Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Vodafone modem şifre değiştirme kullanılan modemin marka ve modeline göre değişik göstermektedir. Normalde modemlerin standart kullanıcı adı ve şifresi ilk girişte size sorulmaktadır. Şifre değiştirme işlemi için öncelikle modem ara yüzüne girmeniz gerekiyor. Kolay Vodafone modem şifrenizi nasıl değiştireceğiniz anlatacağız. Anlattığımız adımları atlamadan yaparsanız, kolayca şifrenizi düzenleyebilirsiniz.

 

Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Vodafone Modem Şifre Değiştirme 1
Vodafone Modem Şifre Değiştirme 1

Vodafone etiketi ile kullanıcılara sunulan modemeler çoğunlukla Huawei üreticisi tarafından yapılmaktadır. Üreticinin bütün modemlerde aynı yolları kullanması farklı modem türlerinde aynı işlemlerin yapılmasını gerektirir. Bu nedenle aşağıda anlatacağımız modem işlemleri farklı vodafone markalı modemde aynı yöntemler olacaktır. Vodafone modem şifre değiştirme işlemi için izlemeniz gereken yollar…

  • Kullandığınız internet tarayıcısını açın.
  • Adres satırına 192.168.1.1 modem İP adresini girin ve ilerleyin. ( Bütün modemlerde aynıdır. )
  • Adresin girilmesi sonrasında ekranda bir arayüz görünecektir. Modem sizden bu alanda kullanıcı adıyla birlikte şifreyi talep edecektir. Eğer ilk kez giriyorsanız, kullanıcı adı admin ve şifresi admin olarak girebilirsiniz. Farklı modemlerde modem şifresi ‘’ password ‘’ olabilir.
  • Şifrenin girilmesinden sonra modem ara yüzü sizi karşılayacaktır. Fakat şifre işleminden sonra ara yüze giremeyenler varsa, kullandığı modemin bilgilerine bakmalıdır.
  • Sol alanda ‘’ Ayarlar ‘’ isminde bir bölüm bulunur. Bu alanda tıklayın ve ardından ‘’ Kablosuz LAN ‘’ kısmına gidin.
Vodafone Modem Şifre Değiştirme 3
Vodafone Modem Şifre Değiştirme 3
  • Kablosuz alanda daha önce kullandığınız şifre ve bilgilerin yer aldığı görünecektir. Burada değiştirmeyi istediğiniz modem şifresini veya Wifi şifresini değiştirme fırsatı bulacaksınız. Yalnız kutucuğa tıklayın ve istediğiniz şifreyi girin.
  • Değiştirme işlemi gerçekleştikten sonra modem tekrar şifre girmenizi isteyecektir. Yeni oluşturduğunuz şifreyi sonraki seferinizde girmeniz gerekir.

Vodafone modem şifre değiştirme anlattığımız bu basit yolun izlenmesiyle yapılmaktadır. Yine aynı alandan farklı modem bilgilerini değiştirme fırsatı bulunmaktadır. Burada dilerseniz, DNS değişikliği, Wifi şifre değiştirme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

 

Vodafone Modeme Giremiyorum

 

Vodafone modem şifre değiştirme veya Wifi şifre değiştirme için öncelikle modem ara yüzüne girilmelidir. Fakat bazı kullanıcılar kullandıkları modemin ara yüzüne giremiyorlar. Vodafone modeme giremiyorum sorunu şifreyi unutan veya yanlış giren kullanıcılardan oluşmaktadır. Kullandığınız modemin arkasında modemin kodu yazacaktır.

Özellikle belirtilen kodu internette aradığınızda modeme ait birincil kullanıcı adı ve şifre bilgisi görülecektir. Sıklıkla burada yer alan mevcut giriş bilgileri şu şekildedir.

  • Kullanıcı adı: Admin
  • Şifre: Admin

Fakat farklı modemlerde şifreniz ‘’ password ‘’ olabilir. Bu nedenle modeme erişememe ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğer modem şifresini unuttunuz ve hatırlamıyorsanız, modemi sıfırlama ihtiyacınız doğacaktır. Çünkü tekrar panele girebilmeniz için şifreyi varsayılan durumuna getirmeniz gerekir. Özellikle bu işlem yapıldığında kısa süreli internete girememe durumu yaşanmaktadır.

Yalnız modem sıfırlaması sonrasında kolay kurulum adımını takip edip kolayca eski ayarlara getirebilirsiniz. Modeme ait masaüstü bilgisayarda yazılımın olmasına dikkat edin. Bazı bilgisayarlar direkt olarak bilgileri algılasa da, bazıları algılamıyorlar. Sorunu çözemediğiniz durumlarda müşteri destek ekibine ulaşmanız tavsiye edilmektedir.

 

Vodafone Wifi Şifresini Unuttum

 

Vodafone modem ara yüzü içinde Wifi şifresini unutanlar kolayca değiştirebilirler. Vodafone modem şifre değiştirme alanında anlattığımız bilgiler Wifi içinde geçerlidir. Vodafone modem ara yüzüne girdikten sonra yapmanız gereken, ayarlar ve kablosuz lan seçimlerini yapmaktadır. Burada eski Wifi şifreniz görünecektir.

Vodafone Wifi şifresini unuttum diyenler ‘’ kablosuz lan ‘’ adımındaki Wifi şifre kutucuğuna istediği şifreyi yazarak kaydedebilmektedir. Kayıt işlemi sonrasında mevcut modeme Wifi aracılığıyla girme şifresi değişecektir. Burada koyduğunuz şifreyi bir yere not almanız tavsiye edilmektedir. Genelde arayüz içerisinde yazan şifreler yıldız ile korunmazlar. Bu alandan eski şifrenizi kolayca görmeniz de sağlanmaktadır.

Zyxel Modem Arayüzü 2021

Scroll to Top