İnstagram Story İzleyip Görünmeme Nasıl Yapılır ?

İnstagram Story İzleyip Görünmeme Nasıl Yapılır

İnstagramda kullanıcılar bazen izledikleri hikayede görünmemek istiyorlar. İnstagram story izleyip görünmeme oldukça basit adımlarla yapılmaktadır. Story izlemeniz için belirli programlar veya internet siteleri aracılığıyla hikaye görünmemeniz sağlanmaktadır. Bildiğiniz üzere atılan hikayeler story alanında 24 saat süreyle kullanıcının silmemesi halinde kalıyorlar. Dünya’da en çok gizliden story izlenen uygulamalar şunlar:

 • Story Walker
 • Blind Story
 • Anonymous Stories
 • Storized
 • Story Watch

Özellikle yukarıda yer alan bütün programların Android ve İos cihaz sürümlerine uygun bir sürümü bulunmaktadır. Hikayeleri gizlice izlemenize imkan tanırken, bunun için sizden bir ödeme talep etmezler. Bunun yanında yine aynı uygulamaların masaüstü bilgisayarlara uyumlu internet tarayıcıları bulunmaktadır. Hatta uygulamaların internet siteleri üzerinden görünmeden program indirmeden hikaye izlemeniz sağlanmaktadır.

İnstagram Story İzleyip Görünmeme Yöntemleri

Gizlice stalk yapılan yöntemlerin başında gizlice hikaye izleme geliyor. İnsanlar bazen eski arkadaşlarını veya sevgililerinin neler yaptığını merak ediyorlar. Görünmeden bir göz gezdirmek isteyen kullanıcılar çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. En kolay yöntemler içerisinde aşağıdaki adımlarla instagram story izleyip görünmeme yapılmaktadır.

 • Önerilen programlar güvenli programlardır. Yalnızca telefonunuza indirilen size önerdiğimiz uygulamalarla basitçe gizli story izlemeniz sağlanmaktadır. Her an merak ettiğiniz her kişinin storysini izleme fırsatı vermektedir.
 • Program kullanmayı istemeyen bireyler genelde farklı bir fake hesapla stalk yapmaya devam etmektedir. Fakat bu biraz diğerine göre meşakkatli bir yol gibi görünüyor.
 • Hatta fake hesabınızı instagram story izleme programlarıyla birleştirdiğinizde, karşı taraf fake hesabın görüntülemesini göremeyecektir.
 • Diğer adımlardan biri olan Wifi ve hücresel verinin kapatılmasıyla story izleme yöntemidir. Fakat olası bazı durumlarda veri tam kapatılmadığında karşı taraf bunu görebilmektedir. Bu nedenle en güvenli yöntemin diğerleri olduğu bilinmektedir.

 

İnstagram Karşı Tarafın Hikayesini Kapatma

Bazen paylaşılan hikayeleri insanlar görmeyi istemiyorlar. Hatta belirli kişilerin özellikle hikayelerine bakmayı istemeyen kullanıcılar farklı yöntemler uygularlar. Bunlardan en bilinen şekli özel bir arkadaş grubu oluşturmaktadır. Yalnızca seçili kişilerin hikayelerinizi görmenizi sağlamaktadır. Bunun yanında hikayesini görmeyi istemediğiniz kişiyi rahatlıkla kısıtlama getirebilirsiniz.

 • Hikayesini görmeyi istemediğiniz kişinin profil sayfasına gidin. Üç nokta işaretine bastıktan sonra karşınıza ‘’ profili sessize al ‘’ butonuna basın.
 • İşlemin uygulanması sonrasında kullanıcının attığı hikayeler ana sayfanıza düşmeyecektir. Yalnız görmeyi istediğiniz durumlarda profil sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir.
 • Siz bu kısıtlamayı kaldırana kadar hikayelerini ana sayfanızda görmeyeceksiniz. Açılmasını istediğiniz anda yine profil sayfasındaki ‘’ profili sessize al ‘’ öğesine tıklamanız gerekecektir.
 • Sessize aldığınız profiller sizin onu sessize aldığınızı göremezler. Bu yüzden endişe etmenizi gerektirecek bir durum bulunmamaktadır.

İnstagram Hikaye Gizleme

İnsanlar bazı durumlarda paylaştıkları hikayeleri gizlemeyi istiyorlar. Belirli kullanıcıların atılan hikayesini görmesini istemeyen kullanıcı basit adımlarla yapabilmektedir. Özellikle hikaye bölümünden ayarlar alanına gidilmelidir. Sonrasında ‘’ hikaye gizle ‘’ alanı üzerinden hikayesini görmesini istemediği kullanıcılar tek tek seçilmelidir.

Seçilen profiller sizin attığınız hiçbir hikayeye ulaşamayacaklar. Hatta karşı taraf hikayenizi ona kapattığınızı bilmeyecektir. Fakat kullanıcı uzun zaman hikaye atmadığınızı fark ederse, oda çeşitli programlar aracılığıyla başka profilden hesabınıza bakabilmektedir. Bu durumda ana hesabından bir hikaye görmediği durumda hikayeyi ona kapattığınızı anlayabilir.

Eğer sizin için problem oluşturmayacak bir durumsa sorun yaratmayacaktır. Fakat aile bireylerinden birine yapılan bu kısıtlama sonrasında fake hesapta hikayeniz görünürse sorun olabilmektedir. Bu nedenle hikayenizi gizlediğiniz kişinin instagram bilgisini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çoğu kullanıcı çok uzun bir süre bunu fark etmese bile bazı kullanıcılar kolayca anlamayı başarıyorlar.

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Scroll to Top