdir?

PTTcell İnternet paketleri türleri aşağıda tek tek listelenmektedir:

 • PTTcell Mini 1 GB Tarifesi
 • PTTcell Eko 3 GB Tarifesi
 • PTTcell Süper 5 GB Tarifesi
 • PTTcell Yıldız 10 GB Tarifesi

PTTcell Tarifeler Yurt Dışında Kullanılır Mı?

PTTcell Tarifeleri yurt dışına çıkıldığı zaman da kullanabilir. Bunun için öncelikle PTTcell faturalı hat sahipleri cep telefonlarının mesaj bölümüne “AC” yazarak 5555’e kısa mesaj göndermelidir. Ya da hatlarını yurt dışına açtırmak için 444 6 788 numaralı PTTcell müşteri hizmetleri hattını arayabilirler.

Yurt dışına çıkıldığı zaman da ülke içerisinde hatların kullanıma açtırılması mümkündür. Bunun için PTTcell müşterileri cep telefonlarının arama bölümüne *150# yazmalıdır.  Bu işlemleri PTTcell faturasız hat sahipleri de yaparak yurt dışına çıkmadan önce hatlarını kullanıma açtırabilir.

PTTcell faturalı hat sahiplerinin yurt dışında kullanılabilecekleri paketler aşağıda detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • 300 Dakika Umre Paketi
 • Aylık Bütün Dünya 60 Dakika Konuşma Paketi
 • Haftalık 30 Dakika Umre Paketi
 • Aylık 60 Dakika KKTC Konuşma Paketi
 • Aylık Suudi Arabistan 500 Dakika Konuşma Paketi
 • Aylık 60 Dakika Yurt Dışı Aranma Paketi
 • 60 Günlük Suudi Arabistan 1000 Dakika Paketi
 • Yurtdışı 1 GB Haftalık Paket
 • Aylık Bütün Dünya 50 MB İnternet Paketi
 • Aylık Yurt Dışı 15 SMS Paketi
 • Aylık Süper Üçlük Paket

PTTcell Tarife Kampanyaları Nasıl Kullanılır?

PTTcell Tarife Kampanyalarından faydalanmak için öncelikle PTTcell müşterisi olmak gerekir. Hatların en yakın PTT şubelerine gidilerek PTTcell’e taşıttırılması durumunda 30 gün boyunca hediye kullanılabilecek haklar hattınıza tanımlanacaktır. Her yöne 500 dakika konuşma, her yöne 500 SMS, 4 GB internet kullanım haklarına sahip olacaksınız. Bunun için cep telefonlarınızın mesaj bölümüne “PTTCELL BONUS” yazıp 1788’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Mesajınızın iletilmesinin hemen ardından hattınıza bedava kullanımlar yüklenecektir.

PTTcell İletişim Bilgileri Nelerdir?

PTTcell’e geçiş yapmak isteyenler, PTTcell bakiye yükleme işlemlerini ve PTTcell hat iptal işlemini gerçekleşmek isteyenler, PTTcell tarifeleri ve kampanyaları hakkında bilgiler almak isteyenler 444 67 88 numaralı PTTcell çağrı merkezi hattını aramalıdır. Bu hatta bağlanıldıktan sonra müşteri temsilcisinden gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri hattı 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Aynı zamanda en yakın PTT şubelerine giderek de PTTcell tarifelerinden ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Turkcell Kampanyaları

Vodafone Kampanyaları

Türk Telekom Kampanyaları

Scroll to Top