Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Taahhüt Sorgulama

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Taahhüt Sorgulama

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom abonelerinin taahhüt sorgulama işlemleri, oldukça merak edilmektedir. Hattını başka bir GSM operatörüne taşımak veya tamamen kapatmak isteyen abonelerin yanı sıra bu operatörlerden satın aldıkları telefon veya tablet gibi cihazları kullanmaktan vazgeçen kişiler için Vodafone, Turkcell, Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemi yapılması gerekebilmektedir. Bu sayede abonesi olduğunuz telekomünikasyon şirketine ne kadar ödeme yapacağınız hakkında en kapsamlı bilgilere sahip olarak herhangi bir mağduriyet yaşamadan süreci sonlandırabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt sorgulama işlemi yapmak için en çok tercih edilen yöntem Vodafone çağrı merkezini ve müşteri iletişim numarasını aramaktır. Bunun yanı sıra Vodafone Yanımda uygulamasını kullanan aboneler de uygulamanın Faturalarım menüsü üzerinden taahhüt bitiş süresini çok kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Vodafone taahhüt sorgulama hakkında bilgi sahibi olmak için size en yakın Vodafone bayisine de şahsen başvurabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulamasını ve faturalarını mutlaka inceleyerek herhangi bir hak kaybına uğramamanız tavsiye edilir.

Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden giriş yaptıktan sonra tarifem ve paketlerim kısmından kullandığınız paketin kaç ay süresinin devam ettiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca yine aynı uygulamanın Tarifem ve paketlerim kısmından, bu operatörden cep telefonu veya tablet gibi herhangi bir cihaz aldıysanız ödemelerinizin tamamlanması için kaç ay kaldığını ve toplam ödemeniz gereken ücreti anlık olarak ekran üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu Nedir?

Vodafone hatlarda taahhüt sorgulama kodu, telefon üzerinden tuşlanarak yapılabilmektedir. Ancak bu kodu yalnızca Vodafone faturalı hatta sahip mobil aboneler kullanabilmektedir. Kaç ay taahhüt kaldığını sorgulamak için Vodafone faturalı hattına sahip akıllı telefonunuzdan *7000#  tuşlayarak arama tuşuna basmanız gerekmektedir. Sorgulama kodunu başarılı şekilde kullandıktan sonra ekranda güncel fatura bilgilerinizi ve taahhüdünüzün tamamlanmasına kaç ay veya gün kaldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell hatlarda taahhüt sorgulama işlemi de milyonlarca abone tarafından en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Turkcell abonesin olarak sözleşmenizin ne zaman sona erdiğini ve kalan kullanım haklarınızı en kısa sürede ve net bir şekilde öğrenebilmek için kullanabileceğiniz en kolay yöntemler şunlardan oluşmaktadır:

 • Size en yakın Turkcell bayiliğine gidip, mevcut cep telefonu numaranız veya T.C. kimlik numaranızdan taahhüt sürenizin ne zaman sona ereceğini kolaylıkla öğrenebilir, tarifenize dair merak ettiğiniz soruların diğer yanıtlarını hemen öğrenebilirsiniz.
 • 0532 532 00 00 ya da 532’yi tuşlayarak Turkcell müşteri temsilcisine bağlanabilir, tarifenize dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Telefonunuzun mesaj bölümüne girip, TARİFE yazıp, 2222’ye kısa mesaj atıp tarifeniz ve kullandığınız paketlere dair en güncel sonuçlara ve bilgilere anında ulaşabilirsiniz.
 • Turkcell’in resmi internet sitesine kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra menüde yer alan taahhüt sorgulama sayfasını kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hatlarda taahhüt sorgulama yapılışı bakımından oldukça kolaydır. Türk Telekom müşteri hizmetleri ve Türk Telekom Online İşlemler menüsünden taahhüt bitiş süresi kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Türk Telekom cayma bedeli genelde yanlış bilgilendirme yaptığı için insanlar bu konuda mağduriyetler yaşayabilmektedir. Aboneler bu bildirimlerle yanlış hareket ettiği için bazı ödemelerle karşılaşmak durumunda kalmaktadır.

