Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırma

Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırma

Vodafone mobil ödeme limit arttırma GSM operatörünün faturalı hat sahiplerine verdiği bir ayrıcalıktır. Özellikle geçmiş ödeme performansı iyi olan ve kredi notu iyi olan kullanıcılarının limitlerini artırmasına izin vermektedir. Online mağazacılıkta mobil ödeme ile bir çok yerde artık alışveriş yapılıyor.

Vodafone mobil ödeme açma ve mobil ödemeyi kapatmayı isteyenler için vodafone mobil ödeme kapatma konularına da ayrıca değineceğiz.

Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırma

Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırma 1
Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırma 1

Vodafone operatörü sisteminde 6 ayı baz alır. Özellikle bu ay içinde olumlu fatura performansı olan bireylerin limitini artırmaktadır. Vodafone mobil ödeme limit arttırma yapılması için geciken faturalarınızın olmaması gerekmektedir. Hatta ödeme yaptığınız faturalar son ödeme tarihine bakıldığında zamanında ödenmiş olmalıdır.

Bu hususlara uyulması halinde talep edilmeden bile vodafone mobil ödeme limiti artırıyor. Fakat gerekli koşullar sağlanmadığı durumlarda 6 ay bekleme süresi verilmektedir. Limit stabil tutulduğu gibi bazı durumlarda hiç kullanım fırsatı verilmemektedir. Nedeni ise olumsuz fatura ödeme performansı ve hiç ödenmeyen faturalar sebebiyledir.

Vodafone mobil ödeme limit arttırma koşulları:

  • Düzenli fatura ödeme performansı
  • Ödenmemiş faturaların bulunmaması
  • 6 ay içerisinde geç ödeme yapılmaması

Yukarıdaki koşullar hattınız için geçerli ise vodafone müşteri hizmetlerine veya online vodafone alanı üzerinden talepte bulunulmalıdır. Zaten koşullar yerine getirildiyse sizin bir mobil ödeme limitiniz bulunacaktır. Sıklıkla burada verilen limit aralıklarına bakıldığında 300 ile 500 TL aralığında olmaktadır. Fakat kredi notu iyi olan kullanıcılara istisnai biçimde daha fazla miktarlar verilebilmektedir.

 

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Daha önce mobil ödeme servislerini kullanmayan kullanıcılar vodafone kanalı üzerinden mobil ödemeyi açabilirler. Vodafone mobil ödeme limit arttırma işleminin yapılması içinde mobil ödemenin tamamen  açık olması gerekmektedir. Kısmen kapatılan veya kullanılmayan mobil ödemeler limit talebi yapılmadan önce kontrol edilmelidir.

Vodafone mobil ödeme açma mobil ödeme kullanımından her 3 aylık dilimde faturaya 3.99 TL tutarında bir ücret yansıtılmaktadır. Kullanım yapmadan önce ayrıca buna dikkat edilmelidir. Hatta ay içerisinde mobil ödeme tutarı ödenmez ise faiz işletilmektedir. Bir nakit avans veya kredi borcundan farklı değildir. Özellikle kullanım sırasında bunu gözetmeniz gerekir.

  • Vodafone müşteri hizmetleri ile kolayca mobil ödemenizi açabilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri ile uğraşmayı isteyenlerin sms yoluyla aktifleştirebilirler.
  • Telefonunuzun mesaj alanını açın ve ‘’ MOBILODEME AC ‘’ yazıldıktan sonra ‘’ 7878 ‘’ numarasına kısa mesaj atmanız yeterlidir.
  • Sistem mesaj aldığı anda size bir mesaj göndermektedir. Gelen mesaja ‘’ Evet ‘’ cevabı verilmesi halinde otomatik açılmaktadır.

 

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

Kapatma talepleri vodafone içerisinde 2 farklı alternatif ile yapılmaktadır. Vodafone mobil ödeme kapatma yapmadan önce ödenemeyen mobil ödeme faturası bulunmamalıdır. Hatta mobil ödeme üzerinden taksitli bir alışverişin yapılmaması gerekmektedir. Eğer bu gibi durumlar bulunmuyorsa, kolayca mobil ödeme kapatma yapabilirsiniz.

  • Vodafone müşteri hizmetleri mobil ödeme kapatma taleplerini doğrudan sesli yanıt sistemi ile almaktadır. Kolaylıkla müşteri hizmetleri üzerinden mobil ödemeyi kapatabilirsiniz.
  • En çok tercih edilen yöntem ise sms yöntemidir. Telefonunuzun mesaj alanına girdikten sonra ‘’ MOBILODEME KAPAT ‘’ yazısı direk olarak ‘’ 7878 ‘’ servisine gönderilmelidir.

İşlem uygulandıktan sonra mesaj alanınıza kapandığına dair bir yazı gelecektir. Eğer bu yazı ulaşmadıysa kapanmamış olabilir. Bu nedenle online vodafone üzerinden veya tekrar müşteri destek ekibinden kontrol edilmelidir. Fakat açık olması kullanılmadığı durumlarda sizden bir ücret alınmayacaktır. Özellikle tekrar açmayı isteyenler vodafone mobil ödeme açma başlığındaki maddeleri tekrar uygulamalıdır. Bu işlemi uygularken problem olmaması için aradan en az 30 dakika geçtikten sonra yapmanız tavsiye edilmektedir.

Vodafone Bedava İnternet | Hediye İnternet Kampanyaları 2021

Scroll to Top