Turk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme 2022

Turk Telekom Cayma Bedeli

Turk Telekom cayma bedeli öğrenme, Turk Telekom cayma bedeli hesaplama taahhüt içeren indirimli ürünlerdeki işlemlerinizi kapsamaktadır. Cayma bedelleri kullanıcının belirtilen taahhüt aralığını doldurmadan ürünü iptal etmesiyle oluşuyor. 12-24 ay periyotları içeren taahhütler sürenin geçmemesi sebebiyle, iptal edilirse ek ücret çıkartılmaktadır.

Geçen süreye indirimli tutardan çıkartılan miktarın bir sonraki faturaya sınmasını konu alıyor. Bu nedenle cayma işlemi yapılmadan önce bedelin öğrenilmesi önemlidir. Hatta hesaplama yapıldıktan sonra kalan süreye ilişkin bir kontrol yapılması gerekir. Çıkartılan tutarlar uygun olmayacağı için çoğu durumda önerilmez.

 

Turk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme

Turk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme
Turk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme

Faturalı hat sahipleri paket kapsamında indirimli ürünleri alabiliyorlar. Bunun karşılığında operatöre 12-24 ay süresinde bir taahhütte bulunulmaktadır. Taahhüt sonrası örneğin 100 TL olan bir ücret süre kapsamında 70 lira ödenmektedir. Arada kalan 30 TL indirim tutarı olduğu için ücretlendirme gösterilmemektedir.

Turk Telekom cayma bedeli öğrenme yukarıdaki bir durumun gerçekleşmesinde iptal edilme sürecine girilmesinde önemlidir. Arada kalacak olan 30 TL bakiye geçen her aya çarpılmaktadır. Hatta bazı operatörler bunun haricinde bir faizlendirme bile kullanılıyorlar. Özellikle cayma durumları kullanıcı için avantaj sağlayan bir durum değildir.

  • Çağrı Merkezi
  • Turk Telekom Mobil Uygulama
Turk Telekom Cayma Bedeli 1
Turk Telekom Cayma Bedeli 1

Üzerinden taahhütte kalan borç miktarınızı ve ne kadar ay kaldığı gösterilmektedir. Çok fazla ay geçmedi ise cayma hakkı kullanılması mantıklı olabilir. Fakat geçen süre taahhüt süresine göre fazla bir dilimde ise borç fazla çıkacaktır. Bu nedenle kesinlikle taahhüttün bitmesi önerilmektedir. Yani 12 yapılan taahhütte 9 ay ödeme yapıldı ise iptal önerilmez. Çünkü 9 ay x indirim bedeli ayrıca diğer faturaya yansıyacaktır.

Turk Telekoml cayma bedeli öğrenme iptal durumu gerçekleşecekse çağrı merkezi üzerinden kontrol edilmelidir. Uygulama çünkü size iptal sonrası çıkması planlanan faturayı göstermez. Bu nedenle çağrı merkezi size iptal sürecinde sonraki faturanıza yansıyan tutarı belirtecektir. Onaylanması halinde iptal süreci gerçekleşmektedir.

Bunun yanında Turk Telekom şubeleri üzerinden cayma bedellerini hesaplatmanız önerilmez. Çünkü şubeler sıklıkla buradaki bedelleri yanlış hesaplıyorlar. Buda sizin beklenenden fazla bir ücreti fatura sonrası ödemenize neden olacaktır.

 

Turk Telekom Taahhüt Bedeli Sorgulama

Taahhütlü yaptığınız işlem eğer 30 gün süreyi aşmadıysa, bunu acilen Turk Telekom müşteri desteğine iletmelisiniz. Çünkü bu sürenin geçilmesi ve sonrasında iptali size fazla borç miktarı çıkaracaktır. Özellikle 30 günü aşmayan caymaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Diğer ödeme yapılan fakat az süre kalan durumlar gereksiz borç yükü oluşturmaktadır.

Turk Telekom taahhüt bedeli sorgulama işleminde önerilen yöntemin müşteri hizmetleri olduğu biliniyor. Müşteri hizmetleri ilgili ekranında bütün detayları görebilmektedir. Kalan ay durumu ve indirim tutarına göre iptal etmeniz halinde güncel tutarı söyleyecektir. Fakat uygulama üzerinden yalnız kalan ay süresi ve kalan borç miktarı görünmektedir.

Uygulamadan iptal etme durumlarında borç miktarı sürpriz bir şekilde sonraki faturada görünecektir. Bu nedenle kesinlikle öncelikle müşteri hizmetlerine ulaşılmalı ve oradan net bir bilgi alınmalıdır. Aksi halde fazla bir miktar parayı o ay içerisinde ödemeniz gerekebilir.

 

Turk Telekom Cayma Bedeli Hesaplama

Turk Telekom cayma bedeli öğrenme sonrası cayma bedeli hesaplaması yapılmalıdır. Müşteri destek ekibi bunu kendi ekranındaki veriyle birlikte yapmaktadır. Fakat bu hesabı sizde kontrollü ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Turk Telekom cayma bedeli hesaplama yönteminde aşağıdaki hesaplamayı formül olarak kabul edebilirsiniz.

100 TL ücreti olan bir paketi taahhütle birlikte 50 TL’ye aldığınız varsayalım. 12 ay taahhüt süresinin 2 ayını kullandığınız için +100 TL faturaya eklenecektir. Bunun yanında faturaya telsiz kullanım ücreti ve vergiler +10 ay hesaplaması ile faturaya yansıyacaktır. Bu senaryoda kullanıcının ödemesi gereken miktar tahmini 200 TL civarında olacaktır.

Turkcell Platinum Doğum Günü 1 GB Kampanyası

Türk Telekom Bedava İnternet | Hediye İnternet Kampanyaları

Scroll to Top