Netflix Party Nasıl Yapılır, Netflix Party Nedir?

Netflix Party Nasıl Yapılır

Evlere kapanılan pandemi dönemin çeşitli aktiviteler yapılamaz duruma geldi. Birlikte film izleme aktiviteleri de bunlardan birisidir. Netflix party nasıl yapılır ? Arkadaşlarınızla online ortamda birlikte film izleme deneyimi sunarken, ayrıca sohbet etme fırsatı vermektedir. Adı aslında Teleparty bir chrome eklentisi olarak karşımıza çıkıyor.

Birlikte keyifli bir şekilde film izlerken ayrıca sohbetle birlikte konuşmanızı sağlamaktadır. Netflix party nedir ? Netflix Party Nasıl yapılır ? Sorularının cevapları ve nasıl yapacağınız konusunda basit anlatımını sizler için hazırladık.

 

Netflix Party Nasıl Yapılır ?

Teleparty ismi verilen chrome eklentisi sayesinde film ve dizi izlerken grup oluşturmayı sağlamaktadır. Birlikte film izleme deneyimi yaşarken bir yandan sohbet etmenizi sağlıyor. Pandemi sürecinde oldukça fazla kişi tarafından bu eklenti kullanıldı. Daha önce ismi Netflix party olarak kullanılıyordu. Şuan Teleparty ismi ile kullanılıyor.

Netflix Party Nasıl yapılır ?

  • Öncelikle Teleparty eklentisini cihazınıza yüklemeniz gerekecektir.
  • Sonra Netflix platformuna bağlanmalı ve burada bir filmi ve diziyi açmanız gerekiyor.
  • Chrome tarayıcısında sağ üst köşede bulunan Teleparty eklentisi gri renkten kırmızıya dönecektir. Paylaşım için tıklamanız gerekiyor.
  • ‘’ Create A Netflix Party ‘’ ismi verilen küçük bir pencerenin açıldığını görünecektir. ‘’ Only I Have Control ‘’ seçeneği işaretlenirse yalnız paylaşımı yapan yayıncı duraklatma ve devam ettirme kabiliyetine sahip olabilmektedir. Seçilmemesi durumunda ise mevcut bütün izleyenler bu işlemleri yapabiliyor. Başlatılması için ‘’ Start The Party ‘’ düşmesine basılmalıdır.
  • Start butonu sonrasında farklı bir pencere ekrana gelecektir. Özellikle burada yer alan ‘’ Copy URL’’ yazısına tıklanmalı ve bağlantı diğer arkadaşlarla paylaşılmalıdır. İhtiyaç duyulması halinde sağ üstte aktif bağlantı görünecektir.
  • Netflix party eklentisi size otomatik ikonlar vermektedir. Kullanıcılar dilediği zaman bu ikonları değiştirebilirler. Burada yer alan rumuzlarda otomatik verildiğinden, istenildiğinde kolay değiştirilmektedir.

 

Netflix Party Oturuma Katılma Nasıl Yapılır ?

Mevcut bir party olduğunda davet alındığında yapılması gereken birkaç nokta olacaktır. Davete katılamama durumu genellikle bağlantıya tıklanmamasından oluşmaktadır. Bu nedenle var olan bir partiye katılım sağlanması için doğru yol izlenmelidir. Netflix party oturuma katılma nasıl yapılır ?

  • Gönderilen bağlantı linkine tıklanmalı
  • Ardından Netflix Party ikonuna sonradan tıklanmalıdır.

Yapılması halinde katılım anında sağlanacaktır. Fakat unutmayın ki birlikte film ve diz izleyebileceğiniz onlarca uygulama bulunmaktadır. Tek servisin Netflix Party eklentisi olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Film izlerken bir yandan arkadaşlarınızı görmenizi sağlayan ve onlarla sesli bağlantı kurabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Bunun için scener ismi verilen aracı kullanmanız tavsiye edilmektedir.

  • TwoSeven
  • Metastream

Youtube üzerinden ve Amazon Prime üzerinden ortak video bağlantısı izlemenizi sağlamaktadır. Bu platformlara ait en çok tercih edilen ortak video izleme uygulamalarıdır. Yine de Netflix platformunun kullanım sıklığı düşünüldüğünde Teleparty eklentisi size yeterli olacaktır. Kullanışlı bir uygulama olan Teleparty yalnız sohbet etme fırsatı vermektedir. Filmi izlerken bir yandan sağ köşede bulunan mesaj alanı içeriğinde yazışmalar görünmektedir.

Şuanda ses bağlantısı olmasa da kısa bir süre içerisinde ekleneceği biliniyor. Yalnız eklenti chrome tarayıcısı üzerinde çalışmaktadır. Party oturumuna katılan herkesin bu tarayıcı üzerinden film ve dizi izlemeyi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Sorun yaşanmaması adına chrome tarayıcısının güncel olmasına dikkat edilmelidir.

Netflix party hata, Netflix partiye katılamıyorum sorunları sıklıkla chrome tarayıcısının güncel olmadığı eski versiyonlarında karşılaşılıyor. Bu nedenle bilgisayarda güncel en son sürüme ait chrome tarayıcısı bulunduğu kontrol edilmelidir. Bilgisayarda otomatik güncelleştirme aktif olanların büyük ihtimalle tarayıcıları güncel olacaktır. Diğerlerine göre sorunla karşılaşma ihtimali daha düşüktür. Farklı platformlar içinde chrome eklenti alanında çeşitli eklentilerin olduğu bilinmektedir.

Turkcell TV Plus Paketleri 2021

Scroll to Top