İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır ?

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır

İnstagram hikayeye müzik ekleme eskiden ekran görüntüsü vasıtasıyla yapılırken, bugün oldukça farklı. Spotify ile yapılan anlaşma sonrasında online müzik platformundan hikayenize kolayca müzik ekleme yapılmaktadır. Bunun yanında yine instagram kendi içerisinde kısa sürelerden oluşan müzik ekleme ayrıcalığı sunmaktadır.

İnstagram müzik nasıl eklenir ? Spotify üzerinden ve Spotify kullanmadan nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. En basit şekilde instagram hikayenize müzik eklemeyi anlatıyoruz. 2 kolay adım içerisinden dilediğiniz şekilde müzik ekleyebilirsiniz.

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır ?

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır 1
İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır 1

İnstagram profilinizde hikaye paylaşırken müzik ekleme veya direk şarkı paylaşımı yapılmaktadır. İnstagram hikayeye müzik ekleme özelliğinden sıklıkla Spotify platformuna ait bir şarkılar eklenmektedir. Hatta Spotify için eklenen bu şarkılara takipçileriniz tıklama ile direk müziğe erişebilmektedir. İnstagram müzik ekleme nasıl yapılır ? Basit adımlarla nasıl müziği hikayenize ekleyeceğinizi anlatalım…

 • Spotify uygulamasında öncelikle oturumunuzu açın.
 • Ardından hangi şarkıyı paylaşmayı istiyorsanız, uygulamada o şarkıyı bulun.
 • Şarkıyı açtığınızda üç nokta işareti ile paylaşım alanı görünecektir.
 • Burada ‘’ paylaş ‘’ seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.
 • Seçim yapıldıktan  sonra ‘’ İnstagram Stories ‘’ alanı ayrıca seçilmelidir.

Özellikle kullanıcılar bu seçimleri yaptıktan sonra instagram platformuna yönlendirilmektedir. Şarkının kapağı ve şarkı anında hikaye alanına yansımaktadır. Burada değişikliklerinizi yaptıktan sonra kolayca hikayenizi paylaşabilirsiniz. Özellikle bu şekilde paylaşılan şarkıların takipçiler tarafından Spotify üzerinden bile tek tıklama ile görecekler.

 

Spotify Kullanmadan İnstagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir ?

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır 2
İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır 2

Eğer Spotify hesabınız yoksa endişe etmeyin. Çünkü müziklere bir farklı yol ile de paylaşmanız mümkündür. Spotify kullanmadan instagram hikayesine müzik nasıl eklenir ? Çoğu ülkeye bu özelliğin kısa bir süre önce geldiği bilinmektedir. Ülkemizde çok uzun olmayan bir süre içerisinde bu özelliğe erişti. İnstagram hikayeye müzik ekleme için yapılması gerekenler.

 • İnstagram uygulamasına giriş yapın.
 • Profilinizden ‘’ İnstagram hikayeler ‘’ alanına ulaşın.
 • Burada paylaşmayı düşündüğünüz görsel videoyu veya resimi hikayeye ekleyin.
 • Bu işlem yapıldıktan hemen sonra ‘’ müzik simgesi ‘’ alanına tıklamanız gerekecektir.
 • Burada şarkı ismi ile eklemeyi düşündüğünüz şarkıyı arayın.
 • Seçilen şarkının ayrıca ‘’ Yazısı ‘’ hikayede şarkı çalarken görünmektedir. Yazı fontunu ayarlayabilir veya bunu dilerseniz kullanmayabilirsiniz.
 • Son olarak işlemi tamamlamak için ‘’ Bitti ‘’ butonuna basılmalı ve hikaye paylaşılmalıdır.

İşte bu kadar kolay 2 yöntemle birlikte hikayenize dilediğiniz müziği paylaşmanız kolay olacaktır. Fakat unutmayın ki burada aradığınız şarkıların Spotify sisteminde olması gerekmektedir. Eğer şarkı Spotify üzerinde yer almıyorsa, arama alanında çıkmayacaktır. Bu gibi durumlarda telefondan şarkı yükleme gibi bir seçimin sağlanmadığı bilinmektedir.

Ama zaten hemen her şarkının bugün Spotify listesinde yer aldığı biliniyor. Özellikle bu alanda arayıpta bulamayacağınız bir şarkının olması oldukça zor olacaktır.

 

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleyemiyorum

İnstagram hikayesine müzik eklemeyi üst yazımızda anlattık. Fakat hala bu işlemleri deneyip hikayesine müzik ekleyemeyenler olabilmektedir İnstagram hikayeye müzik ekleyemiyorum diyenlerin özellikle hatayı Spotify bağlantısı nedeniyle aldıkları bilinmektedir. İnstagram platformuna girmeden hemen önce Spotify hesabı kontrol edilmelidir.

Spotify oturumunuz açık değilse platform üzerinden şarkı aktarımı yapamazsınız. Bunun yanında bazen üç simge alanına tıklandıktan sonra instagram görünmüyor. Bunun nedeni ise anlık bir hata olarak bilinmektedir. Uygulamaların kapatılması ve sonra tekrar denenmesi halinde ‘’ instagram Stories ‘’ yazısı gelecektir. Eğer yazıyı görmüyorsanız, uygulama güncel olmayabilir. Bu durumun kontrol ettikten sonra tekrar denemeniz gerekecektir.

Kullanışlı ve güzel bir yöntem olan instagram müzik ekleme ile hikayelerinizi daha özelleştirilebilir kılmaktadır. Bu nedenle herkes günlük hikaye paylaşımlarında sevdikleri şarkılara yer vermektedir. Ayrıca ücretsiz Spotify hesapları da hikaye paylaşımında şarkı ekleyebiliyorlar.

İnstagram Story İzleyip Görünmeme Nasıl Yapılır ?

Scroll to Top