Smart Doctor Nedir ve Şarj Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Smart Doctor Nedir ve Şarj Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarımız, teknolojinin ve internetin gelişimi ile artık elimizden düşürmediğimiz cihazların başında gelmektedir. pek çok alanda kullanılması sayesinde hayatımızı kolaylaştıran bir teknoloji olarak sürekli olarak bizimledirler. Navigasyon özelliğinden mail alıp göndermeye müzik aleti olmaktan fotoğraf makinesi olarak kullanılmaya kadar pek çok özelliği ile yedi gün yirmi dört saat kullanılabilmektedir.

Smart Doctor Nedir?

Bu özellikler ile diğer arama ve mesajlaşama özelliklerinin sürekli olarak kullanılabilmesi için akıllı telefonların bataryalarının dayanıklı olması gerekmektedir. Bataryanın dayanıklı olmasından kastedilen ise şarjının istenilen süre için yeterli olmasıdır. Bunun içinde özellikle arka planda sürekli olarak çalışan ve şarj bitiren uygulamaların kısıtlanması gerekmektedir.

Akıllı Telefon Bataryası Nasıl Daha Uzun Süre Kullanılabilir?

Akıllı telefonların bataryalarında tasarruf sağlanabilmesi pek çok açıdan mümkündür. Özellikle Lg akıllı telefonların içerisinde yer alan uygulama sayesinde bu işlem daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Batarya tasarrufu sağlayarak daha uzun süre akıllı telefonunuzu kullanmanızı sağlayacak olan uygulamanın adı Smart doctor’dur. Şu an sadece Lg’nin G5 ve V20 modellerinde yer alan uygulama Android güncellemesi ile Lg G4 ve V10 modellerinde de kullanılabilir olacaktır.

Bu uygulama telefon bataryasının en optimal şekilde kullanılabilmesi için gerekli analizleri yapmaktadır. Bu analizlerin sonrasında da kullanımı gereksiz uygulamaları kapatmakta ve geri planda çalışan ve batarya ömrünü tüketen uygulamaları durdurmaktadır. Bu şekilde bataryanın kullanım süresi daha uzun hale gelmektedir. Bunu yapabilmek için programın teşhis et özelliğini kullanmanız gerekmektedir.

Smart Doctor Nedir ve Şarj Tasarrufu Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızda LG smart doctor ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları aktardık. Daha detaylı bilgi için üretici sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp Numara Değiştirme

Scroll to Top