Turkcell Müşteri Temsilcisine Direkt Olarak Bağlanma

Turkcell Müşteri Temsilcisine Direkt Olarak Bağlanma

Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte önceden her evde bulunan sabit telefonlar yerini ev halkının her bir bireyi tarafından kullanılacak şekilde cep telefonlarına bıraktı. İnsanlardaki bu yoğun iletişim kurma talebi ise operatörleri, müşterilerine farklı ve özel hizmetler sunmaya itti. Ülkemizin bilinen en yaygın operatörlerinden biri olan Turkcell de bu yeniliklere ayak uyduran bir firma konumunda. Çok sayıda kullanıcı için Turkcell müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım sorusu dönem dönem gündeme gelirken Turkcell’in müşterilerine sunduğu çözüm yolları mevcut.

Müşteri Temsilcisine Direkt Olarak Bağlanma

Kullanıcılar kimi zaman tarife değişikliği yapmak için kimi zaman da hattıyla ilgili bir problem yaşandığında Turkcell müşteri hizmetlerine kısa yoldan bağlanma talebi içerisinde olabiliyorlar. Zira günümüzün en değerli kavramlarından birinin zaman olduğu düşünülürse, kullanıcıların bu yöndeki taleplerinde haksız oldukları söylenemez.

 

Turkcell Aboneleri İçin Kolayca Bağlanma

Turkcell beklemeden müşteri hizmetleri ile görüşme için kullanıcıların karşısında birkaç farklı alternatif bulunuyor.

 

Öncelikle kendi cep telefonunuzdan arama yapacaksanız ve faturasız hat  kullanıcısı iseniz:

  1. 532 numarasını arayın.
  2. Arama sonrasında önce 1’i sonra 0’ı tuşlayın.

 

Eğer kendi telefon numaranız ve faturalı hat kullanıcısı iseniz:

  1. 532 numarasını arayın.
  2. Arama sonrasında önce 2, sonra yine 2’yi tuşlayın.

 

Platinium müşterileri ise direkt olarak 0 532 757 1 532 arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilirler. (Platinium: Turkcell’in farklı fiyat tarifeleri ile özel müşterilerine sunduğu bir pakettir.)

 

Yukarıdaki yöntemlerin yanı sıra sesli yanıt sistemi üzerinden bağlanma amacını açık bir şekilde belirtilen Turkcell kullanıcılarının da direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanmalarının mümkün olduğu söylenebilir. Ancak yine de kulllanıcıların zaman zaman Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşemiyorum tarzından serzenişleri olabiliyor. Kullanıcıların bu yönde yaşadıkları problemin temeli, arama yapılan zaman dilimi içerisinde, kullanıcıların yoğun bir şekilde müşteri temsilcileri ile görüşmek için talep göstermesidir. Aksi halde 7 gün 24 saat hizmet veren Turkcell’e müşterilerinin günün herhangi bir saatinde ulaşamaması söz konusu değildir.

 

Farklı Bir Operatörden Turkcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Başka operatörden Turkcell müşteri hizmetlerini aramak ya da sabit hatlar üzerinden Turkcell müşteri temsilcisi ile görüşmek için yapılacak işlem oldukça basittir. Başka bir operatör kullanıyor olup Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyen birinin yapması gereken tek şey 0 532 532 00 00 numaralı telefonu aramaktır. Bu numara arandıktan sonra çok kısa bir süre içerisinde Turkcell müşteri temsilcisi ile doğrudan görüşmek mümkündür.

Ücretlendirme olarak bakıldığında ise Turkcell’in kendi müşterileri 532 numarasını aradığında herhangi bir ekstra ücret ödemezler. Ancak diğer operatör ve sabit telefon hatları üzerinden yapılan aramalar için ilgili operatörün ücretlendirmesi üzerinden belirlenecek tutarın ödenmesi gerekir.

Bedava İnternet

Scroll to Top