Apple İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır 2021

pil

Apple iPhone pil ömrü nasıl uzatılır diye merak ediyorsanız sizlere özel birçok bilgi verilmektedir. Birçok kullanıcı pil ömründen şikayet etmektedir. Ancak bazı işlemler ile pil ömrünü uzatabilmeniz mümkün. Pilin ömrü uzadığı zaman telefonlarınızı daha verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Apple İphone Pil Ömrü Uzatma

Apple iPhone pil ömrü nasıl uzatılır diye birçok kişi sormaktadır. Donanımsal ve yazılımsal hatalar nedeniyle pillerde zayıflık oluşabilmektedir. Bu da pil ömrünü azaltmaktadır. Donanımsal hatalar olduğunda genellikle pilinizi yenileyerek çözümler üretilmeye çalışılmaktadır. Donanımsal hata olduğunu anlamak için bunu ölçtürebilirsiniz.

Yazılımsal hataları ise Apple destek hattını arayarak çözüme ulaştırmak mümkündür. İtunes üzerinden de güncellemeler yapmak sorunları azaltmaktadır. Hem yazılımsal hem de donanımsal bir sorun yoksa telefonunuzun pilinin uzun süre gitmesi için birçok şey deneyebilirsiniz. Hafızanız dolu ise boşaltmanız gerekiyor. Parlak ışıklar pili harcamaktadır. Bu nedenle otomatik ışık kullanabilirsiniz.

Gerekmedikçe wifi, mobil veri ve bluetoothu açmayınız. Telefonda açık kalan uygulamaları home tuşundan tamamen kapatmalısınız. Telefon bildirimlerini kapatabilirsiniz. İnstagram, Snap, Facebook gibi uygulamalar açık kalırsa pil hızlı bir şekilde tükenir.

İOS uygulaması ile ön belleği temizleyebilirsiniz. Konum alma işlemini kapatarak arka planda sürekli çalışmasını engelleyebilirsiniz. Hücresel verileri 3g ve 4g pasif durumuna getirebilirsiniz. Bunu ayarlar kısmından hücresel ses veriden yapabilirsiniz.

İnternetiniz yavaşlasa bile pil ömrü uzayacaktır. Bu teknikleri deneyerek telefonlarınızın pillerini kolaylıkla uzatabilirsiniz.

‘Apple İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır 2021” başlıklı yazımızda İphone marka telefonu olan kullanıcıların pil ömrünü uzatmaları için yapılması gereken tüm detayları anlattık.

Apk Yüklemesinde Yükle Butonu Çalışmıyor

Scroll to Top