Bilgisayardan Instagram DM Nasıl Gönderilir?

Bilgisayardan Instagram DM Nasıl Gönderilir

2018 yazı itibarıyla tam bir milyar kullanıcıya ulaşan Instagram, Facebook ile birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Çektiğiniz fotoğrafları çeşitli efektlerle daha göze hoş bir hale getirerek paylaşmanıza olanak veren Instagram, Snapchat benzeri “Instagram Hikayeleri” özelliği ile de aktif kullanıcılarının ilgisini sürekli kılmayı başarıyor. Tıpkı Twitter gibi Instagram da pek çok ünlü kişiye ya da arkadaşlarınıza etiket ya da mesajla ulaşabilme olanağı sunuyor.

 

Instagram kullanıcıları tüm bu işlemleri mobil cihazlarından gerçekleştirse de özellikle ofis ortamında çalışan ve mesai saatleri içerisinde cep telefonlarını kullanmaları yasak olan kullanıcılar, Instagram’ın bilgisayardan kullanabilmenin de yollarını arıyor.

 

Bilgisayardan Instagram DM Gönderme

Bilgisayardan Instagram kullanmak için birkaç farklı yol bulunuyor ve bu yollar, Instagram’ı hangi amaç için kullanacağınıza göre değişiyor. Instagram’ı bilgisayarda kullanabilmeniz için Instagram web sitesinden faydalanabilir ya da yardımcı yazılımları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

1. Instagram Web Sitesi

Instagram web sitesine kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptığınızda tıpkı mobil uygulamasında olduğu gibi, takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını beğenebilir, etiket (hashtag) ya da kullanıcı araması yapabilir ve profilinizle ilgili şifre değişikliği ya da hesabı gizliye alma gibi ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ancak Instagram web sitesi, şu an için profilinizde fotoğraf paylaşmanıza ve kullanıcılara mesaj göndermenize (DM) izin vermiyor. Eğer Instagram paylaşımlarına bakarken bir yandan da arkadaşlarınızla mesajlaşmak istiyorsanız diğer formülleri tercih etmek durumundasınız.

 

2. Bluestacks Android Emülatörü

İsmi kulağa biraz karışık gelse de Bluestacks, Android işletim sistemini kullanan bir yardımcı yazılımdır. Bu yazılımı bilgisayarınıza kurduğunuzda, bilgisayarınız sanki bir Android tablet ya da cep telefonuymuş gibi çalışmaya başlar. Tablet ya da mobil cihazınızda ne yapabiliyorsanız (Instagram repost , fotoğraf paylaşma vs.) bu emülatör üzerinden yapmanız mümkün. Android’e özel oyunları oynamaktan Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaları kullanmaya kadar geniş bir yelpazedeki işlemleri bu yazılım sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bilgisayarınızda Bluestacks üzerinden Instagram kullanmak için:

  • Aşağıda paylaştığımız link aracılığıyla Bluestacks’ı bilgisiyarınıza indirip yükleyin.

bluestacks_1

  • Google Play hesabınızla Play Store’a giriş yapın.

bluestacks_2

  • Play Store’dan Instagram uygulamasını indirin.

bluestacks_3

  • Instagram hesap bilgilerinizle uygulamaya giriş yapın.

bluestacks_4

 

Bluestacks’ı bilgisiyarınıza indirmek için TIKLAYINIZ.

 

Bu adımları takip ettikten sonra Instagram uygulaması bilgisayarınıza kurulmuş olacak ve mobil cihazınızda yapabildiğiniz tüm işlemleri bilgisayarınızda da yapabileceksiniz.

 

3. Instagram Windows Uygulaması

Bilgisayarınızda Instagram kullanabilmeniz için son yöntem, Microsoft Store’dan, Instagram Windows uygulamasını indirmektir. Microsoft Store’dan Instagram uygulamasını indirip kullanmak için bilgisayarınızda Windows 10 işletim sisteminin yüklü olması gerektiğini hatırlatalım.

 

Microsoft Store’dan Instagram uygulamasını indirmek ve Instagram’ı kullanmak için:

  • “Başlat Menüsü”nden “Microsoft Store”a girin.

windows_1

  • Arama çubuğundan Instagram uygulamasını arayıp indirin.

windows_2

  • Hesap bilgilerinizle giriş yapın.

windows_3

Bu işlemlerin ardından Instagram Windows uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Windows Instagram DM bakma, DM gönderme, fotoğraf paylaşma ve fotoğraf beğenme gibi Instagram’ın mobil uygulamasının tüm özelliklerine sahip.

 

Bu yöntemlerden size en uygun olanı tercih ederek bilgisayarınızda Instagram kullanabilirsiniz. Ancak Instagram web sitesinin mesaj göndermeye henüz izin vermemesinden dolayı bilgisayardan dm atma programsız olarak şu an için mümkün değil.

Bilgisayardan Instagram DM Gönderme” başlıklı yazımızda bu işlemi yapabilmeniz için indirmeniz gereken programlar ve yapmanız gereken işlemlerden bahsettik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? [KESİN ÇÖZÜM]

Scroll to Top