Ekran Kilidi Şifresini Unuttum | Nasıl Açılır 2021? (Çözüldü)

ekran kilidi sifresi

Akıllı telefonlarda birçok şahsi bilgi olabileceği için ulaşımın sadece bir kişide olması için ekran kilitleri kullanılmaktadır. Bunlar modellere farklı olarak genelde desen kilidi, şifre kilidi ve parmak izi okuyucu kilidi olmaktadır. Bu kilitlerin bir şekilde unutulması durumunda telefonun açılması mümkün olmayacaktır. Bunun sağlanması için ise iki farklı yol bulunabilmektedir.

Ekran Kilidi Açma Yöntemleri

1 – Gmail Hesabı İle Şifrenin Açılması

Akıllı telefonları alındıklarında ilk kurumu yapıldığında kullanıcılardan bir gmail hesabı istenmektedir. En başlarda istenen bu bilgi sonrasında telefonların ekran kilitleri belirlenmektedir. Telefonlarda bu kilit şifrelerinin unutulması ile 5 kere yanlış girilmesi hakkı bulunmaktadır. Bu 5 hakkın tüketilmesi ile bir menü ve seçenekler ortaya çıkacaktır. Bu seçenekler içerisinde gmail hesabı ile telefonun aktifleştirilmesi seçeneği de bulunmaktadır. Bunun yapılması ile elektronik posta kullanılarak telefonun aktifleştirilmesi mümkün olacaktır. Bu işlem için gelen maildeki yönlendirmeler uygulanmalıdır.

2- Hard Reset Atılması

Telefonda yüklenen bazı uygulamalar ve zaman içerisinde kullanım ile silinen ve yüklenen uygulamalar gibi çok sebepler yavaşlamaya neden olmaktadır. Bu durumda yapılan hard reset tüm bilgilerin silinmesine ve telefonun hızlanmasına neden olmaktadır. Bu işlem ayrıca ekran kilidi unutulduğu ve gmail hesabı ile kurtarılamadığı durumda da kullanılmaktadır.

  • Bu işlem için telefon kapatılmalıdır.
  • Sonra aynı anda ses açma tulu ile açma tuşuna basılmalıdır.
  • Ekrana logo gelince tuşlar bırakılmalıdır ve yine aynı anda tuşlara basılarak basılı tutulmalıdır.
  • Çıkan menülerde ses tuşları ile aşağı ve yukarı hareket edilebilmekte ve açılış tuşu ile seçim yapılabilmektedir.

Ekran Kilidi Şifresini Unuttum ” başlıklı yazımızda telefonunun tuş kilidi yani ekran kilidini unutanların yapması gerekenleri tüm detayları ile birlikte anlattık. Eğer gerekli çözümü hala bulamadıysanız, yorumlar bölümünden gerekli çözüm için bizlere ulabilirsiniz.

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Scroll to Top