En İyi Manuel Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

kamera ayari

Akıllı telefonların sunduğu en güzel özelliklerden birisi de güzel bir şekilde fotoğrafların çekilmesidir. Telefonların yüksek pikselli objektifleri ile çok kaliteli fotoğraflar çekilebilmektedir. Ancak bunun için bazı ayarların yapılması gerekmektedir. Bu yazıda LG G5 ve G4 için manuel kamera ayarlarını göstererek nasıl en güzel fotoğrafların çekileceği anlatılacaktır. Bunun için oldukça güzel farklı modlar bulunmaktadır.,

Manuel Kamera Ayarları

Manuel Mod Ayarlarında WB Modu (Sıcak Soğuk Ayarı)

Bu moda çekilecek olan fotoğrafların çok daha sıcak yani canlı renklerde olmasını veya daha soğuk yani soluk renklerde olmasını sağlamaktadır. Bu modda orta ayarlarda tutulması bir renk dengesi sağlamaktadır.

Manuel Mod Ayarlarında NF Modu (Manuel Odaklama)

Bu modda fotoğraf çekilecek olan ortamdaki nesnelere ve kişilere göre odaklamanın otomatik değil de isteğe göre olması sağlanabilmektedir. Bu şekilde fotoğrafların sizin istediğiniz şeyi odaklanmış bir şekilde çekilmesi sağlanabilmektedir.

Manuel Mod Ayarlarında ISOModu

Bu mod ile özellikle geceleri veya girilen alanlardaki karanlık ortamlar nedeni ile yetersiz olan ışığın ayarlanması sağlanabilmektedir. Bunun için diyafram ve enstantaneyi ayarlayarak fotoğraf çekilmesi mümkün olabilmektedir.

Manuel Mod Ayarlarında Manuel Çekim Ayarları

Ayarlanacak olan odaklama hızı ile fotoğrafların daha aydınlık veya karanlık olarak çıkması sağlanabilmektedir. Bu durum hızlı şekilde yapılacak olan gece çekimlerinde önem kazanmaktadır. Genel olarak gece çekimleri ışık konusunda zorlu olduğu için manuel çekim ayarlarının daha iyi bilinmesi ile başlanması en doğrusu olacaktır.

En İyi Manuel Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızda manuel çekim ayarları için yapmanız gereken en ince ayarları sizlerle paylaştık. Yukarıdaki ayarları gerçekleştirdiğiniz taktirde kameranızı üst düzey ayarlarda kullanmış olacaksınız.

Scroll to Top