Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü 2021

BATARYA

Telefon hayatınızın olmazsa olmazlarından birisidir. Sadece özel hayat için değil, iş için veya eğlence için de kullandığınız bir ürün. Aynı zamanda önemli bir iletişim cihazı olduğu için her an ihtiyacınız olan bir şey. Birçok kişinin telefonu hakkında yakındığı problem ise şarjının kısa sürede bitmesi oluyor. Bunlara getirilen pek çok çözüm yolu var. Ancak bunlar her zaman işe yaramıyor. Telefon bataryalarından lityum piller kullanılmakta ve bunlar yapısı gereği bir süre sonra ömrü dolan araçlar. Ancak sizler bu pillerin ömrünü en uzun süreye çıkartacak yöntemle telefondan aldığınız kalitenin süresini artırabilirsiniz. Telefonun şarj süresi başlangıçtakinden çok daha düşükse ilk olarak bunun normal olduğunu kabullenmelisiniz. Aynı zamanda kullanmadığınız zamanlar wifi özelliğini kapatmak, parlaklığı azaltmak gibi yöntemlere başvurmanıza gerek yok.

Telefon Şarjının Çabuk Bitmesi

Batarya Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

Telefonun batarya ömrü için önerilenlerden en yanlışı telefonunuzu uçak modundayken şarj etmek oluyor. Bu sadece şarj olma sürecini hızlandıran ama bataryaya zararı olan bir uygulamadır. Telefonun şarj süresi en kolay yöntemi kalibrasyon işlemidir. Bunu bir güncelleme işlemi olarak görebilirsiniz. Çünkü her zaman yapmanıza gerek yoktur. Bunu yapmak için ilk olarak telefonunuzun şarjının tamamen bittiğinden, %0 olduğundan emin olmalısınız. Şarjınız bittikten sonra birkaç kez daha telefonunuzu açmayı deneyin. Açılmadığından emin olduğunuzda şarja takın ve %100 olana kadar kapalı modda tutun. Bundan sonra ise kullanımlarınızda %20-25’in altına düşmeden telefonunuzu şarja takmalısınız. Bu batarya ömrünü ikiye katlayacak bir işlemdir ve kesin sonuç vermektedir.

”Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü 2021” başlıklı yazımızda şarj ömrünün uzatılması adına yapılması gereken tüm işlemleri detayları ile birlikte sıraladık. Şarj ömrünü uzatmakla ilgili daha detaylı bilgi almak adına diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

İphone Pil Ömrünü Uzatma

Scroll to Top