Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır

Faturasız bir Turkcell hattına sahipsiniz ve cep telefonunuzdaki TL’ler bitti. Acil olarak nitelendirilebilecek bir durum mevcut ya da o an için yeni TL yükleme şansınız yok. Bu tip durumlar için Turkcell, adeta abonelerine nefes aldıran bir ayrıcalık sunuyor. TL bakiyeniz sona erse bile sevdikleriniz size kendi bakiyelerinden TL aktarabiliyor. Bunu aynı şekilde siz de bir başkası için yapabilirsiniz.

 

Turkcell TL Transfer İsteme Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en çok tercih edilen operatör şirketlerinden birisi olan Turkcell’de TL transferi yapmak çok kolay. Küçük bir işlem sonucunda yakınlarınızdan TL isteyebilirsiniz.

 

Yakınlarınızdan TL istemek için:

  1. Telefonunuzdan *115* şeklinde bir tuşlama yapın.
  2. Herhangi bir boşluk olmadan TL istediğiniz numarayı yazın.
  3. Yeniden * tuşuna basıp talep ettiğiniz rakamı sona ekleyin.

 

Basit bir örnekle açıklamak gerekirse bir arkadaşınızdan 10 TL istemeniz gerektiğinde *115*Numara*10 şablonunu uygulamalısınız. Turkcell’de şu an için en fazla 30 TL talep etme hakkınız bulunuyor.

 

Faturalı Hattan Faturasıza TL Gönderme

Turkcell faturalı hattınızdan yolladığınız TL tutarı ay sonundaki faturanıza yansıtılır. Bu işlemi yapmak için iki temel yöntem bulunuyor. Dilerseniz Turkcell’in resmi sitesine üye girişi yapıp, TL işlemlerim bölümünden gerekli aktarımı yapabilir veya telefonunuzdan mesaj göndererek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Mesaj ile bu işlemi yapmak için:

  • Mesaj bölümüne gelip kredi yollamak istediğinizi numarayı başında 0 olmadan yazın.
  • Bir boşluk bırakıp, transfer etmek istediğiniz miktarı yazın.
  • Bu şablonu 2200’a yollayarak talebinizi iletin.
  • Kısa sürede işleminiz sonuç bulacaktır. Hemen size 2064’ten yeni bir mesaj gelecek ve son bir onaylama yapmanız istenecektir. Bu mesaja da EVET yazdığınızda işleminiz son bulacaktır.

 

TL gönderme işleminin geri dönüşü yoktur, bu açıdan rakamları dikkatli yazmalısınız. Küçük işlem bedelleri ödeyerek Turkcell’den Turkcell’e çok kısa süre içinde sevdiklerinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Tabii TL transfer etmenin de TL talebinde bulunmanın da belli bir kotası bulunuyor.

 

Turkcell’den Diğer Operatörlere TL Gönderme

Turkcell’den diğer operatörlere de TL transferi yapabiliyor mu sorusu kullanıcıların çok sık sorduğu sorular arasındadır. Turkcell’den Turkcell’e TL göndermek için online sistemleri, müşteri hizmetlerini ya da kısa mesaj yöntemini tercih edebilirsiniz; ancak söz konusu transfer başka operatörler için olunca böyle bir imkan ne yazık ki söz konusu değildir. Bu yüzden Turkcell’den Vodafone’a TL gönderme ya da Turkcell’den Türk Telekom’a TL gönderme şu an için mümkün değildir. Aynı şekilde diğer operatörlerde de, farklı bir operatöre TL gönderimi gibi bir uygulama mevcut değil.

Turkcell TL Transferi Nasıl Yapılır ” başlıklı yazımızda operatör kullanıcıları için gerekli kampanya ve tarife koşullarını tüm detayları ile birlikte aktardık. Daha detaylı bilgi almak için operatör resmi web sayfasına gidebilir ya da yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Bedava İnternet

Scroll to Top