Bu sebeple Türk Telekom taahhüt süresini ve bedeli öğrenmek için Online İşlemler menüsünden Tarifem ve Paketlerim kısmına giriş yaparak en detaylı ve kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. Tarifem ve Paketlerim menüsünden faturalarınızın son durumu hakkında kapsamlı bilgileri alabilir, ayrıca taahhüt başlangıç ve bitiş tarihini görebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kısa Yolu

Türk Telekom hatlarda taahhüt sorgulama işleminin kısa yolu bulunmaktadır. Bunun için şu aşamaları doğru bir şekilde takip etmeniz yeterlidir:

 • Türk Telekom taahhüt sorgulaması için telefonunuzun arama kısmına *124# yazın.
 • Arama tuşuna basın.
 • Ekrana çıkan menüden 3-Taahhüt seçeneğini seçin.
 • Ekranda çıkan menüden 2-Taahhüt Sorgulama seçeneğini seçin.
 • Taahhüt gün sayınız, kalan taahhüt süreniz ve cayma bedeli kısa mesajla cep telefonunuza gönderilecektir.

Görüldüğü üzere Türk Telekom hatlar için kısa yol yöntemini yani SMS yöntemini kullanarak taahhüt sorgulama işlemini sonuçlandırmak oldukça basittir. Siz de Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemlerini tamamen ücretsiz olarak *124# tuşlarını kullanarak yapabilirsiniz.

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Nedir?

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom hatların taahhüt cayma bedeli, özellikle bu 3 büyük GSM operatörünün aboneleri tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kelime anlamı bakımından söz vermek anlamına gelen taahhüt, GSM operatörlerinin yaptığı sözleşmeleri ifade etmektedir. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom şirketlerinden telefon, hat aboneliği veya tablet alan kişiler için taahhüt yapılmaktadır.

GSM operatörlerinden yapılan bu işlemler için taahhüt cayma bedeli söz konusu olmaktadır. Bu operatörlerden hat satın alan bir abonenin hattını kapatması veya numarasını başka bir operatöre taşıması durumunda yaptıkları taahhüdü bozdukları için bu durumda olan abonelere yapılan indirim kişiden tek seferde peşin olarak talep edilmektedir. Taahhüt cayma bedeli, taahhüt koşullarına ve indirim avantajlarından yararlanılan ay sayısına göre değişen oranlarda artış gösterebilmektedir.

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom taahhüt cayma bedeli hesaplama işlemleri şirketlerin belirlemiş olduğu koşullara göre değişiklik göstermektedir. Paket ve tarifeye göre değişen cayma bedelini hesaplamak için öne çıkan önemli kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri sıralamak gerekirse;

 • İndirimlerin süresi
 • Aktivasyon ücret bedeli
 • Başvuru bedeli
 • Devlete ödenen vergiler
 • Bağlantı bedeli

Tüm bunların yanı sıra Vodafone, Turkcell, Türk Telekom şirketlerinden yapılan taahhüt işlemlerinde elsiz kullanım bedeli ve kalan cihaz taksitleri de abonelerden talep edilmektedir. Faturalı aboneler için bu ücret ve masraflar, son faturaya yansıtılarak aboneden tahsil edilir. Bu yüzden hattınızı taşımak veya tamamen kapatmak istiyorsanız, mevcut GSM operatörünüzde bulunan taahhüt cayma bedeli hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmadan hareket etmemeniz tavsiye edilmektedir.

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Taahhüt İptal Cezası Nedir?

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom taahhüt iptali cezası, taahhüt bozan abonelere uygulanan yasal ve hukuki bir yaptırım çeşididir. Türkiye’nin önde gelen 3 GSM operatörü tarafından size yapılan indirimlerin ve avantajlı kullanım haklarının, taahhüt şartlarına uymadığınız için sizden geri alınması anlamına gelmektedir. Taahhüt iptal cezaları bazen çok yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Bu yüzden eğer taahhüt sürenizin bitimine çok az bir süre varsa, taahhüdü bozarak iptal etmek yerine beklemek daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Taahhüt cayma bedeli, sözleşme sürenize ve yararlandığınız indirim avantajlarının durumuna göre fazla çıkabileceği için mevcut abonelik hattınızı başka bir GSM operatörüne taşımadan önce ayrıntılı bilgi için müşteri hizmetlerini arayıp kapsamlı bilgilere sahip olmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede Vodafone, Turkcell, Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemlerini de sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Taahhüt iptal cezaları için asla taksitlendirme yapılmamakta ve söz konusu ceza bedeli aboneden peşin olarak alınmaktadır. Bu yüzden hattınızı taşımadan önce mutlaka iyi düşünüp karar vermeniz önerilir.

Vodafone Cihaz Kampanyaları İçin Puanımı Nasıl Öğrenebilirim?

Scroll to Top