Turkcell Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?

Turkcell Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim

PIN kodunuzu 3 kez üst üste hatalı girmeniz halinde telefonunuz geçici olarak bloke olur ve bu aşamadan sonra telefonunuzu açmak için PUK koduna ihtiyaç duyarsınız. Turkcell PUK kodunuz, SIM kartınızı üzerindeki yuvadan çıkarttığınız kartın üzerinde, yazılı olarak bulunan bir bilgidir. Fakat kullanıcılar çoğunlukla söz konusu bu kartı SIM kartı yuvasından çıkarttıktan sonra atmakta ya da kaybetmektedir. Asıl olarak bu kartı kaybetme ihtimaline karşı PIN1, PIN2, PUK1 ve PUK2 kodlarını bir deftere kaydetmektedir. Ancak bunu da yapmadıysa birkaç kısa işlem sonucunda PUK kodunuza ulaşabilirsiniz. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Turkcell’de, abonelerin iletişim ihtiyaçlarının kısıtlanmaması için PUK kodu öğrenme işlemi için birden fazla seçenek mevcuttur. Aynı şekilde Turkcell PUK kodu bloke oldu nasıl açabilirim diyen için de Turkcell tarafından sunulmuş olan farklı seçenekler mevcuttur.

Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?

Telefonunuzun kilitli olması dolayısıyla başka bir numaran Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak ihtiyacınız olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 532’yi aradığınızda sizi karşılayan operatörün yönlendirmelerine uyarak iletişime geçtiğiniz müşteri temsilcisine “PIN kodumu hatalı girdiğim için telefonum kilitlendi, ne yapabilirim?” demeniz yeterli. Söz konusu numaranın size ait olduğunu vereceğiniz kimlik bilgilerinizle teyit ettikten sonra telefonun diğer ucundaki görevli kişi size talep ettiğiniz bilgiyi verecektir. Öte yandan bu problemlerle karşılaşmamak için telefonunu açarken kod girmek istemeyenler için Turkcell PIN kodu kaldırma seçeneği de mevcuttur.

İnternet Sitesinden Öğrenme

turkcell puk kodu

PUK kodunu öğrenme yöntemlerinden bir diğeri, Turkcell.com.tr ana sayfasından numaranız ve şifrenizle giriş yapmanızdır. Giriş işlemini tamamladıktan sonra üst menüden Hesabım seçeneğine tıklamanız gerekir. Açılan sayfanın sol tarafındaki menüden Ayarlarım sekmesine bastığınızda, PUK Numaram başlığı altında PUK bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Eğer Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız T.C. Kimlik numaranızla ya da sim kart numarasıyla adınıza kayıtlı hatların PUK kodunu öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Telefon veya bilgisayar yoluyla PUK kodunuzu öğrenmenin bir yolunu bulamadıysanız, telefonunuz ve kimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezine gidip yüz yüze iletişim kurarak telefonunuzu aktif hale getirebilirsiniz. T.C. kimlik no ile PUK kodu öğrenme işlemi bu merkezlerde gerçekleştirilebilir. Turkcell pin kodu değiştirme problemini mevcut hattı üzerinden çözüme kavuşturamayanlar da iletişim merkezlerinden yardım alabilirler.

PUK1 ve PUK2 Kodu Nedir?

PIN kodumu unuttum telefonu açamıyorum diyorsanız mutlaka PUK koduna ihtiyacınız olacaktır. PUK kodu operatör tarafından belirlenen 8 basamaklı ve rakamlardan oluşan bir sayı topluluğudur. Bu kod kullanıcı tarafından değiştirilemez. Her hatta ait iki adet PUK kodu bulunur. Bunlar PUK1 ve PUK2 kodlarıdır. PUK1 kodu SIM kartı aktif hale getirmeye yarayan PIN1 kodu bloke olduğunda kullanılır. PUK1 kodunun 10 kere yanlış girilmesi durumunda ise kart tamamen bloke olur ve değiştirilmesi gerekir. PUK2 kodu ise PIN2 kodunun bloke olduğu durumlarda devreye girer. PUK2 kodu da sekiz hanelidir. Bloke olması durumunda karta ait bazı özellikler kullanılamaz hale gelir. PUK kodu kırma, kişinin kendi başına yapabileceği bir işlem değildir. Ancak Turkcell’e başvuru yaparak PUK kodunun öğrenilmesi mümkündür.

Turkcell Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim” başlıklı yazımızda puk kodunu unutalanların yapmaları gereken işlemleri detayları ile birlikte aktardık. Daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilir veya ana sayfada yer alan güncel makaleleri inceleyebilirsiniz.

Turkcell Platinum Doğum Günü 1 GB Kampanyası

Scroll to Top