Xiaomi Kablolu Kulaklık Çalışmama Sorunu

Xiaomi Kablolu Kulaklık Çalışmama Sorunu

Kablolu ve kablosuz kulaklıklar bazı zamanlarda telefonda çeşitli problemlerin oluşmasıyla çalışmıyor. Xiaomi kablolu kulaklık çalışmama sorunu nadiren olsa da, kullanıcıların  yaygın yaşadığı bir durumdur. Sorunun çözümü için telefonda bazı adımları yerine getirmemiz gerekiyor. Kablolu kulaklık sorunu çözümü için önerdiğimiz adımları takip edin.

 

Xiaomi Kablolu Kulaklık Çalışmama Sorunu

Xiaomi Kablolu Kulaklık Çalışmama Sorunu 1
Xiaomi Kablolu Kulaklık Çalışmama Sorunu 1
 1. Telefonu yeniden başlatma

Telefonlarda yaygın sistem sorunları olduğunda ‘’ yeniden başlatma ‘’ genellikle problemleri ortadan kaldıracaktır. Sistem önbelleğinde yaşanan sorun cihazın yeniden başlatılması sonrasında uyumluluk problemini gidermektedir. Bu işlem sonrasında cihaza kulaklığı tekrar takıp denenmesi gerekiyor.

 1. Jak Kirliliği

Telefonlarda boşluklar ve çıkıntılar her zaman toz tutarlar. Konektörlerin olduğu alanlarda daima toz birikintileri kalmaktadır. Çok uzun süre boyunca kullanan ve temizlenmeyen telefonlarda bu problemde yaygındır. Jak kirliliği telefonun kulaklığı algılamamasına neden olabilmektedir. Uygun görülen temizleyici araçlarla güzelce jak içerisini temizleyin. Fakat telefona zarar vermeden bu işlemleri yapabileceğiniz bir ekipman kullanın.

 1. Bluetooth Devre Dışı Bırakma

Daha önce telefonda bluetooth yoluyla bir ses aygıtı bağladıysanız, bu aktif olarak cihazda görünüyor olabilir. Özellikle bluetooth ses ekipmanı gören telefon jak yoluyla takılan kulaklığı ayılamayacaktır. Xiaomi kablolu kulaklık çalışmama sorunu kullanıcı bazında genelde bu sorundan da oluşabiliyor. Cihazda bluetooth devre dışı bırakma işlemi sonrasında yeniden kablolu kulaklık denenmelidir.

 1. Kulaklık Görünmeme Problemi

Cihazlara kulaklık bağlandığı andan itibaren ekranın üst köşesinde simgeyle görünmektedir. Bildirim ekranında kulaklık takıldığına dair bir ibare olur. Eğer çıkmıyorsa, seçenek büyük ihtimalle etkin bir halde değildir. Etkinleştirilmesi için yapmanız gereken ayarlar- sistem- kullanıcı arabirimi burada etkinleştirme detayları görünecektir. Etkinleştirdiğiniz kulaklığın orada olduğundan emin olduktan sonra kulaklığı tekrar deneyin.

 

Telefon Kulaklığı Görüyor Ama Ses Yok

 

Yazılım problemleri arasında telefona bağlanan kulaklığın göründüğü halde ses çıkartmadığı görülmektedir. Telefon kulaklığı görünüyor ama ses yok kullanıcıların en fazla şikayet ettiği kulaklık problemleri arasında bulunuyor. Xiaomi cihazlarda kulaklık sorunu arasında da bu problem çokça konuşulmaktadır. Bu tarz bir probleminiz varsa cihaz ayarlarında bazı kontrollerin yapılması gerekecektir.

 • Telefon ses seviyesini kontrol edin. ( Sessizde ise kulaklık yanıt vermeyebilir. )
 • Sessiz mod kullanılması halinde kulaklığa atanan değer değiştirilmelidir.
 • Cihazı yeniden başlatma iyi bir sorun giderme yöntemi olabilir.
 • Kullandığınız kulaklığı farklı bir cihazda tekrar deneyerek, sorunun nereden olduğunu anlayın.
 • Kulaklık girişi tozlandıysa onu bir diş fırçası vasıtasıyla temizleyin.
 • Tüm burada yazan maddeli anlatımlardaki her şeyi deneyenler bir çözüme varamadılarsa, telefonda sorun olabilir. Özellikle bu durumda tek yapmanız gereken profesyonel bir destek almak olacaktır. Teknik servis dışında problemi çözemeyeceğiniz kesinse işi uzmanına bırakmak doğru olacaktır.

 

Xiaomi Redmi Airdots Çalışmama Sorunu

Xiaomi telefon kullanıcıları kablosuz modellerde redmi airdots kullanmaya başladılar. Fakat telefonların bazılarında redmi airdots eşleştirme sorunları görülmektedir. Eğer telefonunuza redmi airdots kulaklığınızı bağlayamıyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır. Xiaomi redmi airdots çalışmama sorunu çözümü nedir ?

 • Bluetooth bağlantısı kurulan cihazların şarjları yüksek olmalıdır. Kutuyu koyulmalı ve gerekli şarj olana kadar bekletilmelidir.
 • Telefon ile kulaklığın bağlantısı tamamen kaldırılmalıdır.
 • Her iki bluetooth kulaklıkta olan tuşlara 20 saniye kadar basılı tutulur. Üzerindeki renkli ışıklar gelene kadar basmaya devam edin.
 • Airdots cihazınızı sonra kutusuna geri koyun. Ardından 5 saniye sonra tekrar çıkartın. Cihaz bu işlemden sonra otomatik bağlantı açık konumuna gelmektedir. Sonra kolaylıkla bluetooth vasıtasıyla telefonunuz ile bağlantı kurabilirsiniz.

Xiaomi kablolu kulaklık çalışmama sorunu ile kablosuz kulaklık çalışmama sebepleri farklılık göstermektedir. Aynı işlemi farklı kablosuz kulaklıklar içinde deneyebilirsiniz. Çözüm genel anlamda birbiriyle aynı olacaktır.

Scroll to Top