WhatsApp Durum Nedir? | Durumum Nasıl Ayarlanır?

WhatsApp Durum Nedir? | Durumum Nasıl Ayarlanır?

WhatsApp beklide dünya üzerinde en çok kullanılan sohbet ve konuşma programı olarak uzun süredir hizmet vermektedir. Bu şekilde tercih edilmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. Sürekli olarak güncellenen ve yenilenen WhatsApp özelliklerine yenilerini eklemektedir. Bu özelliklerden bir tanesi de yeni olarak eklenen durumum bölümüdür. Aslında sosyal medya kullanıcıları bu durumun bölümüne Snapchat ve Instagram’dan alışıktır. Durumu bölümü bir nevi hikâyeler kısmı olarak çalışmaktadır. Bu bölümden oluşturabileceğiniz durumlar ertesi gün yani yirmi dört saat sonra otomatik olarak silinecektir.

WhatsApp Durum Nasıl Değiştirilmektedir?

Öncelikle yeni gelen güncelleme ile WhatsApp’a Durum linki eklenmiştir. Bu linke WhatsApp programını açtığımızda üst kısımda, Sohbetler-Durum-Aramalar şeklinde belirtilen bölümden ulaşabilirsiniz. Orta kısımda yer alan Durum linkine tıklayarak kendinize özel durum ve hikâye oluşturabilirsiniz. O linke tıkladığınızda karşınıza Durumun-Durum eklemek için dokunun yazan bir link çıkacaktır. Bu link üzerinde artı işareti yer almaktadır. Bu linke tıkladığınızda yeni durum ve hikâye eklemeye bileceğiniz özel bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa içerisinde isterseniz eski fotoğraf ve videolarınızı kullanarak duru veya hikâye oluşturabilirsiniz. İsterseniz de kameranıza ulaşarak yeni fotoğraflar veya videolar ile kendinize özel durum ve hikâye üretebilirsiniz.  Eski ya da yeni fotoğraf ve videolar ile oluşturabileceğiniz hikâye ve durumlarınızı kendi tercihlerinize göre tüm kişilerinizle, ya da sadece seçeceğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımlarınız yirmi dört saat sonra otomatik olarak silinecektir.

WhatsApp Durum Nedir? | Durumum Nasıl Ayarlanır? ” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp Numara Değiştirme Hakkında Tüm Bilgiler 2021

Scroll to Top