Turkcell Yedek Rehberime Nasıl Ulaşabilirim?

Turkcell Yedek Rehberime Nasıl Ulaşabilirim

Önce Turkcell yedekleme kalktı mı diye düşünenler için bu sorunun cevabının hayır olduğunu söyleyebiliriz. Hala daha Android ve iOS cihazlarda Turkcell yedekleme uygulaması mevcut. Fakat genişletilen bu uygulamaya yeni bir isim verildi.

Telefon rehberinizi artık Lifebox uygulaması aracılığıyla yedekleyip saklayabilirsiniz. Bu uygulama ile telefon rehberinin yanı sıra pek çok dosyayı da yedekleme imkanına sahipsiniz.

 

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Turkcell telefon yedekleme ile rehberinizdeki bilgileri saklayabilir, telefonunuzu değiştirdiğinizde sakladığınız bilgileri yeni cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu işlem uygulamanın yüklenebildiği tüm Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda uygulanabilir. Dilediğiniz zaman uygulama üzerinden yedeklemenizle alakalı değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Android (4.0 ve üzeri) işletim sistemli cihazlara Lifebox uygulamasını indirmek için:

  • Telefonunuzdan “Google Play” servisine aracılığıyla  uygulama marketinden Lifebox uygulamasına ulaşabilir ve hizmetten faydalanabilirsiniz.

 

Eğer telefonunuz iOS işletim sistemine sahip ise:

  • Telefonunuzdan “App Store” servisi aracılığıyla  uygulamaya ulaşabilir ve hizmetten faydalanabilirsiniz.

 

Akıllı cihaz sahibi olmayanlar ise bu uygulamayı mylifebox.com adresinden indirebilirler.

 

Uygulamaya giriş yapmak için ise:

  • Kendi belirleyeceğiniz bir şifre ile giriş yapabilir veya giriş yapmak için Turkcell şifrelerinizi de kullanabilirsiniz.

 

Yalnızca Turkcell abonelerinin hizmetine sunulan ücretsiz 5 GB saklama alanını kullanmak için, LIFEBOX yazıp 2200’a SMS gönderebilirsiniz. Lifebox uygulaması aracılığıyla resimlerinizi ve videolarınızı saklayabilirsiniz. Uygulamanın ”yer aç” özelliği ile cihazınızda yer açabilirsiniz.

 

Turkcell Rehberim Silindi Nasıl Geri Yükleyebilirim?

Turkcell rehberim geri yükle uygulaması şu şekilde çalışır: Eğer rehber yedekleme işleminizi Lifebox uygulaması üzerinden yaptıysanız, istediğiniz zaman rehberinize tekrar ulaşıp yeni cihazınıza aktarmanız mümkündür.

 

Android cihazlarda Google Play aracılığıyla Lifebox uygulamasını yeni cihazınıza yüklediğiniz takdirde Lifebox şifreniz ile uygulamaya giriş yaparak telefon rehberinizi yeni cihazınıza aktarabilirsiniz. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise App Store aracılığıyla Lifebox uygulamasını yeni cihazınıza yükleyerek Lifebox şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir, telefon rehberinizi yeni cihazınıza aktarabilirsiniz Ayrıca bu uygulamaya bilgisayarınızdan ya da tabletinizden ulaşmanız da mümkündür.

 

Turkcell Yedekleme Uygulamasının Çalışmama Nedeni

Turkcell yedek çalışmıyor / Turkcell yedekleme uygulaması çalışmıyor gibi bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız, yedeklediğiniz bilgilerinize ulaşmada sıkıntı yaşıyorsanız, Lifebox uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Eğer uygulama hala çalışmıyorsa şifrenizi ve internet bağlantınızı kontrol etmeniz önerilir. Yine de yedeklerinize ulaşmakta sıkıntı yaşıyorsanız Turkcell müşteri yetkililerinden yardım istemeniz gerekebilir.

 

Kullandığım Cihaz Turkcell Yedeklemeyi Desteklemiyor, Ne Yapmalıyım?

Turkcell yedekleme cihaz desteklenmiyor uyarısıyla karşı karşıya kalırsanız; Turkcell yedekleme işlemini gerçekleştirmek için Android veya iOS tabanlı bir cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Cihazınız Android işletim sisteminin 4.0 ve üzeri sürümü ile çalışıyorsa, uygulamaya kolayca erişip yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer cihazınız iOS işletim sistemi mevcutsa uygulamaya erişmek için telefonunuzda iOS işletim sisteminin 8.1 ve üzeri sürümünün yüklü olması yeterlidir.

Turkcell Yedek Rehberime Nasıl Ulaşabilirim ” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bedava İnternet

Turkcell Kampanyaları

Scroll to Top