Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri İletişim Numaraları

Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri 3

Vodafone modem müşteri hizmetleri modem kurulumu, ADSL kullanıcı adı ve şifre öğrenme ve bir çok konuda teknik destek vermektedir. Vodafone modemleri çoğunlukla Huawei markasına ait özel üretilen modemlerdir. Modem kurulumu için gerekli arayüz bilgileri Huawei sağlayıcısından veya vodafone üzerinden alınabilir. Vodafone modem kurulumu randevu ile yapılabildiği gibi teknik bilgisi olan kullanıcılar kendileri de yapabilirler.

 

Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri

Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri
Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri

İnternet kurulumu, ADSL kullanıcı adı ve şifre vb. bilgiler vodafone müşteri hizmetlerinden alınmaktadır. İletişim kurulduğunda kimlik doğrulması ardından müşteri temsilcisi size gerekli yönlendirmelerle modemi kurmanızı sağlar. Fakat ADSL kullanıcı adı ve şifreyi zaten biliyorsanız, kurulumu kendinizde yapabilirsiniz.

Vodafone modem müşteri hizmetleri numarası

  • 0 850 542 1 542
  • 0850 542 0 542

Teknik destek alınması için vodafone müşterilerinin araması gereken numaralardır. Telefon aracılığıyla modem kurulumu ve teknik destek verilmektedir. Vodafone ADSL şifresini unuttum sorunu yaşayanlar ilgili numaradan temsilci ile görüşmeliler. Telefonla bilgi doğrulaması sonrasında ADSL kullanıcı adı ve şifre sms yöntemiyle gönderilmektedir.

Vodafone modemler Huawei üreticisi tarafından üretilen modemleri kullanıyor. Eğer modemle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Huawei modem destek ekibine ulaşmanız gerekir. Huawei modem müşteri hizmetleri 0850 532 29 99 numaralı hattan ulaşılabilir. Yaşadığınız teknik sorunu gidermeye yönelik yardımcı olacaklardır.

Vodafone internet ışığı yanmıyor problem bölgesel teknik bir sorundan olabilmektedir. Bölgenizde bir sorun olmadığına dair bilgiyi müşteri temsilcisinden alabilirsiniz. Eğer modemde ışık yanmıyorsa, büyük ihtimalle modem Ara yüzünde yanlışlık vardır. Yanlış kurulan modemlerde bazen ADSL ve internet ışığının yanmadığı görülmektedir.

ADSL kullanıcı adı ve şifreyi doğru yazdığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Yanlış yazılması halinde servis sağlayıcıyla iletişim kurulamayacağından ışık yanmayacaktır. Bu tarz problemleri kendiniz çözmek yerine vodafone modem müşteri temsilcisi ile görüşmeniz doğru olacaktır. Kısa süren birkaç dakikalık telefon görüşmesi sonrasında problem ortadan kalkmaktadır.

Binanızda internet kablonuzda bir problem varsa, yine vodafone ekibinin göndereceği teknik ekip kontrole gelmektedir. Hatta elektrikçiye ihtiyaç duymadan kabloları yeniledikleri biliniyor. Bunun için ise çok ufak bir ücreti bir sonraki faturaya yansıtıyorlar.

 

Vodafone Modem Arayüz Şifresi

Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri 2
Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri 2

Vodafone modem müşteri hizmetleri ile yalnız modem şifresini almak için iletişim kuracaklar için gerek olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü üretilen modemlerin hepsinin kullanıcı adı ve şifresi standarttır. Vodafone markalı modemlerde yalnız modele göre bazılarında şifre ve isim değişmektedir. Genel olarak bütün modellerde geçerli olan bilgiler şunlardır.

  • Kullanıcı adı: Admin
  • Şifre: Admin

 

  • Kullanıcı Adı: Vodafone
  • Şifre: Vodafone

Vodafone modem arayüz şifresi bütün modellerde aynı olacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle bu iki kullanıcı adı ve şifre arayüze girmenizi sağlayacaktır. 192.168.1.1 ara yüzüne girdikten sonra kolayca ADSL kurumunu kendinizde yapabilirsiniz. Fakat bu işlemi yapamayanlar dilerse müşteri temsilcisi ile bizzat birlikte yapabilmektedir.

 

Vodafone Modem Kurulumu

Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri 3
Vodafone Modem Müşteri Hizmetleri 3

Vodafone markasından satın aldığınız tüm modellerde kurulum için müşteri temsilcisi destek olmaktadır. Kurulum işlemlerini bilenler arayüz içerisinde kendileri de yapabilirler. Vodafone modem kurulumu için öncelikle 192.168.1.1 ip adresi tarayıcıya yazılmalıdır. Sonrasında modem sizden kullanıcı adı ve şifre talep edecektir.

  • Ayarlar
  • Kablosuz LAN

Ara yüzden ilerlemeniz gereken ekrandır. Burada ADSL kullanıcı adı ve şifre yazacağınız kutucuklar bulunmaktadır. Servis sağlayıcınız Vodafone üzerinden aldığınız ADSL bilgilerini buraya girmeniz gerekecektir. Ortalama işlemin tamamlanması 1-2 dakika kadar sürmektedir. Ara yüzden gerekli kurulumu yapamayanlar 0850 542 0 542 numaralı hattan destek alabilirler.

Yine modem arayüzü içerisinde Wifi şifresini belirleyebilirsiniz. Kablosuz Lan alanı içerisinde Wifi bilgilerinin olduğu bir kutucuk bulunmaktadır. Burada WPA veya farklı bir şifreleme yöntemini seçebilirsiniz. Seçim yapıldıktan sonra modem size bir şifre atayacaktır. Atanan şifre yerine başka bir şifre değeri de girmeniz sağlanmaktadır.

Okuyunuz: Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırma

Scroll to Top