WhatsApp Stickers Uygulamaları Nelerdir?

WhatsApp Stickers Uygulamaları Nelerdir?

WhatsApp Sticker pack özelliğinin uygulanmaya başlamasının ardından tüm kullanıcılar için emojilerin dışında daha keyifli ve eğlenceli ifadeler üretme fırsatı doğmuştur. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sticker mağazası ile kullanıcılarına oldukça geniş bir seçenek sunmaya başlamıştır. Şuan için WhatsApp tarafından bu mağaza üzerinden 12 sticker paketi sunulmaktadır. Ancak alternatif Sticker uygulamaları sayesinde kendilerine özel Stickerlar yaparak kullanıcıların çok daha keyifli vakit geçirmeleri ve mesajlaşmada yeni bir çağın başlamasına neden olmuştur.

Android ve IOS cihazlarda yapılan son güncelleme ile kullanılmaya başlayan bu uygulama sayesinde kullanıcılara pek çok farklı seçenek sunulmaktadır. Kendinize özel sticker yaparak emojiler yerine bu stickerları kullanmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp stickers uygulamaları sayesinde kullanıcılar kendi stickerlarını tasarlayabilmektedir.

WhatsApp Stickers Uygulamaları

WhatsApp sticker özelliği geçtiğimiz 2018 yılında Android ve IOS başta olmak üzere tüm cihazlarda aktif olarak kullanılmaya başladı. Eğlenceli stickerlar ile mesajlaşmada yeni bir devir başlatan WhatsApp, çeşitli temalarda emojilerden çok daha büyük ve kaliteli kişiye özel tasarlanabilen Stickerlar ile hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca hareketli veya hareketsiz grafiklerin gönderilmesi de bu özellik sayesinde devreye girmiştir.

Sohbet uygulamaları için çokta yeni bir uygulama olmayan bu özellik, birçok farklı sohbet platformu tarafından hali hazırda kullanılıyordu. Ancak WhatsApp tarafından bu özelliği farklı kılan en temel unsur, kendi stickerlarınızın yapılması ve kendinize ait listelerin oluşturulması olmuştur.

WhatsApp İçin En İyi Sticker Paketleri

WhatsApp sticker pack özelliğinin kullanılmaya başlamasının ardından kullanıcılar alternatif uygulamalar ile mesajlaşma sırasında kendilerini daha iyi ifade edebilmek için farklı çıkartma paketlerini tercih etmeye başlamışlardır. WhatsApp için en iyi çıkartma paketleri:

 • Panda Sticker: Eğlenceli, tatlı ve komik panda çıkartmaları.
 • WeLove: Yüksek çözünürlükte ve çeşitlilikte aşk çıkartmaları.
 • Wemoji: Alternatif pek çok farklı sticker sunulur.

Bu ve benzeri daha pek çok farklı uygulama sayesinde kullanıcıların WhatsApp üzerinden mesajlaşırken çok daha eğlenceli ve renkli bir sohbet ortamı oluşturması mümkündür. Öte yandan kendi çıkartmalarını yapmak isteyen kişiler bu uygulamalar aracılığıyla WhatsApp stickerları kullanmaya hemen başlayabilir. WhatsApp stickers uygulamaları sayesinde çok daha keyifli bir sohbet başlatmak mümkündür.

Ayrıca en çok kullanılan mobil uygulamaları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?

WhatsApp çıkartma yapma özelliğinin aktif olarak kullanılmaya başlamasının ardından birçok mobil uygulama geliştiricisi tarafından alternatif uygulamalar kullanılmaya başlamıştır. Sticker Maker For WhatsApp adlı uygulama ile kısa süre içinde tüm çıkartmalarınızı yapmanız mümkündür. Uygulama yüklendikten sonra:

 • Create a new stickerpack seçeneği tıklanır,
 • Çıkartma paketi adı yazılarak Create seçeneği tıklanır,
 • Çıkartma paketi kapak fotoğrafı seçilerek Yes, Save Sticker işaretlenir,
 • Ardından istediğiniz gibi çıkartmaları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Çıkartmaları Yapmak İçin Ücretsiz Uygulamalar

WhatsApp sticker uygulamaları arasında en çok kullanılan ve alternatif pek çok seçenek sunanı Sticker Maker For WhatsApp uygulamasıdır. Bunu yanı sıra daha birçok farklı sticker uygulaması ile kullanıcıların kendilerine ait, tercihlerine göre farklı ve eğlenceli stickerlar yapması mümkündür. WhatsApp için en iyi ücretsiz sticker uygulamaları:

 • Sticker Make For WhatsApp
 • Wemoji
 • New Stickers For WhatsApp
 • WAStickers Apps
 • 12 Sticker vb.

Olarak sıralanabilir. Söz konusu tüm uygulamalar ile kısa süre içinde kendinize özel stickerlar tasarlayarak WhatsApp üzerinden keyifli bir sohbet başlatabilirsiniz. Android ve IOS cihazlarda kullanımı mümkün olan uygulamaları AppStore veya Google PlayStore üzerinden indirerek WhatsApp stickers uygulamaları ile kendinize özel çıkartmalar tasarlayabilir ve keyifli bir sohbete adım atabilirsiniz.

WhatsApp Stickers Uygulamaları Nelerdir?” başlıklı yazımızda operatör kullanıcıları için gerekli kampanya ve tarife koşullarını tüm detayları ile birlikte aktardık. Daha detaylı bilgi almak için operatör resmi web sayfasına gidebilir ya da yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Scroll to Top